Mládež si střihla letní turnaj! Čtvrťáci soutěžili ve fotbalu a florbalu

Zveřejněno 04.06.2019 | Martina Kramerová
Litoměřická mládež ani v průběhu letní přípravy nezahálí. Hráči pátých tříd třeba o uplynulém víkendu absolvovali turnaj na suchu, který se konal v litoměřické Kalich Areně. Akce se účastnily čtyři týmy – Litvínov, Kralupy a dva kališnické týmy – jedno mužstvo „bílých“ a jedno „oranžových“. Ty mezi sebou soutěžily ve fotbalu a florbalu. Vítězství si nakonec odvezli mládežníci z Vervy. „Skvělá nálada, bojovnost a chuť všech hráčů. Takový to byl turnaj,“ těšilo jednoho z organizátorů Daniela Pobla.

Na zápasy na ledové ploše je ještě čas, a tak se na litoměřickém stadionu uskutečnil v rámci letní přípravy turnaj na suchu. Ve fotbalu a florbalu mezi sebou o vítězství soutěžila hned čtyři mužstva – Litvínov, Kralupy a dva týmy Litoměřic, které se rozdělily na „bílé“ a „oranžové“.

"Bílé" Litoměřice zapsaly ve fotbalu tři výhry a tři remízy. Ve florbalu pak zvítězily jeden triumf, čtyři porážky a jednu remízu. "Oranžoví" měli ve fotbalové části turnaje pestré výsledky - jednou remizovali, třikrát padli a dvakrát se radovali z výhry. Ve florbalu se jim dařilo o trošku hůř. Končili s bilancí tří porážek, dvou nerozhodných výsledků a jednoho triumfu.

Ze vzájemných bitev, jež se vždy hrály na 2 x 20 minut hrubého času, nakonec nejlépe vyšli hokejisté Litvínova, druhý skončil „bílý“ tým Stadionu a o třetí příčku se podělily Kralupy a „oranžové“ Litoměřice.

Všichni účastníci se mohli radovat z krásného dortu, poháru podle umístění i medailí pro každého hráče.

Turnaj si všichni náramně užili, což potvrdil i jeden z hlavních organizátorů Daniel Pobl. „Panovala skvělá atmosféra. Týmům nechyběla bojovnost a chuť hrát,“ řekl. Zároveň poděkoval i všem ostatním, kteří se na organizaci podíleli a pomohli tak uspořádat parádní letní akci.

Účastníci turnaje se utkali ve 2 disciplínách – fotbalu a florbalu.

Nástup a vyhlášení vítězů.

Pro všechny hráče byly připraveny dorty.

Děti si turnaj opravdu užily.

Litoměřice postavily dva týmy – „bílé“ a „oranžové“.