Útočník Schegolkov o výhře: Góly padly ve správnou chvíli. A fanoušci byli skvělí

Zveřejněno 29.01.2019 | Martina Kramerová
Do litoměřické sestavy vlétl jako vítr a hned začal bodovat. Útočník Vadim Schegolkov zapsal v dresu Stadionu prozatím jen čtyři starty, přesto dokázal vsítit dva góly a zaznamenat stejný počet asistencí. Druhá trefa navíc přišla v duelu s Porubou a pomohla k důležité výhře. „Na ledě jsme udělali vše, co jsme měli. Body jsou pro nás hodně cenné a zasloužené,“ řekl o triumfu čtyřiadvacetiletý Rus. V Litoměřicích se mu zatím líbí. Pochvaluje si kabinu, zázemí i soutěž. „Kabina je skvělá. Zázemí také. Fanoušci hokej milují a skvěle fandí,“ přiznal.

Stadionu se po krátké odmlce povedlo znovu zvítězit. Poruba si odvezla porážku 6:3. Jak utkání s Ostravany vypadalo vašima očima?
Vítězství pro nás je hodně důležité, protože jsme poslední dva zápasy prohráli. Ale probrali jsme si chyby, potrénovali a na ledě udělali vše, jak jsme měli. Tři body jsou pro nás hodně cenné a zasloužené.

Které okamžiky zápasu podle vás byly klíčové a rozhodly nejvíc o konečném výsledku?
Klíčové bylo především to, že jsme dali góly ve správnou chvíli. Důležitá byla třeba vyrovnávací branka na 2:2. Zásadní byla i druhá třetina, ve které jsme využili šance a přidali v jejím závěru další vedoucí gól. Tyhle momenty nám daly impuls do zbytku utkání.

Mohl pomoci i fakt, že se po vyrovnávací trefě přerušila třetina a dohrávala později? Zrovna ve chvíli, kdy měl soupeř tlak?
Neřekl bych, že právě tento incident byl rozhodující. Občas se to stane, není to nic strašného. Myslím si, že nám spíš pomohla naše aktivita. Hráli jsme aktivně, což nás dovedlo k vítězství.

Zmínil jste aktivitu a góly ve správnou chvíli. Co dalšího vás z herního pohledu dovedlo k triumfu?
Jak jsem říkal, snažili jsme se hrát aktivně a v tom asi byla naše síla. Góly jsme dali, když byly potřeba. Taky nás podržel brankář. Velký dík patří i fanouškům, kteří nás skvěle povzbuzovali a fandili.

Litoměřice? Hezké město, skvělý tým, říká Rus

V Litoměřicích jste zatím jen chvíli. Jak se vlastně zrodil váš příchod?
Všechno bylo spontánní a nečekané. V klubu chtěli, abych se trochu rozehrál a nabral v 1. lize nějaké zkušenosti. A tak jsem se dostal do Litoměřic.

Jak vás přivítala kabina a jak probíhá vzájemná komunikace. Je to kvůli jazykové bariéře hodně náročné?
Kabina mě přivítala výborně. Kluci jsou velmi přátelští, je tady dobrý kolektiv. Všichni mě podporují, což je velmi příjemné. Máme i skvělý trenérský tým. S jazykem je to samozřejmě těžké, ale mám štěstí, že v týmu je Martin Kadlec, který umí dobře rusky, takže mi hodně pomáhá. Vždycky, když mám nějaké otázky, tak překládá. Za to jsem mu vděčný.

2+2
Tolik branek a nahrávek zaznamenal Vadim Schegolkov ve čtyřech duelech za Stadion.

Co spolupráce přímo na ledě? Jak jste si s novými spoluhráči sedl?
Zatím jsem nastupoval hlavně s Markusem a Martinem a s oběma se mi hraje dobře. Hodně na sebe mluvíme, učíme se nové kombinace. S každým zápasem si rozumíme víc a víc.

Máte sice prozatím odehráno pár zápasů, ale přesto. Jak byste zhodnotil soutěž, ve které hrajete? Atmosféru, zázemí, fanoušky?
Myslím, že Chance liga je dobrá soutěž. Týmy hrají rychle a aktivně. Přirovnal bych to k VHL (Vyšší hokejová liga - pozn. redakce). Podmínky jsou tady dobré, v podstatě je tady všechno, co je potřeba. Jak pro život, tak i pro trénink a zápasy. Domácí aréna je krásná. A když hrajeme venku, také to je na hezkých stadionech. Můžu říct, že v Česku fanoušci hokej milují a fandí svým týmům. To je super.

Poměrně brzy se vám povedlo dát premiérový gól. Proti Porubě následoval další. K tomu dvě asistence. Takový start pro vás byl asi hodně důležitý, že?
Samozřejmě je důležité v každém zápase dávat góly a pomáhat týmu. Po gólech jsem se cítil výborně a jsem moc rád, že mi to tam spadlo. Musím ale poděkovat spoluhráčům, že mi k nim pomohli.

Co Litoměřice jako město? Líbí se vám? A byl jste se už někde podívat?
Město je maličké, ale líbí se mi. Už jsem se tady stihl i projít. Když je čas, rád vyrazím ven a poznávám to tady víc a víc. Musím říct, že je to tady moc hezké. Ale důležité je, aby se to spojilo i s dobrými výsledky. Pak to bude úplná paráda.