6. 9. 2018 | Vít Trubička

Čekání je u konce! Stadion se vydává k prvnímu kolu do Havířova

Tak, jak loňská sezóna skončila, nová začíná. Kališníci se představí proti Havířovu Slezský celek doznal mnoha změn v sestavě, AZet opustilo hned deset ze třinácti nejproduktivnějších hráčů. Přesto ale havířovští neztrácejí optimismus a přirovnávají se k Las Vegasu. Podaří se Stadionu vstoupit do nové sezóny vítězně? Utkání v K&K Pneu Areně začíná v sobotu v 17:30. Stream můžete sledovat na Hokejka TV.

Havířov výrazně omladil hráčský kádr

AZet v letní přestávce opustilo hned šestnáct hráčů. Tři hráči zamířili nahoru do Tipsport Extraligy. Robin Staněk a Tomáš Dujsík posílili kádr Olomouce, Daniel Dolejš kádr Vítkovic. Do druholigového německého Freiburgu odešli Radek Havel a Jiří Fronk. Valná většina hráčů podařila havířovské konkurenty v Chance lize. K frýdecko-místeckému rivalovi zamířil Jiří Krisl. K nováčkovi z Poruby Jan Hudeček, Vojtěch Tomi, Petr Kanko a Jozef Baláž. Do Přerova odešel Marek Sikora a do Vsetína Roman Rác. Druholigový Šumperk posílil Tomáš Drtil. V kádru Znojma v EBEL našel své místo Marek Kalus. Angažmá ještě hledají Kamil Šimeček a Martin Růžička.

Naproti tomu AZet nějak kádr doplnil. Do brankoviště Havířova přišel z českobudějovického Motoru Ondřej Bláha. Z týmu nováčka Chance ligy se po jedné sezóně vrátil Marek Haas. Z druhé ligy rovněž přišel Petr Šendera, který přestoupil z Opavy. Z Jihlavy se vrátil do kádru AZetu Filip Seman. Další velkou posilou Havířova je Branislav Rehuš, který přišel z francouzského Mulhouse. V rámci Chance ligy se z Benátek nad Jizerou do Havířova přesunul Radek Havel. Poslední posilou je Dominik Pawliczek, který do Havířova přestoupil z juniorky Mladé Boleslavi. Na zkoušce zde byl i exlitoměřický Lukáš Chalupa, který však neuspěl.

Havířov vstupuje do nadcházející sezóny s velmi mladým kádrem. Kupříkladu nejstaršímu obránci AZetu Jakubu Mataiovi je 25 let, navíc je ještě přeučený útočník. Zbytku obránců je 22 let a méně.

Autorka fotografie: Sarah Ráblová (hc-havirov.cz)

V přípravě dal Havířov přednost konfrontaci se slovenskými a polskými kluby

Pouze jediný přípravný zápas sehrál AZet proti soupeři z České republiky. Do přípravy vstoupil těsnou porážkou v prodloužení poslední červencový den od extraligových Vítkovic. Načež dvakrát ovládl konfrontaci s týmy ze slovenské extraligy. Nejdříve na nájezdy AZet vyřídil HK Poprad, posléze čtyřgólovým rozdílem porazil Nové Zámky. Odveta s Popradem na ledě celku z Tater dopadla pro havířovské ještě lépe než první utkání.

Oproti tomu druhá polovina přípravy na novou sezónu již tolik pozitivních výsledků nepřinesla. AZet v ní hned třikrát za sebou prohrál. Nejprve doma s polským Krakovem, následně ve venkovní odvetě s Novými Zámky, a do třetice v domovském prostředí s Trenčínem. Poslední zápas odehrál Havířov v Krakově, přičemž se prokázalo, že venku se AZetu daří víc, Krakov rozstřílel vysoko 5:0.

Výsledky Havířova v přípravě

• Havířov – Vítkovice 2:3 pp.
  • Havířov – Poprad 4:3 sn.
  • Havířov – Nové Zámky 5:1
  • Poprad – Havířov 1:3
  • Havířov – Krakov 1:4
  • Nové Zámky – Havířov 5:1
  • Havířov – Trenčín 2:4
  • Krakov – Havířov 0:5

Autorka fotografie: Sarah Ráblová (hc-havirov.cz)

Stadion zakončil přípravu s bilancí šesti výher a třech proher

Kališníci se připravili na nový ročník Chance ligy devíti zápasy z několika různých soutěží. Své síly poměřili s konkurenty ze stejné soutěže Kladnem, Slavií a Kadaní, druholigovými celky Sokolovem a Klatovy, juniorským týmem rakouského Salzburgu a německým druholigovým Lausitzem. Porážky zaznamenal Stadion jen v obou utkáních se Slavií a domácím zápasem se Sokolovem. Zbylé utkání v různém poměru ovládl.

Výsledky Litoměřic v přípravě

• Litoměřice – Kladno 2:1