Příprava mládeže v plném proudu: Náročná, ale skvělá, shodují se hráči

Zveřejněno 23.05.2019 | Vít Trubička
Mládežnické kategorie Stadionu zahájily letní přípravu na začátku května a jedou tak "suchou" naplno už nějaký ten pátek. Na ploše Kalich Areny či v tělocvičně se pod vedením svých trenérů podrobují těžkému drilu. Do této činnosti ale hráči dávají maximum svého úsilí a snaží si zlepšit fyzické parametry pro nadcházející sezonu.

Jako obvykle využívají různé třídy k tréninkům různé plochy. Kromě zázemí v Kalich Areně, kde je nejvíc v permanenci „ledová“ plocha, tělocvična a posilovna, navštěvují mladí kališníci také tělocvičnu na gymnáziu, hřiště u 6. základní školy nebo koupaliště.

Mladí kališníci střídají různé druhy tréninků. Nechybí ani posilování.

Příprava jednotlivých kategorií se zcela pochopitelně liší. Zatímco mladší ročníky trénují spíše formou různých běhů a překážkových drah, osmáci, deváťáci, dorost a junioři už koncipují své tréninky spíše silovým způsobem v posilovně. Obecně je letošní úroveň přípravy nastavena o něco náročněji než příprava loňská. Na tom se shodují Tomáš Prokůpek z osmé třídy i Matěj Čech z dorosteneckého výběru.

„Nejvíc mě baví, když na konci tréninku hrajeme fotbal nebo florbal. Ale ani posilování není úplně nudné. Naopak nejtěžší je pro mě běhání,“ řekl prvně jmenovaný o složení tréninků své kategorie. Osmáky má i tentokrát pod palcem Pavel Zuziak, spolu s Danielem Tvrzníkem a Lukášem Ransdorfem. Právě ti tráví řadu svých tréninků v tělocvičně, kde jejich hlavní část tvoří pohybové aktivity.

Míčové hry i box. Příprava je hodně pestrá

O něco náročnější už jsou tréninkové dávky dorostenců. I ti většinou tráví v tělocvičně, ovšem polovina týmu vždy v posilovně. Tomu předchází rozcvičení na hlavní ploše. Trenér Vladimír Domin zaměřuje své svěřence na zvýšení fyzičky a zlepšení kondice. „Se složením přípravy jsem spokojený dost. Je hodně podobná té předešlé, akorát je tu větší zátěž a větší únava," zhodnotil dosavadní průběh letní přípravy Matěj Čech.

Často bývají tréninkovou náplní různé dráhy s přeskoky či kotrmelci.

Sám pokládá za své přednosti krátké sprinty či silovou přípravu, naopak příliš v oblibě nemá dlouhé vytrvalostní běhy. V posilovně tráví dorostenci vždy polovinu tréninkové fáze. Kromě posilování vlastním tělem i různých cviků s medicinbalem se zaměřují i na posilování s činkami a zvedání těžkých vah na benchpressu.

Kromě klasických cvičení si však dorostenecká kategorie vyzkoušela i něco nového. Absolvovali totiž kondiční trénink s boxerem Vojtěchem Smetanou, který trénuje mladé talenty v rámci Bursa Řezník Gym v Mlékojedech. Před sebou naopak mají týdenní tréninkový kemp na ledě ve středočeských Neratovicích.

Všichni tak makají naplno, aby byli na sezonu co nejlépe připraveni.