Kališníci ve světě: Útočník Michal Daniel vyválčil v Srbsku dvě trofeje

Zveřejněno 17.04.2019 | Martina Kramerová
Hokejově vyrůstal v Litoměřicích, poslední tři sezony však Michal Daniel hraje v srbském celku Crvena Zvezda Bělehrad, kde mateřskému klubu rozhodně nedělá ostudu. Devatenáctiletému útočníkovi se letos dokonce povedlo společně s týmem vybojovat hned dvě trofeje – titul v srbské lize a IHL. V průběhu soutěže nastoupil do čtyřiceti zápasů, ve kterých zaznamenal čtyřicet bodů. Odchovanec Stadionu tak zažil velmi povedený soutěžní ročník. „Sezona byla velmi náročná, protože jsem se snažil hokej skloubit se školou. Ale v kabině panovala skvělá atmosféra a dařilo se nám, takže ji nemůžu hodnotit jinak než pozitivně. Srbové jsou navíc velmi přátelští a cizinců si váží,“ rozplýval se mladý forvard.

Až do mládežnické kategorie U16 hrál útočník Michal Daniel v kališnickém dresu. Pak se však rozhodl vyzkoušet zahraniční štaci a usadil se v hlavním městě Srbska. Už tři roky tak válí za Crvenou Zvezdu Bělehrad. Nejprve působil v týmu do osmnácti let, poté vystoupal i do áčka.

V letošní sezoně se navíc dočkal velkého úspěchu. Vyhrál totiž nejen titul v srbské lize, ale i v IHL, tedy v mezinárodní srbsko-slovinsko-chorvatské lize, v níž se svým týmem předčil slovinský HK Triglav a chorvatský KHL Záhřeb. A rozhodně nebyl jen do počtu. Ve čtyřiceti odehraných duelech zapsal hned 40 kanadských bodů za devatenáct branek a jednadvacet asistencí.

Michal Daniel s týmem Crvena Zvezda Bělehrad.

A to i přesto, že pro něj soutěžní ročník nebyl vůbec jednoduchý. Vedle hokeje se věnoval také škole. V Bělehradě totiž studuje 4. ročník Chartwell International School. „Sezona byla velmi náročná, protože jsem se snažil skloubit hokej se školou, což bylo při cestování na venkovní zápasy do Chorvatska a Slovinska hodně těžké,“ přiznal.

Mužstvu se však skvěle dařilo, a tak přišel i úspěch.„Základní část IHL jsme zvládli na výbornou, když jsme prohráli jen tři zápasy a na konci měli náskok nějakých dvacet bodů před Triglavem z Kranje. V play-off jsme poté pokračovali s kvalitními výkony a potvrdili roli favorita, když jsme postupně vyřadili Vojvodinu Novi Sad, Slaviju Ljubljanu a ve finále Triglav Kranj,“ popsal průběh cesty za jedním z titulů Daniel.

Angažmá na Balkáně si tak celkově hodně pochvaluje. „V týmu působím třetí sezónu a v kabině panuje velmi dobrá atmosféra. Srbové jsou přátelští a cizinců si velmi váží,“ přiznal.

Jestli v Bělehradě zůstane i v příští sezoně, sice zatím neví, už teď má ale skvěle našlápnuto.