10. 8. 2018 | Vít Trubička

Vojtěch Chňapko: V letní přípravě jsme se hodně zaměřili na sílu a kondici

Juniorský tým Stadionu má za sebou první domácí zápas v rámci letní přípravy. V horkém počasí přivítal v poněkud teplotou příjemnější Kalich Areně Kadaň. Soupeřům ale bohužel prostředí svědčilo o něoc lépe, neboť zvítězili 5:1. Jediným střelcem za Litoměřice byl Vojtěch Chňapko, který patří v této kategorii mezi zkušenější hráče, neboť dvě předchozí sezóny nastupoval za tehdejší starší dorost.

Sehráli jste dnes první domácí přípravný zápas. Jak byste ho zhodnotil?
První dvě třetiny nebyly příliš vydařené. Byli jsme trošku horší na puku. Třetí třetina už byla lepší, během ní se nám podařilo i skórovat.

Jak náročné je odehrát dva zápasy ve dvou dnech? Čeká na vás ještě utkání v Děčíně.
V dnešním zápase se to na výkonu moc nepodepsalo. Řekl bych ale, že zítra to bude horší.

Závěr utkání se lehce přiostřil. Dokonce došlo k několika potyčkám. Čím to bylo?
Asi nervozitou ke konci zápasu. Závěry bývají takhle vyhrocené, ať už se jedná o přátelské zápasy či ligové.

V dnešním zápase se vám povedlo jako jedinému skórovat na litoměřické straně. Jak byste svůj gól popsal?
Děkuju klukům, že dali dobrou nahrávku o mantinel. Na mou stranu se posléze přiklonilo štěstí, jsem každopádně rád za tu trefu.

Odpovídalo složení týmu pro dnešní zápas tomu, jak budete nastupovat i v soutěžních zápasech, či ještě dojde k nějakým změnám?
Měli by ještě dva hráči přijít, ovšem většina týmu bude odpovídat složení, ve kterém jsme nastoupili.

Jak vypadala vaše letní příprava? Co už máte za sebou, případně co vás ještě čeká?
Příprava byla dosti náročná. Dost jsme toho natrénovali. Hodně jsme se zaměřili na sílu a fyzickou kondici. Takže si myslím, že jsme dobře připraveni na sezónu.

Jak náročná byla aklimatizace na ledovou plochu?
Ze začátku jsme měli hodně bruslařských tréninků. Po čase se to zlepšilo, osahali jsme si puky a myslím si, že v sezóně to půjde dobře.