Za příležitost jsem šťastná, říká debutantka v juniorské reprezentaci žen Hromádková

Zveřejněno 30.03.2019 | Vít Trubička

Svůj první reprezentační kemp v kategorii WU18 má gólmanka osmé třídy Barbora Hromádková. V týmu pod vedením Pavla Zuziaka odchytala 29 minut v utkání proti Austrálii. „Kemp byl o něco náročnější, myslím si ale, že jsem byla výkonnostně na podobné úrovni jako zbytek týmu,“ popisuje litoměřická reprezentantka své dojmy.

Jaké jsou vaše dojmy po prvním srazu s juniorskou reprezentací?
Jsem ráda, že byla příležitost s týmem U18 jet, už jen kvůli holkám, které tam byly. Myslím si, že tam byla dobrá parta a skvělé tréninky.

Barbora Hromádková se svými spoluhráčkami Beátou Svatošovou a Terezou Plosovou. Plosová má rovněž litoměřickou minulost.
Autor: Radek Plos

Jak se nakonec zrodila vaše nominace?
Za ní děkuji panu Zuziakovi, který mě na sraz pozval. Již předchozí měsíc jsem měla jet na sraz reprezentace do 16 let, což bohužel nevyšlo kvůli mému zranění kolene. Jsem ráda, že jsem tedy měla možnost jet na tenhle sraz a jako druhá brankářka si zachytat za tým U18.

Byla právě přítomnost kouče Zuziaka, který vás trénuje i v týmu, pro vás na kempu výhodou?
Nevím, jestli to byla úplně výhoda. Určitě jsem ale ráda, že tam byl a jak jsem již řekla, právě jemu vděčím za to, že jsem na srazu mohla být.

Jak náročná pro vás celá akce byla?
Kemp byl náročnější. Myslím si ale, že jsem byla na stejné úrovni jako ostatní holky, které tam též byly.

Odchytala jste nakonec 29 minut v prvním utkání. Jaké jste z nich měla dojmy a jak byste utkání zhodnotila?
Určitě mi hodně pomohly holky v obraně, ale i v útoku, díky gólům, které se jim povedlo vstřelit. Nad Austrálií jsme jako tým měly převahu a byly jsme o něco více sehranější.

90,91 %
Takovou úspěšnost měla Hromádková v utkání proti Australankám.

Je něco, čím vás Australanky překvapily?
Nemůžu říct, že by mě něčím překvapily. Čekala jsem ale, že budou o trochu větší. Ovšem hrály dobře a snažily se často dorážet.

Zároveň jste se jako náhradnice dostala na kempy reprezentace do 16 let v Ostravě a v Příbrami. Jaké cítíte naděje na finální nominaci na European Cup vaší reprezentační kategorie?
Na European Cup bych chtěla jet a budu dělat vše pro to, aby se mi to splnilo. Zároveň si myslím, že mám šanci na to, si závěrečnou nominaci vybojovat. Kempy v Ostravě a v Příbrami jsou pro mě šancí, abych trenérům ukázala, že na to mám, ale taky šancí se zlepšit.

S osmou třídou Stadionu jste zakončili sezónu na sedmém místě. Jak byste její celkový průběh zhodnotila, případně co si vzít do sezóny následující?
Byla to moje první sezóna zde v Litoměřicích. Věřím, že příští sezónu už to bude lepší. Měli jsme ve skupině dobré týmy, ale už víme jak hrají a jak se na ně musíme připravit.

Vy příští sezónu budete nastupovat opět za tým 8. třídy, nebo vás čeká posun do dorostu?
To momentálně nevím. Dozvím se to až po konzultaci s trenéry. Sama bych si ráda chtěla zachytat už v dorostu.

Jak náročná pro vás bude případná konkurence v dorostenecké brance?
Konkurence gólmanů v dorosteneckém týmu bude velká, navíc stávající brankáři s týmem docela dlouho trénují. Budu se ale maximálně snažit zlepšovat, abych mohla s dorostem minimálně trénovat.

Jaké jsou vaše hokejové plány či cíle do budoucna?
Jednou bych si chtěla zachytat extraligu za kladenský tým. Navíc až odchodím základní školu, chtěla bych strávit jeden rok v Americe.

Autor titulní fotografie: Radek Plos