25. 8. 2018 | Vít Trubička

Ondřej Kylíšek: Pomohlo nám, že Kralupy vyměnily gólmana

První domácí přípravné utkání dorosteneckého týmu zhodnotil Ondřej Kylíšek. Ten nastoupil do utkání jako kapitán, navíc dokázal nasázet za záda kralupských brankářů hattrick, čímž se výrazně podepsal na konečném výsledku 9:3 ve prospěch Litoměřic. Již dnes 25.8. čeká na dorostence další zápas, tentokráte od 11 hodin derby proti Ústí.

Vstřelil jste dnes hattrick. Jak vám tam góly padly?
Dvakrát jsem se prosadil střelou od modré čáry a třetí vycházel z mé individuální akce přes celé hřiště. Dyky (Vladimír Dykast) mi prostrčil kotouč od modré a já už si tam dojel.

V dnešním utkání jste nastoupil jako kapitán. Cítil jste zodpovědnost za vedení celého týmu?
Trochu. Spíš ale ne. Snažil jsem se hrát to svoje a donutit kluky, aby se hýbali se mnou.

Vstup do utkání byl trochu slabší, což se výrazně zlomilo v druhé třetině. Čím to bylo?
Nejspíš tím, že Kralupy vystřídaly gólmana. Nový brankář nebyl rozchytaný a my jsme na něj vyslali mnoho střel, které nedokázal pokrýt.

Jaké byly rozdíly mezi oběma zápasy proti Kralupům? V tom prvním jste je porazili 6:3.
Oba zápasy byly hodně podobné. Skoro žádné rozdíly bych tam nehledal. Kralupy vždy v půlce vystřídaly gólmana, díky čemuž jsme rozhodli.

Čeká na vás derby s ústeckým Slovanem, který sestoupil z extraligy. Co od tohoto utkání očekáváte a byl souboj s Kralupami dobrou motivační přípravou na něj?
Bude to hodně ostrý hokej. Bude se hrát hodně do těla a čeká nás jistě hodně bruslivý hokej.

V týmu dorostu je plno nových hráčů. Sehráváte se už postupně?
Myslím si, že první dvě lajny už jsou dost sehrané. V té třetí ještě trenér dělá změny, ta se ještě sehrává.

Dnes vám sedla spolupráce s Kryštofem Hrzánem, mnohokrát jste si střelecky dopomohli.
S Kryštofem se mi hraje dobře. Vždy se nabízí. Je vždy tam, kde má být, tahle spolupráce je dobrá.