Po dvou prohrách doma. Spraví si Stadion s Porubou chuť?

Zveřejněno 27.01.2019 | Martina Kramerová
Rychlík základní části Chance ligy upaluje do cílové stanice a servíruje fanouškům jedno kolo za druhým. Litoměřice se po sobotní porážce ve Frýdku hned v pondělí opět představí doma. V Kalich Areně přivítá celek trenérů Bruka a Tvrzníka dvanáctou Porubu, kterou v letošní sezoně prozatím pokaždé porazil. Podaří se kališníkům vybojovat výhru číslo čtyři a prolomit krátkou série porážek?

Údaje před
51. kolem

7. místo (73 b.)
Postavení v tabulce
12. místo (62 b.)
140:131
Skóre
145:146
Jan Kloz (21+27)
Nejproduktivnější hráč
Jan Káňa (14+24)
Jan Kloz (21 gólů)
Nejlepší střelec
Petr Kanko (17 gólů)
Aleš Pavlas (6+23)
Nejproduktivnější obránce
Ctirad Ovčačík (8+8)
Tomáš Král 88,88 %
Martin Michajlov 92,68 %
Úspěšnost brankářů
Daniel Dolejš 92,25 %
Hynek Kůdela 91,39 %
Tadeáš Dvořák 8,38 %
Frýdek-Místek – Litoměřice 5:2
Poslední zápas
Poruba - Třebíč 3:4sn

Stadion si v posledních dvou zápasech vybral slabší chvilku a z venkovních střetnutí na půdě Motoru a Frýdku nepřivezl ani bod. Kališníci navíc pokaždé inkasovali pět branek a opět klesli na sedmé místo tabulky.

Naposledy podlehli slezským rysům. Svou první trefu za Litoměřice sice zaznamenal Vadim Schegolkov a další trefu přidal Otakar Šik, ani to na porážce nic nezměnilo a Frýdečtí zvítězili 5:2.

Teď se mužstvo v modrooranžových dresech ukáže opět před domácími fanoušky. Do Kalich Areny dorazí Poruba, na kterou dokázaly Litoměřice prozatím pokaždé v letošním soutěžním ročníku najít recept.

Tři vzájemné triumfy. Přidá Stadion další?

Na konci září přivezli kališníci z Ostravy těsné vítězství, když po velké přestřelce vyhráli 5:4. Začátkem listopadu triumfovali i doma. Torax vyprovodili výsledkem 5:3. V polovině prosince se urodila výhra číslo tři, která opět přišla v porubském exilu, ostravské Ostravar Aréně. Stadion skóroval šestkrát a připsal si vítězství 6:4.

44
Tolik branek dala dohromady nejproduktivnější trojice Poruby.

Porubě se však momentálně celkem daří. Z osmi předchozích duelů brala v sedmi případech body a pouze dvakrát padla. Plný počet bodů získala na Slavii, proti Přerovu a Kadani. Ostravané dokonce rozstříleli Motor (4:0). Po nájezdech porazili Havířov a v prodloužení brali o bod víc i s Ústím. Nestačili jen na Kladno (2:3) a Třebíč (3:4sn).

Největší pozor si kališníci musí dávat na trio Káňa-Illéš-Kanko, kteří dohromady nasázeli už 44 branek. Stadion však má v útoku sílu daleko těžšího kalibru – jednadvacetigólového Jana Kloze, jemuž dýchají na záda Markus Korkiakoski a Martin Kadlec. Kališníci navíc opět mohou počítat se dvěma nováčky, Davidem Mertou a Vojtěchem Kropáčkem.

Svěřenci trenérů Bruka a Tvrzníka budou lehkým papírovým favoritem. V tabulce jsou o pět míst výš než soupeř, nasázeli více branek a méně jich dostali. Hovoří pro ně spousta faktorů. Dokáží kališníci přetnout krátkou sérii proher a opět zvítězit? Zápas začíná v 18:00. Pokud nemůžete být přímo v Kalich Areně, pusťte si živý přenos na Hokejka TV.