Celkově bych zhodnotil sezónu jako úspěšnou, konstatuje Radek Pavlata

Zveřejněno 02.03.2018 | Vít Trubička

Po posledním zápase B týmu v letošní sezóně zhodnotil celou semifinálovou sérii proti lounskému Slovanu nejproduktivnější hráč základní části Radek Pavlata. Základní část zakončil s gólovou bilancí 25+18 bodů. V play-off se jednou gólově prosadil a jednou asistoval. Celkově však byl jako jeden z nejzkušenějších hráčů tahounem týmu.

Sezóna bohužel končí. Berete nepostup jako zklamání?
Samozřejmě je to pro nás zklamání. Čekali jsme něco víc, že postoupíme do toho finále. Chyba tady byla v tom, že jsme se před play-off nescházeli na tréninky. Hráči odpadali díky nemocím, někteří kluci skončili, někteří dělali školu. Bohužel to dopadlo tak, jak to dopadlo.

V čem se série zlomila oproti prvnímu zápasu zde, v němž se vám podařilo, byť na nájezdy, vyhrát?
Myslím si, že v prvním zápase jsme měli štěstí. Louny byly celou sérii play-off lepším soupeřem, akorát v prvním zápase jsme do toho dali víc srdce. Díky čemuž se nám podařilo zlomit vývoj utkání a zápas vyhrát.

Dala by se tato sezóna nazvat úspěšnou? Druhé místo v základní části, třetí celkově.
Byla to první sezóna litoměřického B týmu. Zhodnotil bych ji jako úspěšnou. Do play-off jsme se dostali, akorát je špatné, že jsme skončili už takhle brzo.

Co se týče složení kádru, chcete udržet kostru týmu, která tu byla letošní sezónu, či tým spíše doplní mladší hráči?
Podle mě více doskočí kluci ze staršího dorostu. Zejména ti, co už za nás v některým zápasech nastoupili. Jak to ale bude přesně, to nemohu říct. Jestli vedení bude chtít, abychom dál hráli, či nikoliv. To opravdu nevím.

Ty sám bys chtěl v tomto týmu zůstat?
Kdo by nechtěl. Když je na to čas, tak proč bych nehrál.

Díky za rozhovor a přeji hodně zdaru!