Nevzdáváme to! Chceme Jihlavu porazit a vrátit sérii domů, velí Otakar Šik

Zveřejněno 07.03.2019 | Martina Kramerová
Přišel, viděl a takřka hned se zapsal do střelecké listiny. Otakar Šik oblékl po anabázi v Karlových Varech opět kališnický dres a na ledě byl v obou domácích utkáních s Jihlavou hodně vidět. V tom druhém dokonce zaskočil soupeře rychlou úvodní trefou. Místo ní by však podle svých slov bral radši vítězství. Už jen kvůli tomu, že Stadion proti velkému favoritovi opět sehrál slušnou partii. „Jsem samozřejmě rád, že mi to tam spadlo. Ale okamžitě bych gól vyměnil za výhru. Myslím, že jsme podali super výkon. Soupeř ale využil naše chyby a zkušeně si výsledek pohlídal,“ hodnotil mladý útočník.

Začátek byl snový, sen o triumfu se ale postupně rozplynul. Když Otakar Šik už ve 2. minutě vložil hůl do projektilu Aleše Pavlase a poslal Stadion do vedení, mohli se domácí fanoušci radovat. Jakmile přišla další trefa Petera Jánského, slavilo se v Kalich Areně znovu. Ještě po první třetině mělo průběžné skóre pro kališníky nádech úspěchu. Hosté pak ale zabrali a čtyřmi brankami dokázali vývoj zcela otočit.

Litoměřičtí podle střelce Šika ale opět zahráli dobře a chybělo jen málo, aby Dukle uzmuli bod. „Myslím, že jsme podali super výkon, ale Jihlava využila naše chyby a jako zkušený tým si už výsledek pohlídala,“ hodnotil čtvrtou bitvu čtvrtfinále.

„Soupeři jsou zkušenější než my. A když dali první gól, určitě je to nakoplo. Potom už to nepustili. Věděli, že to můžou otočit, a to se jim povedlo,“ uvažoval nad zásadními momenty.

Přestože vyhecované boje stojí kališníky spoustu sil, odmítl Šik, že by měla na výsledek vliv únava. „Zápasy jsou hodně náročné a stojí nás spoustu sil. Únava sice mohla trošku hrát roli, ale na to se nemůžeme vymlouvat, protože soupeř to má úplně stejné. Jak už jsem říkal, podávali jsme celé utkání skvělý výkon. Musím před týmem smeknout. Ale rozhodující bylo to, že Jihlavě to tam spadlo a nám pak už ne.“.

Návrat z Karlových Varů pro něj tak byl gólově úspěšný, kvůli prohře zároveň i smutný. Zpátky do Litoměřic se však těšil. „Vždycky jsem tady hrál rád a vždycky tady rád hrát budu. S klukama jsem byl od začátku sezony a hodně jsem se na ně těšil. Škoda, že se nám nepovedlo urvat výhru,“ mrzelo ho.

Za tu by ihned vyměnil i branku, kterou vstřelil na začátku utkání. „Gól potěší, ale v takových momentech jdou osobní statistiky stranou. Radši bych bral vítězství,“ uvedl Šik.

Teď čeká Stadion jednodenní zápasová přestávka, po níž vyráží směr Vysočina, kde bude bojovat o natažení celé série. „Krátká pauza nám určitě pomůže. Můžeme mít trochu výhodu v tom, že jsme mladší a rychleji regenerujeme. V tréninku se musíme zaměřit hlavně na obranné pásmo a zopakovat to, co se nám na ledě dařilo. Jihlavu už jsme doma jednou porazili, takže to nevzdáváme. Chceme je porazit a ještě jednou vrátit sérii do Kalich Areny,“ uzavřel.