Stadion opět doplňuje kádr! Přichází pětice dalších hráčů

Zveřejněno 01.06.2019 | Martina Kramerová
Litoměřice v krátké době opět doplňují sestavu. V kádru se objeví dva hráči, kteří oblékli kališnický dres už v uplynulé sezoně, Vojtěch Kropáček a Tomáš Dajčar. K nim se připojí zbrusu nová trojice - Vojtěch Střondala, Jan Mlčák a David Vitouch. Celá pětice patří mezi ročníky 2000 a 2001 a řadí se tak mezi projektové hráče, kteří zabojují o pevné místo na soupisce Stadionu.

Stadion na začátku minulého týdne odstartoval společnou letní přípravu na příští sezonu Chance ligy. Vedle hráčů, kteří mají v Litoměřicích podepsané smlouvy, se na tréninku objevili i mladí hokejisté, co oblékali kališnický dres už v loňské sezoně, a také úplní nováčci, již budou bojovat o místo v kádru.

K nim teď přibyla nová pětice. Zatímco Vojtěch Kropáček a Tomáš Dajčar nastupovali za Stadion už v uplynulém soutěžním ročníku, Vojtěch Střondala, Jan Mlčák a David Vitouch budou úplnými nováčky.

„Všichni jsou to hráči širšího kádru reprezentace do dvaceti let, které nám zapůjčily jejich mateřské kluby. U nás stejně jako další hráči zabojují o své místo v sestavě,“ řekl o staronových i nových hráčích sportovní manažer klubu Miroslav Přerost.

Vojtěch Kropáček loni naskočil za Litoměřice do 16 zápasů, v nichž zaznamenal 4 branky a 2 asistence. Větší část sezony strávil v juniorce Sparty, kde ve 38 duelech nasázel 13 gólů a přidal 32 asistencí. Čtrnáctkrát byl na ledě i v loňských zápasech národního týmu do 19 let.

V devíti utkáních se v kališnickém trikotu mihl i Tomáš Dajčar. Většinou ale hrál za olomoucký juniorský tým, ve kterém nasbíral 24 startů, jeden i za A-tým kohoutů. V sezoně 2018/2019 zapsal dva starty za reprezentační dvacítku a 13 bitev za devatenáctku.

Zbrusu novým hráčem je oproti výše uvedené dvojici brněnský Vojtěch Střondala. V uplynulé sezoně si připsal 13 utkání za extraligovou Kometu, k nimž přidal 33 duelů (8+15) za Třebíč a 10 zápasů (11+7) za brněnskou juniorku. Už od kategorie U16 se objevuje v mládežnických reprezentacích, loni odehrál 3 duely za dvacítku a 14 duelů za devatenáctku.

Obránce Jan Mlčák odehrál většinu své kariéry rovněž v brněnské Kometě. Teprve sedmnáctiletý obránce loni nastupoval především za tamní juniorku. V 42 zápasech zapsal 4 trefy a 9 asistencí. K tomu se na tři duely objevil v dresu přerovských Zubrů a 25 duelů odehrál za národní tým U18.

Stejně starý forvard David Vitouch přichází z pražské Sparty. V uplynulém ročníku odehrál za juniorku Pražanů 54 zápasů s bilancí 25 přesných zásahů a 20 nahrávek. Čtyři utkání absolvoval i v dresu Letců z Letňan. Od kategorie U16 nastupuje i v mládežnických reprezentacích.