Dva noví hráči! Stadion opět vyztužuje sestavu

Zveřejněno 25.01.2019 | Martina Kramerová
Konec základní části se nezadržitelně blíží a s ním přicházejí závěrečné boje o účast v play-off. Kališníci mají slušně našlápnuto, a proto opět doplňují kádr. V Kalich Areně se objeví dvojice útočníků David Merta a Vojtěch Kropáček. Letos oba nastupovali v dresu prvoligového Ústí, druhý jmenovaný navíc hrál i za sparťanskou juniorku. Za šestadvacetiletého forvarda Mertu putuje pod Střekov obránce Dominik Málek.

Litoměřice se zuby nehty drží na tabulkových příčkách, které zaručují postup do vyřazovací části Chance ligy. A protože své šance v bitvě o play-off chtějí ještě navýšit, opět doplňují kádr. Kališnický dres nově obléknou útočníci David Merta a Vojtěch Kropáček, kteří by měli ve Stadionu působit do konce sezony.

Na druhou stranu putuje výměnou za Mertu bek Dominik Málek, který se v Ústí bude hlásit příští pondělí a měl by ve Slovanu hrát rovněž do konce letošního soutěžního ročníku.

Šestadvacetiletý Merta nastupoval v mládežnických kategoriích za pražskou Spartu, poté vystřídal dva prvoligové celky – ústecký Slovan a Litoměřice, kde tak bude staronovou tváří. Za Stadion totiž odehrál šest zápasů už v sezoně 2013/2014. Naposledy působil na severu Čech. Pod Střekovem letos naskočil do 28 duelů a zaznamenal v nich patnáct kanadských bodů za osm branek a sedm nahrávek. Má zkušenosti i z druhé ligy (v sezoně 2014/2015 vypomohl ve třech zápasech HC Děčín) a reprezentační osmnáctky (7 utkání, 0+2)

Pro osmnáctiletého Vojtěcha Kropáčka z povedené líhně roku 2000 půjde rovněž o druhé prvoligové angažmá. Doposud nastupoval rovněž za Ústí nad Labem, kde se představil ve třinácti duelech. V loňské sezoně oslavil odchovanec Sparty i svůj první start v extralize, při němž dokonce skóroval.

Jinak byl především oporou mládežnických kategorií. V rudém dresu hrál ve starším i mladším dorostu. Loni a letos sbírá body v juniorce. Jeho bilance z 25 letošních juniorských střetnutí? 10+22. Od kategorie U16 je navíc pevnou součástí mládežnických reprezentacích. V letošním soutěžním ročníku zapsal už deset startů za devatenáctku. Celkem odehrál v národních mládežnických družstvech už 75 duelů (8+10).

Oba hráči by tak měli být velkým přínosem. Brzy se na ně můžete těšit v litoměřickém dresu.