Kolotoč zápasů pokračuje, Stadion míří do Vsetína

Zveřejněno 29.01.2019 | Vít Trubička

Na litoměřické hokejisty čeká další velmi náročné utkání. Vydají se totiž na led valašského Vsetína, který operuje na vyšších tabulkových pozicích. Oba předchozí vzájemné zápasy také Vsetín ovládl. Valachům se navíc v domácím prostředí velmi daří, což ale neznamená, že budou kališníci v tomto náročném duelu zcela bez šance.

Údaje před
52. kolem

2. místo (92 bodů)
Postavení v tabulce
8. místo (76 bodů)
177:128
Skóre
146:134
Luboš Rob (36+24)
nejproduktivnější hráč
Markus Korkiakoski (21+28)
Luboš Rob - 36 gólů
Nejlepší střelec
Markus Korkiakoski a Jan Kloz (oba 21 gólů)
Ondřej Slováček (9+24)
Nejproduktivnější obránce
Aleš Pavlas (6+23)
David Gába 91,16 %
Yan Šelepněv 90,31 %
Jakub Málek 84,62 %
Úspěšnost brankářů
Tomáš Král 89,58 %
Martin Michajlov 92,68 %
Daniel Dvořák 90,53 %
Třebíč - Vsetín 6:0
Poslední utkání
Litoměřice - Poruba 6:3

Valaši působí až na pár zaváhání, kterou byla například vysoká prohra v Třebíči, jako rozjetý vlak. Momentálně se vyhoupli až na druhé místo tabulky Chance ligy s čtyřbodovým náskokem na třetí Kladno. Stejný počet bodů ale Vsetín ztrácí na vedoucí Jihlavu. Slušně si Vsetín vede hlavně na Lapači, kde neprohrál již pět zápasů, a to přivítal kupříkladu Kladno i České Budějovice. Své soupeře navíc mnohdy poráží velmi vysokým rozdílem.

Venkovní bilance Valachů je ale přece jen o něco rozmanitější. V posledních dvou zápasech proti Havířovu a Třebíči nevybojovali svěřenci trenéra Dopity ani jeden bod. Horácká Slavia jim navíc nasázela hned šest gólů, přičemž vzadu udržela čisté konto.

Autor fotografie: Zdeněk Piňos (hc-vsetin.cz)

Luboš Rob střelecky táhne, aktivní jsou i další hráči

Hlavní postavou vsetínské cesty aktuálním ročníkem Chance ligy je Luboš Rob. Na svém kontě má již šedesát kanadských bodů, které rozdělil mezi 36 gólových tref a 24 asistencí. Spolu s ním se do první pětky nejproduktivnějších hráčů soutěže vyšplhal i Antonín Pechanec. Ten z druhého místa ztrácí na Roba pouhé čtyři kanadské body díky devatenácti gólům a 37 asistencím.

Vsetínští navíc nevzdávají ani boj o Tipsport extraligu, díky čemuž v poslední době doplnili kádr mladým bekem Radkem Jeřábkem, který strávil celou minulou sezónu pod Radobýlem. Museli se ale potýkat s odchodem finského Williama Mäkinena. Navíc Valachy sužuje velká marodka. Jsou na ní třeba oba dva hlavní gólmani Šelepněv i Gába, na soupisce jim tak zbývá jen junior ročníku 2002 Jakub Málek. Po dvou hráčích na marodce má Vsetín pak i v obraně a útoku.

Autor fotografie: Zdeněk Piňos (hc-vsetin.cz)

Litoměřickým se daří držet na pozicích zaručujících play-off, stále ale musí zabojovat

Kališníkům v tuto chvíli patří v tabulce osmé místo, přičemž mají stejný bodový zisk jako hanácké duo Prostějov a Přerov, jimž náleží dvě vyšší tabulkové pozice. Oproti nim mají ale Litoměřice jeden zápas k dobru. Tři body pak Stadion ztrácí na pátý Havířov, proti kterému má dokonce dva zápasy k dobru.

V posledních kolech se ale litoměřičtí hokejisté musí potýkat s velkou proměnou kádru. Proti Porubě kupříkladu nastoupilo hned pět mladých hráčů ročníku 2000. Proto již posílil litoměřický kádr Vadim Schegolkov s Davidem Mertou.

Litoměřičtí tak musejí sbírat každý bod a utkání na Lapači nebude výjimkou. Úkol to bude jistě velmi náročný, neboť valašský tým si je zejména v domácím prostředí jistý v kramflecích. Páté místo na dohled je ale pro kališníky jistě ohromnou motivací a udělají pro něj v závěrečné rovince této sezóny maximum. Náročná premiéra Litoměřic v letošním ročníku na vsetínském ledě bude zahájena v 17:30, přímý přenos z utkání můžete sledovat na Hokejka TV.