Bomba! Stadion do svých řadu ulovil Rusa se zkušenostmi z KHL

Zveřejněno 18.01.2019 | Martina Kramerová
Posila, jaká se jen tak nevidí! Stadion se domluvil s Pardubicemi, které spolupracují s ruským Omskem, a získal na hostování čtyřiadvacetiletého Vadima Schegolkova. Ruský útočník se může pochlubit řadou zkušeností z KHL. Hrál nejen za Avangard, ale i v Soči nebo Doněcku. Jeho bohaté zkušenosti tak mohou pomoci v honbě za vysněným play-off.

Stadion hlásí hodně zajímavý příchod. Hráči A týmu mezi sebou přivítají dalšího cizince. Vedle Fina Markuse Korkiakoskiho bude oblékat kališnický dres nově také Rus Vadim Schegolkov.

Hokejista ošlehaný řadou bitev v Kontinentální hokejové lize je sice hráčem ruského Omsku, ten ale spolupracuje s extraligovými Pardubicemi, které pomohly k dohodě, aby mohlo šikovné levé křídlo nastupovat za kališníky.

Pro Schegolkova bude české angažmá první podobnou zkušeností. Prozatím hrál pouze v domovském Rusku a na Ukrajině. V KHL naskočil během angažmá v Omsku, Soči a Donbassu Doněck do 87 utkání, ve kterých zaznamenal 22 kanadských bodů za 12 branek a 10 asistencí.

Spoustu náročných duelů absolvoval i ve Vyšší hokejové lize (VHL), druhé nejvyšší mezinárodní soutěži v Eurasii. Zkušenosti v této lize sbíral v trikotu Krasnodaru, Voroněže nebo Dynama Petrohrad. V mládežnických kategoriích se jeho jméno objevilo i na soupiskách Voskresensku, Krasnodaru či klubu Molodaya Gvardiya Doněck.

Letos nastupoval ve VHL za Chanty Mansijsk, kde odehrál 19 utkání s bilancí sedmi tref a dvou nahrávek.