Vrchní asistent Kadlec: Důležitá výhra. Obzvlášť v boji o osmičku

Zveřejněno 15.01.2019 | Martina Kramerová
Chceš dát gól? Nech si nahrát od Martina Kadlece. Litoměřický útočník v duelu proti Havířovu sice sám neskóroval, hned třikrát připravil skvělou šanci pro své spoluhráče, kteří jeho pobídku proměnili v branku. Modrooranžová třináctka tak po právu patřila mezi nejlepší hráče zápasu. I když přiznala, že i při vysokém vítězství 5:1 se Stadion větší část zápasu trápil. „Dvě třetiny jsme hráli dost bídně. Pak jsme si to pohlídali a byli lepším týmem. Podržel nás i brankář Král. Za vítězství jsme moc rádi,“ řekl o duelu s AZetem.

Stadion si v bitvě pátého se sedmým celkem tabulky připsal výhru. Jak byste zápas zhodnotil?
Myslím si, že první dvě třetiny jsme hráli dost bídně. Hlavně ve druhé části. V ní si Havířov vytvořil hodně šancí a my měli opravdu štěstí, že nás nepotrestali. Na druhou stranu musím říct, že závěrečnou dvacetiminutovku jsme si zkušeně pohlídali a byli lepším týmem.

V utkání vás hodně podržel brankář Král. Jen ve druhé třetině měl přibližně dvacet zákroků. Co říct k jeho výkonu?
Určitě nás hodně podržel. Měl tam řadu výborných zákroků a svým výkonem nás v některých momentech držel nad vodou.

Zatímco proti Kladnu vázla koncovka, tentokrát jste vsítili pět branek. Daly by se oba duely nějakým způsobem porovnat?
Proti Kladnu jsme sice také měli několik vyložených šancí, ale soupeř si s nimi poradil a držel nás víc pod tlakem. Havířovu jsme naopak ujížděli sami a měli víc času na zakončení. Navíc se nám tentokrát v koncovce dařilo víc, za což jsme moc rádi.

3
Tolik kanadských bodů za takový počet asistencí zapsal Martin Kadlec proti Havířovu.

Do sestavy se po krátké zdravotní pauze vrátil nejlepší střelec Korkiakoski. Bylo hned vidět, že je ofenziva silnější?
Podle mě jsme co do ofenzivy i bez Markuse hráli dobře, jen nám tam nenapadalo tolik branek. Ale určitě bylo znát, když se vrátil na led. Je to produktivní a zkušený hráč, který na ledě chyběl a je dobře, že už je zpátky.

AZet jste už potřetí v sezoně dokázali porazit. Dá se říct, že je to oblíbený protivník, na kterého umíte?
Liga je letos hodně vyrovnaná a s každým týmem se dá vyhrát i prohrát. Pro moravské týmy je těžší hrát v Čechách, pro nás jsou naopak náročné výjezdy na Moravu. Momentálně bojujeme o osmičku, takže jsme rádi, že jsme uspěli s týmem, s nímž hrajeme o umístění.

Program je teď hodně našlapaný. Hráli jste v sobotu. Teď pondělí-středa-sobota. Není už trochu cítit únava?
Těžko říct. Máme mladý tým. Myslím, že právě mladí kluci by měli regenerovat rychleji. Mně osobně vyhovuje, že zápasy jdou rychle za sebou, než aby se týden nehrálo a jen trénovalo.

Nemohla být právě možná únava jedním z důvodů, proč se vám část zápasu podle vašich slov tolik nedařilo?
Myslím, že ne. Podle mě spíš může mít vliv to, že polovina týmu hodně pendluje mezi extraligou a Litoměřicemi. Netrénujeme tak často pohromadě a sejdeme se až na zápas. Ale je to samozřejmě dané nastavením, jaké tu je. My se s tím musíme umět poprat.

Do dvou následujících duelů nastoupíte jako papírový favorit. Jak ustát tlak a potvrdil tuto roli? Obzvlášť když se na vás budou chtít soupeři vytáhnout.
Musíme hrát naši hru a soupeře hlavně nepodcenit. Pro většinu kluků je to první zkušenost a možnost bojovat o play-off nebo si ho potom zahrát. Proto by měli mít chuť vyhrávat a poznat další krok v hokeji. Tu máme samozřejmě i my starší. My zase chceme dodat hlavně zkušenost. A doufáme, že se nám podaří dvakrát vyhrát a zase se posunout blíž k postupu.