Dvě nové tváře! V dresu Litoměřic se objeví Jánský a Sklenář

Zveřejněno 07.01.2019 | Martina Kramerová
V dresu Stadionu se na startu nového kalendářního roku objeví dvě nová jména. Útočné řady kališníků doplní dvojice útočníků Peter Jánský a Dominik Sklenář. Zatímco prvně jmenovaný vyzkoušel v průběhu kariéry řadu ligových i extraligových štací, teprve osmnáctiletý Sklenář hrál pouze ve dvou týmech a navíc v mládežnických kategoriích. Třiatřicetiletý Jánský by tak měl pomoct především zkušenostmi, talent z hradecké líhně naopak dravým mládím.

S novým kalendářním rokem přicházejí i nové tváře. Litoměřická kabina vítá dvojici útočníků, kteří by měli kališníkům v nejbližší době pomoct k co nejlepším výsledkům.

Do známého prostředí se vrací třiatřicetiletý Peter Jánský, jenž si v dresu Stadionu zahrál už v sezoně 2013/2014. Tehdy nastoupil za kališníky do sedmi zápasů a připsal si jeden gól a čtyři asistence. Jinak vyzkoušel řadu extraligových i ligových klubů. Působil například v Litvínově, Pardubicích nebo na Spartě. V rámci druhé nejvyšší soutěže hrál na Kladně, v Kadani či Ústí.

Celkově zapsal do statistik 575 extraligových duelů a 108 prvoligových. V nich zaznamenal přes 150 branek a více než 150 asistencí. Může se pochlubit i 21 starty za reprezentaci, v nichž nasázel 4 góly a přidal čtyři asistence.

Talentovaný Dominik Sklenář se rovněž už několikrát objevil v dresu se lvíčkem na prsou. Nastupoval za výběr U17 i U18, v letošní sezoně nakoukl do reprezentace U19. Do Litoměřic přichází z Hradce Králové, kde platí za pevnou součást mládežnických kategorií už od svého příchodu z Letňan v sezoně 2013/2014. Letos platí za oporu hradecké juniorky. Ve 24 zápasech nasbíral 29 kanadských bodů za 13 gólů a 16 asistencí.