Konec sezóny klepe na dveře, Stadion vyráží k jednomu z posledních zápasů do Benátek

Zveřejněno 15.02.2018 | Barbora Koťová
V sobotu 17. února odehrají kališníci jeden z posledních duelů této sezóny, a to proti Benátkám nad Jizerou. Dva ze tří vzájemných zápasů ovládl Stadion. Dokáží svěřenci trenérského dua Říha-Tvrzník porazit Benátky i potřetí? Utkání též můžete sledovat na tvcom.cz

Údaje před
50. kolem

Porovnání
po 1. - 49. kole
11-1-4-33
celková bilance
18-3-5-23
13.
postavení v tabulce
11.
39
získané body
65
114
počet vstřelených branek
124
209
počet obdržených branek
146
Matěj Psota (8+17) – 25 bodů
nejproduktivnější hráč
Jan Veselý (17+11) – 28 bodů
Ladislav Bittner – 14 tref
nejlepší střelec
Jan Veselý – 17 tref
Matěj Psota – 17 nahrávek
Ondřej Chrtek – 17 nahrávek
nejvíce asistencí
Aleš Pavlas – 17 nahrávek
Ondřej Smetana – 17 nahrávek
Patrik Maier – 92 TM
nejtrestanější hráč
Martin Havelka – 83 TM
Tomáš Havlín – 23:29
nejvyšší průměrný ice-time
Aleš Pavlas – 22:07
Josef Kořenář – 90,81%
Aleš Stezka – 86,11%
Matěj Žajdlík – 88,97%
úspěšnost brankářů
Jakub Škarek – 93,85%
Martin Michajlov – 91,41%
Adam Wolf – 79,49%
39,89%
Podíl střel na branku oproti ostatním střelám
47,13%
78,80%
ubráněná oslabení
83,14%
16,14%
využití přesilovek
11,55%

Posledních 5 kol z pohledu Benátek

  • Frýdek-Místek – Benátky n. J. 4:1
  • Benátky n. J. – Přerov 3:2
  • Kadaň – Benátky n. J. 3:5
  • Benátky n. J. – Kladno 2:7
  • Prostějov – Benátky n. J. 6:0

Svěřenci Jiřího Kudrny neprožívají vydařenou sezónu

Benátky nad Jizerou se od začátku sezóny pohybují na spodních příčkách tabulky. Aktuálně se nachází na předposledním třináctém místě před kadaňskými Trhači s tím že šance na play-off již neexistuje. Přestože se Benátkám moc nedaří, v některých duelech dokázaly potrápit i největší favority ligy, například když ve čtyřicátém čtvrtém kole porazily Karlovy Vary 2:0. V poslední přestupový den 30. ledna zaznamenaly Benátky velikou ztrátu, jelikož přišly o jejich nejproduktivnějšího hráče, kterým byl Zdeněk Král.

Přestože základna benátských fanoušků není nijak veliká, odehráli hráči Benátek jedno z nejsledovanějších utkání ve WSM Lize. 3. února sehráli Benátští utkání proti kladenským Rytířům. Tento zápas byl prvním, ve kterém se představil v kladenském dresu Jaromír Jágr. Protože o toto utkání byl obrovský zájem, zápas se přesunul do liberecké Home Credit Areny. Další hokejovou legendou, která v tomto sledovaném duelu nastoupila, a to v dresu Benátek, byl Petr Nedvěd. Toto divácky velice zajímavé utkání nakonec vyhráli Rytíři v poměru 7:2.

Autorka fotografie: Karolína Štolcová

Reprezentace U19 v Hradci Králové zatím stoprocentní

Proti Benátkám určitě nenastoupí hned několik hráčů, a to z reprezentačních důvodů. Na Turnaj pěti se do Hradce přesunuli tito hráči: Jakub Škarek, Michael Gaspar, Ondřej Machala, Radim Toman a Jan Václavek. Úvodní utkání sehrál český výběr proti Švýcarsku, které porazil 4:2. Jednou brankou k výsledku přispěl i Ondřej Machala. Den na to se čeští reprezentanti představili proti finskému výběru. Znovu to byl Ondřej Machala, který v čase 59:31 pojistil české vítězství 3:0. Cenu pro nejlepšího hráče si díky čistému kontu odnesl Jakub Škarek.

