Tréninky, koupání i dobrá parta. Soustředění páťáků se vyvedlo, hlásí trenér Pavlas

Zveřejněno 19.06.2019 | Kateřina Kubatková
Litoměřická mládež si suchou přípravu zpestřuje různými aktivitami. Dorostenci zavítali na několik dní na led, sedmáci sjížděli na raftech Ohři a třeba páťáci vyrazili na soustředění ke Kamencovému jezeru v Chomutově. Společná akce se pod vedením trenérů Pavlase a Hodka velmi vydařila. A to nejen kvůli počasí. ,,Hodně jsme se koupali, trošku potrénovali. Kluci se lépe poznají a spřátelí. A to pro nás bylo důležité," řekl o krátkém kempu se svými svěřenci Aleš Pavlas.

Hokejisté páté třídy se v uplynulém týdnu vydali na soustředění, které se konalo pod taktovkou dvojice trenérů Pavlase a Hodka u Kamencového jezera v Chomutově.

Na místo vyrazila celá parta vlakem a v krásném areálu měla každý den hodně nabitý program. K tomu kališníkům přálo i počasí. Neustále svítilo slunce a bylo pořádné teplo.

Akci si pochvaloval i kapitán A-týmu Aleš Pavlas, jenž u páté třídy působí jako jeden z koučů. ,,Akci musím zhodnotit skvěle. Vydařilo se nám počasí, protože bylo krásně. Byla skoro stoprocentní účast. Až na dva hráče, kteří museli plnit školní povinnosti, jsme byli všichni. Hodně jsme se koupali, trošku potrénovali," popsal jednotlivé aktivity a průběh kempu.

Ačkoliv hráči absolvovali i tréninky, nebylo to to nejdůležitější. ,,O trénování to tentokrát primárně nebylo. Bylo pro nás důležité, aby kluci byli spolu, aby utvořili tým, a poté i jako tým hráli. Tato akce tomu skvěle pomáhá, kluci se lépe poznají a spřátelí se i jinak než jen při trénincích. Je důležité, aby i v takhle mladém věku vytvořili partu a respektovali jeden druhého. A to se nám myslím i povedlo," vysvětlil Pavlas a těšilo ho, že se plány vydařily.

Mládežníci si tak užili parádní dny, zadováděli si ve vodě, potrénovali a utužili kolektiv. A snad jim to i díky tomu bude klapat také na ledě.

Soustředění si páťáci zpestřili různými tréninky, třeba během.

Ve velkém teple se ale vydováděli i ve vodě.

A právě koupání bylo asi nejlepší zábavou celého kempu.

Na soustředění ale nešlo jen o tréninky, trenéři se snažili hlavně utužit partu