Jan Kloz se vrací do Litoměřic!

Zveřejněno 28.06.2018 | Klub

Kališnický dres na sebe opět navlékne pamětník postupu Stadionu do 1. ligy Jan Kloz. Loňský tahoun kladenských Rytířů se do Litoměřic vrací po pěti letech. V minulé sezóně byl jednou z hlavních postav kladenské cesty do baráže o postup do Tipsport Extraligy.

V mladém litoměřickém kádru by měl být jednou z největších opor celého týmu. „Honzu jako kluka jsem tady poznal, chtěl jsem ho tady a proto jsme se snažili udělat vše, aby tady mohl působit. Připravujeme zde perspektivní mladé hráče na seniorský hokej a tyto hráče, jako je Honza, kteří jdou příkladem svojí bojovností, výkonností a vůlí se zlepšovat, tady potřebujeme. Proto jsem nesmírně rád, že ho tu můžeme opět přivítat,“ prozrazuje o jeho příchodu Daniel Sadil.

Jan Kloz zasáhl v barvách Rytířů v minulé sezóně do všech utkání. V základní části byl po Patriku Machačovi druhým neproduktivnějším hráčem družiny Jaromíra Jágra. Na svém kontě má patnáct gólových tref a 24 asistencí. Útočnou formaci utvořil především se svým dlouholetým spoluhráčem Davidem Tůmou, nyní hájícím barvy Litvínova. V jedenácti zápasech play-off byl nejlepším nahrávačem svého celku. K pěti asistencím přidal čtyři gólové trefy. Ve dvanácti barážových zápasech si připsal dvě gólové nahrávky. „Jsem strašně rád, že jsem se sem mohl vrátit. Je tady perfektní zázemí, o hráče je postaráno ve všech směrech a mám to blízko domů. Hodně mě to tady v Litoměřicích lákalo a nakonec to dopadlo dobře," říká Kloz o svém novém angažmá.