Mladší dorostenci přivezli z Francie bronz!

Zveřejněno 01.05.2018 | Vít Trubička

Nově se utvářející tým mladšího dorostu se vydal na turnaj do francouzského Chambéry. V osmičlenné konkurenci týmů z Francie, Holandska, Švýcarska a Kanady obsadil třetí místo s jedinou prohrou ze šesti odehraných zápasů.

Průběh turnaje

Týmy byly zprvu rozděleny na dvě skupiny. Litoměřičtí v té své dostali tři francouzské celky – Grenoble, Briancon a domácí Chambéry. Ve skupinové fázi, která se hrála stylem 2x dvacet minut, a počítala se každá polovina zvlášť, zůstal tým Stadionu bez ztráty jediného bodu. Díky častým výhrám o tři a více gólů zakončili kališníci skupinovou fázi na prvním místě. Navíc pouhé dva obdrželi.

V čtvrtfinále tak Stadion narazil na švýcarský celek CP Meyrins. Tento zápas, stejně jako všechny následující, se hrál sice stále na dvě poloviny, už ale počítané dohromady. I v tomto zápase Litoměřice vyhrály a posunuly se do semifinále, kde na ně čekal výběr několika kanadských týmů SteelHawks Pays-Bas. V tomto utkání Stadion velmi dlouho držel se svým soupeřem krok, nakonec však pozdějšímu vítězi celého turnaje podlehl 0:2. V zápase o bronz tak narazil na již známý domácí Chambéry. Díky zkušenostem ze skupiny uštědřil hostiteli turnaje vysokou porážku 12:2 a bronzové medaile tak byly odvezeny do Litoměřic.

Výsledky Stadionu

Grenoble – Litoměřice (0:1, 1:3)
Briancon – Litoměřice (0:3, 0:4)
Chambéry – Litoměřice (0:3, 1:4)
CP Meyrins – Litoměřice 1:3
SteelHawks Pays-Bas – Litoměřice 2:0
Chambéry – Litoměřice 2:12

Hlavní trenér Stadionu Vladimír Domin hodnotil tento turnaj pozitivně: „Výsledek odpovídal složení litoměřického týmu. Přičemž je třeba podotknout, že holandský a kanadský celek byl výběr z několika týmů. Samotná organizace celého turnaje a program, který jsme se společně s Otou Beranem a Jiřím Hamrem snažili hráčům připravit během celého prodlouženého víkendu byl určitě pro kluky přínosem. Nesmíme zapomenout poděkovat našim sponzorům a našemu dopravci Karlu Průšovi, který nám udělal skvělý servis.“