23. 2. 2018 | Vít Trubička

WSM Liga míří do finiše, rozloučí se Stadion s letošním ročníkem vítězně?

Na hráče Litoměřic čeká poslední zápas této sezóny. V něm se utkají již s jistým účastníkem play-off z Havířova. Proti AZetu se ovšem litoměřickým hokejistům vede celkem úspěšně. V letošní sezóně je v prvním domácím duelu vysoko porazil, v obou venkovních podlehl o jediný gól. Derniéra sezóny 2017/18 začne v Kalich Areně v sobotu v 17 hodin. Utkání můžete též sledovat na tvcom.cz

Údaje před

Kamil Šimeček – 89,47%
Jiří Matoušek – 86,30%
Martin Falter – 81,25%
Podíl střel na branku oproti ostatním střelám
ubráněná oslabení
využití přesilovek

Posledních 5 kol z pohledu Havířova

• Havířov – Přerov 6:1
  • Kladno – Havířov 3:1
  • Havířov – Karlovy Vary 3:2 pp.
  • Ústí n. L. – Havířov 2:7
  • Havířov – Třebíč 3:0

AZet si v posledním duelu pojistil play-off

Tým Havířova se delší dobu držel na nižší hranici. Celou sezónu bojoval o samostatnou účast v play-off. Tomu velmi dopomohla sedmizápasová vítězná série na přelomu ledna a února, ohraničená zápasy s Českými Budějovicemi a Kladnem. Během té ztratil Havířov pouhé dva body po výhrách v prodloužení nad Vsetínem a Karlovými Vary. Proto má AZet v tuto chvíli jistotu účasti v nadstavbě, ve čtvrtfinále ale hned narazí na jednoho z favoritů – karlovarskou Energii či českobudějovický Motor.

Výhra Havířova v posledním zápase se rodila velmi snadno. Již ve čtvrté minutě otevřel skóre Petr Kanko. Celkově se havířovským povedlo nasázet do branky Zubrů šestici gólů. Martin Růžička inkasoval pouze jedinkrát. Havířov tak udržel pozici těsně pod svým hanáckým soupeřem. O tu ale bude ještě bojovat v posledním kole.

Autor fotografie: Michal Polák (empefoto.cz)

AZet střelecky táhne Kalus, brankoviště patřilo již pětici gólmanů

S osmnácti gólovými trefami a šestnácti asistencemi je nejproduktivnějším hráčem havířovského týmu Marek Kalus. To všechno stihl, ačkoliv už více jak dva zápasy a jednu třetinu proseděl na trestné lavici. V počtu trestných minut mu patří čestné druhé místo v celé WSM Lize. Velmi těsně se na něj dotahuje Roman Rác, který má pouze o dva kanadské body méně. Nejlepším nahrávačem Havířova je Marek Sikora. Na gól asistoval již 21krát.

Nejvyšší počet zápasů v dresu Havířova odchytal po odchodu Ondřeje Bláhy zpět do Motoru Daniel Dolejš. Ze třinácti zápasů si zajistil symetrickou úspěšnost 92,92%. Osm utkání odchytal host z Pardubic Martin Růžička s úspěšností 94,42%. Třikrát hájil havířovskou branku Jiří Matoušek s úspěšností 86,30%. Po dvou zápasech mají na svém kontě Kamil Šimeček (89,47%) a Martin Falter (81,25%).

Autor fotografie: Michal Polák (empefoto.cz)

Stadion zakončí sezónu na 11. příčce

Tým Litoměřic bohužel již delší dobu ví, že brána do play-off pro něj zůstane zavřena. Přesto nadále důsledně bojoval, což dokázal obíráním bodů favoritů z Kladna a Slavie. Zejména se Stadionu v tuto chvíli daří ve venkovním prostředí. V něm pravidelně získává bodové zisky, na rozdíl od prostředí domácí Kalich Areny. V té zatím v rámci měsíce února ještě nezvítězil. Proto má šanci na nápravu tohoto stavu, zároveň se vítězně se sezónou rozloučit.

Po odchodu Vítězslava Bílka do Rosenheimu vede kanadské bodování trojice hráčů Litoměřic. Samotným lídrem je Jan Veselý, který svých 28 bodů rozdělil mezi sedmnáct tref a jedenáct asistencí. Nejlepším nahrávačem je Ondřej Smetana. V současné době pendlující hráč mezi Stadionem a hradeckým Mountfieldem přihrál devatenáctkrát. Celkově si připsal 25 kanadských bodů. Mezi oba hráče se vložil Denis Kusý s 26 body. Dvanáctkrát se gólově prosadil, k čemuž přidal čtrnáct nahrávek.

Po Turnaji pěti v Hradci Králové se do branky Stadionu vrátil Jakub Škarek. Ve svém devátém utkání navýšil úspěšnost na současných 94,00%. Celou sezónu zdatně sekunduje všem gólmanům Martin Michajlov, který se postavil do branky patnáctkrát s úspěšností 91,78%. Dvakrát se do branky postavil Adam Wolf s úspěšností 79,49%.

Autorka fotografie: Karolína Štolcová

Vzájemné zápasy zatím vždy ovládl domácí tým

14.10., 13. kolo: AZ Residomo Havířov – HC Stadion Litoměřice 2:1 pp.
Branky a nahrávky: 28. Drtil (Matai, Fronk), 64. Matai (Sikora, Krisl) – 32. Veselý (Pavlas, Kusý).

25.11., 26. kolo: HC Stadion Litoměřice – AZ Residomo Havířov 4:1
Branky a nahrávky: 20. Řehoř (Stříbrný, Šimeček), 23. Šimeček (Jebavý, Jandus), 27. Bílek (Veselý, Buchtela), 33. Pavlas (Bílek, Veselý) - 44. Rác (Fronk, Sikora).

13.1., 39. kolo: AZ Residomo Havířov – HC Stadion Litoměřice 5:4
Branky a nahrávky: 7. Rác (Maruna, Kalus), 17. Kanko (Kotala, Havel), 23. Bambula (Pořízek, Bednář), 36. Fronk (Rác), 59. Bednář – 20. Řehoř (Kadlec, Šimeček), 35. Veselý (Pavlas, Michajlov), 45. Šimeček, 60. Jandus (Veselý, Kusý).

Autorka fotografie: Karolína Štolcová