Bitva o šest bodů! Stadion se chystá na duel s pražskou Slavií

Zveřejněno 28.12.2018 | Kateřina Kubatková
Po prvním mezisvátečním utkání s Jihlavou na kališníky čeká další výzva. Poslední utkání letošního roku odehrají na ledě Slavie. Tento zápas je pro svěřence Bruka a Tvrzníka velmi důležitý, neboť sešívaní jsou momentálně v tabulce na prvním nepostupovém místě do play-off, ovšem na Litoměřice ztrácejí pouhý bod. Podaří se Stadionu odskočit, nebo se před něj naopak dostanou Pražané?

Údaje před
40. kolem

9. místo (55 bodů)
Postavení v tabulce
8. místo (56 bodů)
108:118
Skóre
111:107
Jan Veselý (18+11)
Nejproduktivnější hráč
Jan Kloz (16+25)
Jan Veselý (18 gólů)
Nejlepší střelec
Markus Korkiakoski (17 gólů)
Jan Novák (4+16)
Nejproduktivnější obránce
Aleš Pavlas (6+18)
David Honzík – 90,66 %
Dominik Šorf – 90,53 %
Lukáš Sochůrek – 84,09 %
Úspěšnost brankářů
Tomáš Král – 88,55 %
Daniel Dvořák – 90,53 %
Martin Michajlov – 92,90 %
Třebíč – Slavia 3:2 po s. n.
Poslední utkání
Litoměřice - Jihlava 1:7

Hráči Litoměřic mezi svátky neuspěli v domácím zápase s Jihlavou. Prohráli vysoko 1:7. Navíc dvě branky obdržené při početních výhodách na sebevědomí hráčům rozhodně nepřidaly. „Dukla hrála jednoduchý hokej, hráči dobře bruslili a padaly jim tam góly. To rozhodlo,“ komentoval poslední utkání Otakar Šik.

Ovšem toto utkání bude pro Stadion mnohem důležitější než to s jihlavskou Duklou.

Slavia se po vánočních svátcích vydala na Vysočinu, konkrétně do Třebíče. Horácká Slavia je přímým tabulkovým pronásledovatelem té pražské a očekávalo se tedy velice vyrovnané utkání, což se i potvrdilo. Ačkoliv sešívaní po druhé třetině prohrávali 2:1, v té třetí dokázali vyrovnat a dovedli zápas do prodloužení a později i do nájezdů. V nich už ale vzdorovat nedokázali a odvezli si z Vysočiny jeden bod.

Vyrovnaný průběh lze očekávat i v posledním letošním utkání. V tabulce kališníky a sešívané dělí pouhý bod. I když je play-off ještě daleko, oba týmy na něj určitě pomýšlí, a proto se budou chtít poprat o osmou příčku.

Tyto dva týmy se spolu v letošní sezóně utkaly prozatím dvakrát. V prvním duelu dominovali slávisté na domácím ledě a vyhráli 2:0.

To druhé proběhlo na ledě Stadionu a ten se před svými fanoušky ukázal v nejlepším světle, porazil Pražany vysoko 6:2.

Stadion může spoléhat na třetí nejvyšší úspěšnost v početních výhodách. Zároveň jsou na tom kališníci lépe i v ubráněných oslabeních a v počtu střel na branku za jeden zápas. Slavia může ovšem těžit i z toho, že Litoměřice jsou často trestaným týmem.

Oba týmy mají za sebou velice náročná utkání, Litoměřice zejména z psychické stránky, Slavia z fyzické. Uvidíme, který z týmů se dokáže lépe vzchopit a podat lepší výkon. Utkání bude možné sledovat online na Hokejka TV.