Autor fotografie: Stanislav Souček (mountfieldhk.cz)

Ofenzivě vládne Psota, v brankovišti se střídají tři brankáři

Po odchodu Zdeňka Krále se stal nejproduktivnějším hráčem Matěj Psota (na fotce). Čtyřiadvacetiletý útočník si ve čtyřiceti pěti utkáních přispal pětadvacet bodů za osm branek a sedmnáct gólů. O jeden bod méně mají hned dva hráči, kterými jsou Ladislav Bittner (14+10), který je nejlepším střelcem mužstva, a Ondřej Chrtek (7+17).

Aleš Stezka se mezi třemi tyčemi v letošním ročníku představuje nejčastěji. Nastoupil do pětadvaceti zápasů a jeho procentuální úspěšnost činí 86,11%. O tři utkání méně odchytal talentovaný mladík Josef Kořenář (90,81%), které se letos představil osmkrát v Extralize v dresu jihlavské Dukly s úspěšností 92,75% a také se zúčastnil mistrovství světa do dvaceti let v Buffalu. Třetím golmanem Benátek nad Jizerou je devatenáctiletý Matěj Žajdlík, ten benátskou svatyni chránil desetkrát a jeho úspěšnost je 88,97%.

Zdroj fotografie: hcbilitygri.cz

Vzájemné zápasy zatím hovoří ve prospěch Stadionu

9.10, 11. kolo: HC Stadion Litoměřice – HC Benátky n. J. 1:3
Branky a nahrávky: 13. M. Chalupa (Kvasnička, Kodýtek) – 24. Havlín (J. Vlach, Z. Král), 34. A. Dlouhý (Hrníčko, Husa), 57. Kolmann (Husa, Z. Král).
Sestava Litoměřic: Král – Pavlas, Kachyňa, Kvasnička, Smetana, Jandus, Jebavý, Málek – Bílek, Veselý, Zajan – Chalupa, Kodýtek, Kantner – Helt, Šimeček, Stříbrný – Komárek, Jeřábek.
Sestava Benátek: Kořenář – Husa, Kolmann, Havlín, Šmíd, Bednář, Maier – Hrníčko, Chrtek, Dlouhý – Psota, Bittner, Jeník – Hrabík, Král, Vlach – Wiencek, Veselý, Teplý.

20.11., 24. kolo: HC Benátky n. J. – HC Stadion Litoměřice 1:2
Branky a nahrávky: 30. Z. Král (Jan Bednář, Kuťák) – 13. J. Veselý (Bílek, Pavlas), 35. Hanták (M. Havelka, Smetana).
Sestava Benátek: Kořenář – Kunst, Husa, Maier, Jan Bednář, Pyrochta, Mirochnikov – Psota, J. Mikyska, A. Dlouhý – Jeník, Chrtek, D. Špaček – Bittner, Bližňák, Teplý – Z. Král, Kuťák, Hrníčko.
Sestava Litoměřic: Král – Pavlas, Jeřábek, Strejček, Smetana, Jandus, Jebavý – Kusý, J. Veselý, Bílek – Kantner, Hrabík, Helt – Stříbrný, R. Pilař, Řehoř – J. Dvořák, Hanták, M. Havelka.

6.1., 37. kolo: HC Stadion Litoměřice – HC Benátky n. J. 5:4
Branky a nahrávky: 9. Stříbrný (Kantner), 9. Pavlas (Pilař), 30. J. Veselý (Kusý, Stříbrný), 30. Bílek (Kadlec, Hanták), 48. Machala – 19. Mikyska (R. Veselý, Kuťák), 39. Hanousek (Mikyska, Z. Král), 45. T. Hanousek (Psota, Bittner), 58. Hrníčko (Mikyska, Z. Král) .
Sestava Litoměřic: Wolf – Gaspar, Pavlas, Smetana, L. Chalupa, Jebavý, Málek – Pilař, Václavek, Toman – Kadlec, Miškář, Bílek – Kantner, Hanták, Stříbrný – Kusý, J. Veselý, Machala.
Sestava Benátek: Stezka (30. Žajdlík) – Husa, Havlín, Niko, Kunst, Mirochnikov, Maier, Hanousek – Z. Král, Chrtek, Jeník – Hrníčko, Bittner, Psota – Bělohorský, Mikyska, Šír – R. Veselý, Kuťák.

Autorka fotografie: Karolína Štolcová