Kališníci ve světě: Přemysl Svoboda

Zveřejněno 10.06.2018 | Vít Trubička

Juniorskou sekci kališníků ve světě zakončuje současný hráč litvínovské Vervy Přemysl Svoboda. Ten opustil Kalich Arenu v osmé třídě a přešel do mladšího dorostu Chezy, což se událo před sezónou 2014/15. V loňské sezóně nastupoval převážně v Extralize staršího dorostu. Pár startů si připsal i v juniorské extralize.

Ve svých 46 startech si v dorostenecké extralize vedl opravdu mimořádně skvěle. S 82 kanadskými body ovládl tabulku produktivity celé Extraligy staršího dorostu. Své šance rozdělil mezi 27 gólových tref a 55 asistencí, čímž mu připadla i koruna pro nejlepšího nahrávače své soutěže. V počtu asistencí navíc stanovil nový rekord, jemuž se pouze přiblížil současný hráč Mladé Boleslavi Tomáš Knotek v sezóně 2005/06 s 53 nahrávkami a o tři roky později útočník Plzně David Stach, který jich nasbíral 51. Oba dva v dresu Kladna.

V DHL Extralize juniorů nastoupil Svoboda k sedmi soutěžním utkáním. I v nich prokázal svou letošní formu z dorostenecké soutěže. Byť na svou premiérovou juniorskou trefu stále čeká, asistencí má na svém kontě již pět.

S oběma týmy se ale pohyboval ve spodních patrech tabulky. Základní část Extraligy staršího dorostu zakončil Litvínov na pátém místě s osmi body. Skupinu o umístění zakončil na prvním místě, po kterém musel bojovat o extraligovou příslušnost. Tabulku o udržení však litvínovský celek ovládl s tříbodovým náskokem nad Třincem. Základní část juniorské extraligy zakončil Litvínov na posledním místě. V tabulce o umístění se dokázal odlepit ode dna a vystoupat na konečné šestnácté místo.