Stadion zpevňuje defenzivu. Kališníky posílí dvojice obránců

Zveřejněno 31.01.2019 | Martina Kramerová
Konec přestupového okna se nezadržitelně blíží a boj o play-off vrcholí. A tak Litoměřice nezaváhaly a vzaly do svých služeb dvojici mladých nadějných obránců. V kabině kališníků se tak nově hlásí osmnáctiletý František Klejna a dvacetiletý Marek Havlík. Oba se vracejí do známého prostředí. Za Stadion už si v létě zahráli několik přípravných zápasů.

Po návratu útočníka Voženílka a příchodu dvojice dalších ofenzivních hráčů Jiřího Průžka a Davida Merty kališníci rozšiřují řady také v obraně. Mužstvo trenérů Bruka a Tvrzníka doplní dva obránci – František Klejna a Marek Havlík.

Osmnáctiletý Klejna představuje staronovou posilu stejně jako Havlík staronovou posilu. Hráč narozený v roce 2000 si letos v Litoměřicích v létě vyzkoušel pár přípravných zápasů, pak putoval pod Krušné hory, kde sbíral starty za prvoligovou Kadaň. Navíc fungoval jako opora karlovarské juniorky. Odchovanec Energie za Trhače nastoupil do jedenácti utkání a zaznamenal dva góly a dvě nahrávky. V sedmadvaceti juniorských zápasech bodoval dvaadvacetkrát (10+12).

Ze stejné oblasti pochází dvacetiletý bek Havlík. Ten je odchovancem Litvínova a v letošní sezoně hrál jak za juniorku Vervy, tak v dresu Draků z Bíliny. Za druholigový celek naskočil do sedmi duelů a zaznamenal jeden gól a jednu nahrávku. V litvínovské juniorce si připsal devatenáct startů s bilancí jedné trefy a tří asistencí.