B tým zakončil základní část na třetím místě, v play-off narazí na Klášterec

Zveřejněno 27.01.2019 | Vít Trubička

Základní část Krajské ligy mužů je u konce! Během ní odehrál litoměřický B tým dvacet soutěžních utkání a vybojoval 36 bodů. To stačilo na udržení třetí pozice a tedy i jisté vstupenky do play-off. V něm narazí na klášterecké Tygry, s nimiž má ale velmi pozitivní bilanci ze základní části.

Uplynulá sezóna by se dala rozdělit do třech různých fází. Vstup do ní se kališníkům vydařil velmi skvěle, čítal totiž čtyři velmi vysoké výhry postupně nad Kláštercem nad Ohří, Roudnicí nad Labem, Kadaní a Lovosicemi. Posléze se však průběh ročníkem kapánek zadrhnul a kališníci střídali výhry a prohry. Mnoho utkání navíc skončilo velmi vyrovnaným výsledkem, ať ve prospěch či neprospěch litoměřického týmu.

Závěr sezóny už dopadl pro B tým Stadionu velice příznivě, sice v posledním střetnutí podlehl Lounům, několik předchozích zápasů dokázal ovládnout. Do výsledků do jisté míry zasáhly i kontumace posledních zápasů s Kadaní a Lovosicemi. Jediný tým, na něhož nedokázali kališníci během celé sezóny vyzrát, byl lounský Slovan. Ten také celou základní část ovládl s větším náskokem na druhé místo.

Nejproduktivnějším hráčem rezervy Stadionu je Radek Pavlata. V litoměřickém dresu nastoupil k třinácti soutěžním utkáním, v nichž si zajistil bilanci 25 kanadských bodů, rozdělených mezi jedenáct gólových tref a čtrnáct asistencí. Na druhého Kryštofa Votrubce má náskok hned šesti bodů.

Autorka fotografie: Karolína Štolcová

Tabulka produktivity hráčů B týmu dle eurohockey.com

1. Radek Pavlata – 25 bodů (11 gólů, 14 asistencí)
2. Kryštof Votrubec – 19 bodů (11 gólů, 8 asistencí)
3. Jaroslav Vandas – 18 bodů (11 gólů, 7 asistencí)
4. Radek Rusý – 18 bodů (13 gólů, 5 asistencí)
5. Marek Cerman – 15 bodů (7 gólů, 8 asistencí)
6. Tomáš Drábek – 9 bodů (4 góly, 5 asistencí)
7. Tomáš Zedek – 9 bodů (3 góly, 6 asistencí)
8. David Kolenatý – 9 bodů (2 góly, 7 asistencí)
9. Jan Smola – 8 bodů (2 góly, 6 asistencí)
10. Ondřej Damašek – 8 bodů (1 gól, 7 asistencí)
11. Marek Leitner – 7 bodů (2 góly, 5 asistencí)
12. Jaroslav Krejča – 5 bodů (4 góly, 1 asistence)
13. Marek Domský – 4 body (3 góly, 1 asistence)
14. Sebastian Švalich – 4 body (2 góly, 2 asistence)
15. Sebastian Dörner – 4 body (2 góly, 2 asistence)
16. Zdeněk Purma – 4 body (1 gól, 3 asistence)
17. Jaromír Chmel – 4 body (1 gól, 3 asistence)
18. Daniel Opava – 3 body (2 góly, 1 asistence)
19. Michal Hruška – 3 body (3 góly, bez asistence)
20. Milan Buďa – 2 body (Bez vstřeleného gólu, 2 asistence)
21. Michal Racek – 1 bod (1 gól, bez asistence)

Po dvaceti odehraných utkáních mají před sebou minimálně dva další. Nad kláštereckým týmem se ale kališníkům během sezóny dařilo, vyhráli totiž hned tři vzájemné duely, navíc celkem vysokým rozdílem. Tygrům podlehli pouze v jediném případě, a to na jeho ledě. Díky tomu mají velkou šanci na postup výše ve vzájemné sérii, přestože Klášterec do ní z druhého místa bude vstupovat v roli favorita. Druhou semifinálovou dvojici budou tvořit Louny a vítěz předkola mezi Roudnicí nad Labem a rezervou Kadaně.

Autorka fotografie: Karolína Štolcová

Na hráče B týmu ale nečeká vůbec nic lehkého a o postup do vyšší fáze play-off se budou muset se soupeřem velmi porvat. V Kalich Areně sehrají druhé vzájemné utkání. To první a případné třetí bude hostit zimní stadion v Klášterci nad Ohří. Právě druhý semifinálový zápas ale bude rozhodující, proto hráči budou jistě potřebovat každé vaše hlasivky na podporu k cestě za vítězstvím. Termíny konání semifinálových klání vám ještě upřesníme, sledujte sociální sítě Stadionu.