Já a střelec? Kluci mi hodně pomohli, řekl bek Kukla po Summer Hockey Challenge

Zveřejněno 06.08.2019 | Martina Kramerová
Česká reprezentační devatenáctka se v uplynulém týdnu zúčastila turnaje Summer Hockey Challenge na Slovensku, odkud po dvou výhrách a jedné porážce přivezla stříbro. V národním týmu se objevila hned pětice kališníků, nejvíc zářil obránce Miroslav Kukla, jenž se stal s bilancí tří branek nejlepším českým střelcem. Přestože byla akce hodně náročná, devatenáctiletý bek našel jen slova chvály. „Měli jsme výbornou partu a vynikali bojovností. Na turnaj jsme jeli vyhrát, ale i druhé místo je dobré,“ přiznal.

Reprezentace U19 za sebou má povedený turnaj na Slovensku. Jak byste ho zhodnotil z vašeho pohledu?
Turnaj bych zhodnotil pozitivně. První zápas sice z naší strany nebyl úplně ideální, protože jsme moc nedodržovali taktické věci. Ale postupně se to zlepšovalo a další zápasy už to podle mě bylo dobré.

Postupně jste vyzvali Dány, Slováky a Němce. Který zápas byl z vaší strany nejpovedenější? Bez ohledu na výsledek.
Myslím, že to byl zápas se Slovenskem. Měl dobrou úroveň, plnili jsme pokyny trenérů, a také ubránili hodně oslabení.

Tolik gólů vsítil ve třech zápasech turnaje Miroslav Kukla.

Právě tenhle duel byl jediný, který jste prohráli. I když jste soupeře notně přestříleli. Čím to?
Musím říct, že soupeři skvěle zachytal brankář. Protihráči navíc řadu našich střel zblokovali. Nám možná v koncovce trošku chybělo i štěstí.

Bylo právě Slovensko nejtěžším protivníkem i z herního pohledu? Nebo vás spíš potrápil jiný tým?
Řekl bych, že herně bylo nejtěžší Slovensko. Slováci byli v takřka plné sestavě, s většinou hráčů, kteří pojedou na juniorské mistrovství světa. Zápas s nimi byl hodně těžký.

Po dvou výhrách a prohře jste nakonec brali stříbro. Je to spíš úspěch, nebo vás mrzí, že vám uniklo zlato?
Určitě to mohlo být lepší. Na turnaj jsme jeli s tím, že ho chceme vyhrát. Myslím ale, že i druhé místo je dobré.

Na čem váš tým mohl v turnaji nejvíc stavět? Co vedlo ke druhé příčce.
Myslím, že jsme měli výbornou partu, což bylo hodně důležité. Také jsme vynikali bojovností a bruslením.

Souhra z klubu v repre? Je to znát, hlásí Kukla

Mohl být výhodou i fakt, že se s řadou spoluhráčů znáte ze Stadionu? A stejně tak s trenéry? Z pohledu party, souhry, komunikace…
Myslím si, že je to určitě znát a je to pozitivní věc. Trenéři po nás chtěli skoro to stejné jako v klubu. Cvičení na tréninku byla podobná. Navíc se s klukama známe, trénujeme spolu a je to pro naši souhru i partu rozhodně přínosné.

Přestože jste obránce, stal jste se díky třem trefám nejlepším střelcem českého týmu. Cítíte se teď jako velký střelec?
Ne, to určitě ne. I když jsem v poslední sezoně pár branek dal, nikdy jsem nebyl velký střelec. Hlavně musím říct, že mi ke gólům pomohli kluci, kteří výborně clonili gólmanovi, mně stačilo to jen trefit nahoru. Nebo se to ke mně odrazilo a já to jen doklepl do brány.

Jaké pocity máte vy osobně z vašeho vystoupení? Myslíte, že vám góly i výkony mohly pomoct k dalším nominacím?
Vždycky to může být lepší, ale na začátek sezony to podle mě byl dobrý turnaj. Ale rozhodně na sobě budu dál pracovat, aby to příště bylo ještě lepší.

Teď se vracíte zpátky do klubu. Těšíte se zpátky do tradičního klubového kolotoče tréninků a přípravných zápasů?
I když máme hodně ledu, tak to není tak náročné, jako to bylo v suché přípravě. Určitě je to lepší, než když jsme chodili běhat a do posilovny. Taky jsem se samozřejmě těšil zpátky do kabiny a určitě se těším i na přípravné zápasy.

Foto: Ronald Hansel