20. 2. 2018 | Vít Trubička

Poslední venkovní zápas sezóny, Stadion se vydá do Edenu

51. kolo odehraje Stadion na ledě pražské Slavie. Sešívaným se momentálně nepříliš daří. Posledním vítězstvím nad Přerovem utnuli čtyřzápasovou sérii porážek. Té ovšem předcházela sedmizápasová série výher. Navíc Litoměřice ukazují, že se jim v poslední době na venkovních kluzištích daří. Jak utkání s Kladnem, tak s Benátkami nad Jizerou vyhrály shodně 4:1.

Údaje před

Jakub Škarek – 93,85%
Martin Michajlov – 91,78%
Adam Wolf – 79,49%
Podíl střel na branku oproti ostatním střelám
ubráněná oslabení
využití přesilovek

Posledních 5 kol z pohledu Slavie

• Přerov – Slavia 3:6
  • Slavia – Kladno 1:2 pp.
  • Karlovy Vary – Slavia 4:3
  • Slavia – Ústí n. Labem 3:5
  • Třebíč – Slavia 2:0

Sešívání se statečně perou o čtvrté místo

Silná trojka Karlovy Vary, České Budějovice a Kladno je pro hokejisty Slavie již zcela nedostižitelná. Navíc musí svěřenci Milana Razýma dostatečně zabrat, aby uhájili současnou čtvrtou pozici. Od spodu se na ně tlačí hanácké duo Prostějov a Přerov. Jestřábi i Zubři ztrácejí na tým z Edenu pouhý jeden bod.

Svůj boj Slavia zvládá celkem obstojně, což ukázala v posledním duelu proti Přerovu, v němž zvítězila 6:3. Ještě předtím ovšem Vršovičtí čtyřikrát v řadě prohráli. Kolísavé výkony výher a proher ostatně provází Slávisty po celou jejich sezónu. Nejsou to ovšem střídání po jednotlivých zápasech, nýbrž série mnoha zápasů v řadě.

Autorka fotografie: Katka Macečková (hc-slavia.cz)

Tahounem ofenzivy sešívaných je Šafránek, branku spolehlivě hájí Frodl

Nejproduktivnějším hráčem slávistického celku je David Šafránek (na fotce). Do branek soupeřů nasázel deset gólových tref, k nimž přidal 24 asistencí. O jednu nahrávku méně má odchovanec Slavie Jiří Drtina. Zároveň má na svém kontě o jednu gólovou trefu méně. Nejlepším střelcem sešívaných je ovšem exlitoměřický Zdeněk Doležal. Během celé sezóny se gólově prosadil sedmnáctkrát.

Brankoviště v Edenu hájila pětice gólmanů. Nejvíce utkání, celkem 38, odchytal Dominik Frodl s úspěšností 92,64%. Čtrnáct zápasů v dresu Slavie odchytal Patrik Polívka. Jeho úspěšnost je vyčíslena 88,28%. V závěru sezóny přišel do Slavie na hostování ze Sparty David Honzík. Za sešívané zatím odchytal trojici utkání s úspěšností 93,26%. Po jednom utkání odchytali Dominik Šorf se stoprocentní úspěšností a Daniel Vecka s osmdesátiprocentní úspěšností.

Stadion se Slavií má mnoho společných hráčů. Tuto sezónu zažil v obou klubech Martin Kadlec. Za Slavii odehrál 33 utkání s bilancí 10+17. V dresu Litoměřic nastoupil k jedenácti zápasům s bilancí 4+5. V současném kádru Slavie jsou například Lukáš Nedvídek, Martin Ondráček a Jindřich Barák, kteří předchozí sezónu nastoupili za kališníky. Slávistickou minulost mají z litoměřických hráčů např. Jan Veselý či Jiří Jebavý

Autor fotografie: Jan Čech (Karlovarský deník)

Přestože čeká na Stadion předposlední zápas sezóny, stále nic nevypouští

Kališníkům se v poslední době daří spíše ve venkovním prostředí. Hned dva po sobě dokázali ovládnout shodně 4:1. Navíc proti soupeřům z opačných pólů tabulky. Prohru na svém domácím ledě od Litoměřic utrpěly týmy Kladna a Benátek nad Jizerou. Rytíře navíc musela tahle prohra mrzet o to víc, neboť jí přihlížel vyprodaný ČEZ Stadion. Naproti tomu v domovské Kalich Areně čeká Stadion na výhru od posledního lednového dnu.

Nejproduktivnějším hráčem Stadionu je již delší dobu Jan Veselý se svou bilancí sedmnácti gólů a jedenácti asistencí. Velmi těsně se k němu dotahuje Denis Kusý s jeho bilancí dvanácti gólů a čtrnácti asistencí. Díky zranění Aleše Pavlase se na pozici nejlepšího nahrávače dostal Ondřej Smetana. Gólových nahrávek má na svém kontě již devatenáct.

Ze současného kádru hájí branku Stadionu tři gólmani. Během Turnaje pěti v Hradci Králové zastával post jedničky Martin Michajlov. On sám za celou sezónu odchytal patnáct utkání s úspěšností 91,78%. Osm utkání střežil kališnickou svatyni Jakub Škarek. A to s úspěšností 93,85%. Dvakrát se do branky dostal celosezónní náhradník Adam Wolf. Jeho úspěšnost během nich se zastavila na 79,49%.

Autorka fotografie: Karolína Štolcová

Vzájemné zápasy vždy ovládl domácí celek

11.10., 12. kolo: HC Stadion Litoměřice – HC Slavia Praha 4:3 pp.
Branky a nahrávky: 5. Jandus (Kusý, Bílek), 26. Veselý (Kusý, Bílek), 52. Bílek (Veselý, Smetana), 63. Kusý (Pavlas, Kodýtek) – 4. Nedvídek (Kopta), 15. Novák (Kopta), 46. Kadlec (Šagát).

22.11., 25. kolo: HC Slavia Praha – HC Stadion Litoměřice 3:0
Branky a nahrávky: 19. Račuk (Drtina, Novák), 26. Kadlec (Růžička, Barák), 52. Račuk (Novák, Z. Doležal).

10.1., 38. kolo: HC Stadion Litoměřice – HC Slavia Praha 2:0
Branky a nahrávky: 7. Bílek (Veselý), 18. Doudera (Machala).

Autorka fotografie: Karolína Štolcová