14. 10. 2019 | Vít Trubička

Hra není optimální, ale šest bodů je šest bodů, říká kapitán juniorky France

Junioři mají za sebou další dva zápasy základní části Ligy juniorů. Utkali se s týmy z Loun a Klášterce nad Ohří a vyšli z nich se stoprocentní bilancí. Celý víkendový program zhodnotil novopečený kapitán juniorského celku Vojtěch France. „Momentálně máme náročný program, za týden odehrajeme pět zápasů, ale musíme to zvládnout, abychom mohli jít dál,“ říká důrazný bek o sledu utkání na konci základní části soutěže.

Dva zápasy, šest bodů. Dá se mluvit o úspěšném víkendu?
Určitě. Sice nehrajeme úplně to, co bychom hrát chtěli. Ale šest bodů je šest bodů a to je hlavní.

Bylo těžké nastoupit do utkání ve dvou dnech po sobě?
Je to těžké. Momentálně ke konci základní části máme program náročný, tím, že za týden odehrajeme pět zápasů. Ale dá se to. Musíme to zvládnout, abychom mohli jít dál.

112
Tolik střel vyslali junioři na brankáře Loun a Klášterce, naproti tomu gólman Skokan si připsal o 60 zákroků méně.

V obou duelech jste soupeře výrazně přestříleli, přesto zas tolik branek nepadlo. Co to způsobilo?
Asi nesoustředěnost na hru. Musíme se na ni více zaměřit na tréninku, a také se musíme více koncentrovat na výkon.

Jaké byly největší rozdíly mezi oběma zápasy?
Oproti zápasu v Lounech přijeli z Klášterce šikovnější hráči. Nechci nějak urážet soupeře, ale Klášterec je prostě na vyšší úrovni než Louny.

Největší množství šancí měl Klášterec v druhé třetině. Čím to, že se dostával častěji do útočného prostoru?
Trochu jsme polevili. Celkově jsou ale druhé třetiny naším největším problémem. V nich vždycky ztrácíme nejvíc.

Jak ovlivnila bitvu s Kláštercem častá vyloučení?
Velmi, ubírá to hodně sil. Když hrajeme v jedné třetině dvakrát pět na tři, tak to není zrovna optimální.

Proti Klášterci jste nastoupili v trochu početnější sestavě. Pomohlo to k vyšší týmové aktivitě?
Určitě. Kluci zase přinesli něco nového. Například Honza Smola, jeho nasazení je dobré a to se hodí vždycky.

Už v úterý máte na programu další utkání, tentokrát v Mostě. V čem k němu přistoupit jinak a jak se vůbec na něj připravit?
Musíme hlavně plnit to, co po nás chce trenér, dávat si jednoduché nahrávky, zbytečně nekomplikovat hru a nenechat se vyprovokovat.