Vnutili jsme soupeři svou přímočarost, uvažoval po triumfu zadák Rulík

Zveřejněno 07.01.2019 | Martina Kramerová
Do litoměřické kabiny patří od konce loňského kalendářního roku. Zahrál si už proti Slavii a od té doby v kališnickém dresu sbírá starty i zkušenosti. Spolehlivým výkonem v defenzivní linii pomohl Adam Rulík k vítězství i v duelu proti Prostějovu. „Duel po soutěžní pauze byl těžký, ale zvládli jsme to. Vnutili jsme soupeři svou přímočarost a vyhráli,“ hodnotil mladý bek, který si v modrooranžovém dresu zatím zvyká. Barvy Stadionu se mu ale hodně zalíbily. „Je tu skvělá parta i sranda, za což jsem moc rád,“ přiznal.

Start kalendářního roku se povedl stejně dobře, jak skončil ten předchozí. Tentokrát výhrou nad Prostějovem. Jak zápas s papírovým favoritem zhodnotit?
Utkání hodnotím kladně, protože jsme vyhráli poměrně vysokým výsledkem, za což jsme moc rádi. Věděli jsme, že Prostějov je v tabulce trochu výš než my a má zkušené mužstvo, ale o to víc jsme chtěli do utkání nastoupit se svojí hrou. S elánem mladého mužstva. Bylo to těžké, protože jsme hráli soutěžní duel po delší pauze. Ale myslím, že jsme to zvládli dobře.

Jak velký vliv měl na vývoj utkání gól, který jste dali už ve 2. minutě? Byl to klíčový moment zápasu?
Určitě byl a hodně nás nabudil. Už před začátkem jsme si říkali, že je důležité, abychom do zápasu po delší pauze vlétli zostra a hráli jednoduchou, rychlou a přímočarou hru, jakou chceme. Takže ano, byl to jeden z rozhodujících momentů.

13:47
Takový ice time zapsal Adam Rulík ve svém druhém duelu za Litoměřice. Takřka dvě minuty stihl i v oslabení.

Z pohledu skóre vypadá výsledek jednoznačně. Co bylo rozhodující v samotné hře? Čím jste Prostějov přetlačili?
Myslím, že jsme soupeři trošku vnutili svou přímočarost. Oni si to díky svým zkušenostem hrají na víc přihrávek a my jim tolik neumožňovali, aby si mohli hrát „to svoje“. I díky tomu jsme podle mě zvládli zápas poměrně jednoznačně.

Mohl hrát ve váš prospěch i fakt, že Prostějovu chyběl jeho nejproduktivnější hráč Tomáš Divíšek?
Malou roli to mít mohlo, ale není to jen o jednom hráči. Prostějov má hodně kvalitní mužstvo i bez Tomáše Divíška. Takže si myslím, že klíčové to určitě nebylo.

Dá se říct, že vám delší pauza spíš pomohla? Měli jste možnost zrelaxovat a potrénovat. Nebo naopak trochu chybělo zápasové vytížení?
Podle mě je určitě fajn, když je v období kolem nového roku trochu volna. Zároveň jsme ale pak několik dní trénovali dvoufázově, takže jsme z tempa určitě nevypadli. Já na druhou stranu spíš preferuju zápasové vytížení, kde není tolik pauz. Ale zvládli jsme to, takže v pohodě.

Kabina? Skvělá parta i sranda, rozplývá se Rulík

Proti Jestřábům jste odehrál svůj druhý duel v dresu kališníků. Jak se vám daří zapracovat do týmu? A co atmosféra v kabině?
Spoustu kluků znám z bývalých působišť, třeba Otu Šika z Karlových Varů. Takže v kabině nebyl problém. Je tady mladé mužstvo, ve kterém je skvělá parta i sranda, za což jsem hrozně rád.

Ve zbytku týdne vás čekají dva týmy z protichůdných pólů tabulky – Kadaň a Kladno. Jak se na takové soupeře připravit a co od nich očekávat?
Na oba soupeře se budeme připravovat stejně jako na ty ostatní. Budeme chtít, aby se hra odvíjela od toho, co chceme my. Jestli hrajeme s Kadaní nebo Kladnem, je jedno. Musíme předvádět svou hru, hrát svižný přímočarý hokej a vyhrávat.