Kališníky čeká dlouhá cesta do Frýdku. Uloupí rysům tři body?

Zveřejněno 25.01.2019 | Tereza Kejřová

Litoměřický celek měl ve středečním termínu volno, zatímco v Chance lize se dál míchalo kartami. Do konce základní části zbývá pouhých 12 kol a situace v tabulce je stále dost těsná. V dalším souboji změří síly s dalekým Frýdkem-Místkem, jemuž náleží devátá příčka a v posledních šesti duelech získal minimálně bod. Dokáží kališníci přetlačit rysy a odvézt si důležité body?

Údaje před
50. kolem

9. místo (68 bodů)
Postavení v tabulce
7. místo (73 bodů)
154:150
Skóre
138:126
Rostislav Martynek (14+21)
Nejproduktivnější hráč
Jan Kloz (21+27)
Štěpán Novotný (19 gólů)
Nejlepší střelec
Jan Kloz (21 gólů)
Jan Bartko (4+22)
Nejproduktivnější obránce
Aleš Pavlas (6+23)
Nick Malík 90,22 %
Lukáš Daneček 90,16 %
Jan Hlaváč 92,68 %
Peter Hamerlík 88,59 %
Úspěšnost brankářů
Tomáš Král 90,01 %
Martin Michajlov 92,68 %
Daniel Dvořák 90,53 %
Třebíč – Frýdek-Mistek 3:2p
Poslední utkání
České Budějovice - Litoměřice - 5:1

Frýdečtí si často v zápasech komplikují situaci svou nedisciplinovaností. A i když mají úspěšnost ubráněných oslabení téměř 86 %, zbytečná hra ve sníženém počtu hráčů na ledě ubírá síly.

S devatenácti vstřelenými brankami je nejlepším střelcem Frýdku Štěpán Novotný . Kališníci by si měli také dát pozor na útočníka Víta Christova. Ten ve velmi podařeném utkání rysů proti Rytířům při vítězství 5:1 vstřelil hattrick.

Autorka fotografie: Kateřina Velčovská (hokej.hcf-m.cz)

Jak již bylo zmíněno, rysi dokázali bodovat v posledních šesti utkáních, byť v posledním zápase prohráli po nájezdech na ledě Třebíče. Přesto jim patří „až“ devátá příčka po již 46 odehraných utkáních. Na vině je především mizerný start sezony, kde měl Frýdek-Místek i osm porážek v řadě. Tuto sérii navíc odstartoval právě Stadion.

V současnosti je situace pro Frýdecko-Místecké o mnoho pozitivnější a i oni mají velmi slibné šance na play-off. V posledních dvou vzájemných utkáních proti Stadionu navíc brali všechny body právě rysi. Stadion má také šanci srovnat bilanci vzájemných zápasů na 2:2 a oplatit Slezanům poslední porážku.

Zpříjemní si kališníci dlouhou cestu body?

Poslední venkovní utkání Litoměřic na ledě Českých Budějovic nebylo úspěšné. Vysoký počet vyloučení ze strany kališníků dokázal Motor náležitě potrestat a za pomocí 57 střel poslal Stadion domů bez nároku na body.

Litoměřičtí se po středečním volnu chystají na dlouhou cestu na východ republiky. V prvním zápase proti rysům zvítězili v Kalich Areně 4:3. Už tam se bodově prosazovali hlavní muži současného litoměřického celku.

Autorka fotografie: Karolína Štolcová

Markus Korkiakoski, Jan Kloz i Martin Kadlec úspěšně sbírají body a všichni tři dlouhodobě patří do TOP 15 nejproduktivnějších hráčů celé Chance ligy. Jan Kloz se navíc střelecky drží stále na páté příčce s 21 vstřelenými brankami. Podpoří svůj tým i v sobotním utkání?

Poslední vzájemný zápas Frýdku a Litoměřic se odehraje na ledě Frýdeckých. Úvodní buly bude vhozeno v 17:00.