Závěr roku ve znamení turnajů. Mládež o svátcích nezahálela

Zveřejněno 04.01.2019 | Martina Kramerová
Litoměřičtí mládežníci ve vánočním a silvestrovském čase nezapomněli ani na hokej a jednotlivé kategorie se zúčastnily několika turnajů. Sedmáci vybojovali v Ústí triumf a Tomáš Prokůpek byl navíc vyhlášen nejlepším hráčem. Osmá třída vyrazila do Děčína, odkud přivezla třetí příčku. Hráči druhé třídy získali v Klášterci stříbro. V Kalich Areně se zase v závěru roku uskutečnil Silvestr Cup. V trojboji, který zahrnoval basketbal, florbal a hokej, skončili šesťáci v konkurenci pěti družstev na čtvrté příčce. Hokejově strávili poslední dny roku i páťáci a čtvrťáci.

Kališnická mládež v závěru uplynulého roku nezahálela a odehrála hned několik turnajů. A to dokonce s moc pěknými výsledky. Osmáci vyrazili na turnaj do Děčína, kde se postupně utkali s Děčínem (1:4), Letňany (5:6sn) a Turnovem (26:3). Po dvou prohrách a jedné výhře obsadili třetí místo.

Sedmá třída se zúčastnila akce v Ústí. Na turnaji změřila síly s Kladnem, Ústím a Mariánskými Lázněmi. Systém proti sobě každý tým svedl dvakrát, a to v minizápase na 15 minut. Litoměřičtí hráči v celkovém součtu výsledků vyválčili triumf. Tomáš Prokůpek byl navíc vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

„První dvojzápas s domácím týmem Ústí se nesl ještě ve vlažném tempu a naši hráči dvakrát remizovali. Bylo to na úvod a kluci popravdě ještě spali. Druhý zápas proti Kladnu se rozjížděli, přišla první výhra 3:1 a remíza. Vzhledem k průběhu turnaje jsme poslední dvojzápas s mužstvem Mariánských Lázní potřebovali dvakrát vyhrát. Soupeř do té doby všechno suverénně vyhrál, ale díky parádnímu výkonu všech našich kluků se podařilo něco mimořádného, dvě výhry a celkový triumf. Všem hráčům i trenérům patří velký dík,“ popsal turnaj vedoucí sedmičky Marcel Míček.

Šesťáci nemuseli nikam daleko. Silvestr Cup pro jejich věkovou kategorii se uskutečnil přímo v Kalich Areně. Jednotlivá mužstva proti sobě bojovala na třech frontách – ve florbale, basketbale a hokeji. Litoměřice nakonec obsadily v konkurenci Neratovic, Loun, Plzně a Liberce 4. místo.

Hráči páté třídy se stejně jako osmáci představili na ledě Děčína. Proti Děčínu, Zbraslavi a Mostu ale neuspěli a obsadili 4. místo. Čtvrtá třída si zahrála v období Vánoc dokonce dvakrát. Na turnaji v České Lípě skončila na šestém místě a v Lounech na čtvrté příčce.

Druháci odjeli na turnaj do Klášterce a vrátili se s druhým místem. Urvat výsledek nebylo vůbec jednoduché. S Kláštercem, Ostrovem i Chebem se utkali vždy ve dvou zápasech, navíc se pokaždé jely také nájezdy.

Teď už se mládežníci pilně připravují na pokračování svých soutěží. Určitě jim držte pěsti, aby se jim dařilo zapisovat co nejlepší výsledky.