Nadcházející víkend přinese hned tři zápasy Stadionu!

Zveřejněno 09.02.2018 | Vít Trubička

Druhý únorový víkend bude zcela v režii hokejistů Stadionu. Ti se vydají v sobotu znepříjemnit návrat krále do středočeského Kladna, o den později přivítají v domácím prostředí přerovské Zubry. Bezprostředně po nedělním utkání A týmu nastoupí B tým v derby proti Roudnici nad Labem. Utkání s Kladnem a Přerovem můžete sledovat prostřednictvím tvcom.cz

Rytíři mají již celkem vzdálenou špičku tabulky

Kladenský tým pokračuje v nevyrovnaných výkonech. Sice valnou většinu svých zápasů ovládne, občas neudrží body proti překvapivým soupeřům. Celou sezónu se kladenským nedaří například v duelech proti Přerovu, Zubrům se podařilo ovládnou všechny čtyři zápasy letošní sezóny. Čímž na čelní pozice ztrácejí již deset bodů. Přesto i pod tlakem návratu Jaromíra Jágra do mateřského týmu nevzdávají boj o Tipsport Extraligu, naopak touha po postupu zpět mezi elitu opět narostla. Vzájemné utkání navíc bude pro Jágra první na kladenském ČEZ stadionu. Zejména proto také tým Kladna již ve čtvrtek oznámil, že jsou všechny vstupenky na utkání vyprodané.

Rytíře ofenzivně táhne po celou sezónu Patrik Machač. Kladenský odchovanec se zatím patnáctkrát gólově prosadil, k čemuž přidal 27 gólových asistencí. Nejlepší mušku ze všech hráčů kladenského celku má kališnickým fanouškům dobře známý David Tůma. Se svými dvaceti trefami stále nevzdal i boj o krále střelců celé WSM Ligy. Na samotný vrchol ztrácí pouhé tři gólové trefy. Brankoviště zprvu vyrovnaně hájili Lukáš Cikánek (27 záp., úsp. 90,76%) a Miroslav Kopřiva (20 záp., úsp. 89,34%). Jejich soudržnost ovšem narušil Milan Klouček. Mladý gólman, který v první polovině sezóny hájil kališnickou svatyni, má ze všech třech nejvyšší procentuální úspěšnost. Ta činí 92,68%. Stejně jako Klouček má zatím dva zápasy na svém kontě také kladenský junior David Stahl s úspěšností 89,19%.

Lídři statistik Kladna

 • Lídr kanadského bodování: Patrik Machač (15+27) – 42 bodů
 • Nejlepší střelec: David Tůma – 20 tref
 • Nejlepší nahrávač: Patrik Machač – 27 asistencí
 • Nejtrestanější hráč: David Štich – 63 TM
 • Hráč s nejvyšším ice-timem: Petr Štindl – 21:23

Autor fotografie: Jan Gebauer (hokejprerov.cz)

Zubři se usadili kolem čtvrtého místa

Tým Přerova je patrně největším překvapením letošní sezóny. Nějaký čas byl dokonce na prvním místě tabulky WSM Ligy. V současnosti se sice nachází na šestém místě, má ovšem stejný počet bodů jako jejich velký konkurent z Hané Prostějov a pražská Slavie. Navíc všechny tři týmy ztrácejí na třetí Kladno pouhé tři body. V tuto chvíli ovšem Zubři nepředvádějí zrovna přesvědčivé výkony, poslední utkání buď našla svého vítěze až po základní hrací době, případně je mezi oběma soupeři maximálně jednobrankový rozdíl.

Ofenzivě Zubrů velmi těsně vládne Roman Pšurný se svými devíti trefami a 22 nahrávkami. O pouhý bod méně má veterán Tomáš Sýkora, který se dělí o první místo v tabulce střelců s Jakubem Šlahařem. Oba mají na svém kontě čtrnáct gólových tref. Brankoviště Zubrů vyrovnaně hájí dva gólmani. 28 utkání odchytal Lukáš Klimeš s úspěšností 91,96%. O dva zápasy méně má na svém kontě Juraj Šimboch. Úspěšnost zákroků má také celkem obdobnou, číselně je vyčíslena 91,82%.

Lídři statistik Přerova

 • Lídr kanadského bodování: Roman Pšurný (9+22) – 31 bodů
 • Nejlepší střelci: Tomáš Sýkora a Jakub Šlahař – oba 14 tref
 • Nejlepší nahrávač: Roman Pšurný – 22 tref
 • Nejtrestanější hráč: Martin Novotný – 84 TM
 • Hráč s nejvyšším ice-timem: Mislav Rosandič – 24:44

Autor fotografie: Jan Gebauer (hokejprerov.cz)

Litoměřická naděje na play-off se ztenčuje, přesto neumírá

Kališníci se drží již celkem vytrvale na jedenáctém místě tabulky. Vyrovnané výkony málokdy ovšem dovede k vítěznému konci. Střídavou bilanci výher a proher bohužel vystřídala dvojice porážek v řadě. Proto se kališníkům lehce vzdaluje vytoužené osmé místo. Přesto cesta k němu není ještě úplně přehrazená, kališníci ale musí vítězně zvládnout všech pět budoucí utkání.

Nejproduktivnějším hráčem je stále Jan Veselý. Jeho 26 bodů se skládá z šestnácti gólů a deseti gólových nahrávek. O pozici nejlepšího nahrávače dlouhodobě bojují Aleš Pavlas a Ondřej Smetana. V souboji obou beků má o něco málo lepší bilanci kapitán litoměřického celku, který má na svém kontě o jedinou asistenci navíc. Nachází se ovšem v tuto chvíli na marodce. Současnou gólmanskou jedničku Stadionu je Jakub Škarek (7 záp., úsp. 93,09%). Jemuž kryje záda Martin Michajlov (13 záp., úsp. 91,80%). Oběma po celou sezónu zdatně sekunduje Adam Wolf (2 záp., úsp. 79,49%).

Lídři statistik Litoměřic

 • Lídr kanadského bodování: Jan Veselý (16+10) – 26 bodů
 • Nejlepší střelec: Jan Veselý – 16 tref
 • Nejlepší nahrávač: Aleš Pavlas – 17 asistencí
 • Nejtrestanější hráč: Martin Havelka – 79 TM
 • Hráč s nejvyšším ice-timem: Aleš Pavlas – 22:07

Autorka fotografie: Karolína Štolcová

B tým Litoměřic zdárně směřuje do semifinále play-off

Už jen tři zápasy základní části chybí hráčům litoměřického rezervního týmu. Poslední dva domácí navíc přinesou vypjatá derby proti nedaleké Roudnici nad Labem. Proti Roudničanům odehrál Stadion oba dva duely na jejich ledě. Oba dva se také vyvíjely trochu jiným způsobem. První duel litoměřický tým celkem jasně ovládl v poměru 4:1. V tom druhém dokonce vedl 5:0, tento výrazně jednoznačný stav ovšem neudržel a nakonec soupeři podlehl v samostatných nájezdech. Kališníci tedy mají Roudnici zcela jistě co vracet. Jejich první utkání začíná v neděli v 19:30. Následná dohrávka pak ve středu v 19:45.

Posledních 5 kol z pohledu litoměřické rezervy

 • Most – Litoměřice "B" 7:5
 • Litoměřice "B" – Kadaň "B" 3:4 sn.
 • Louny – Litoměřice "B" 3:6
 • Litoměřice "B" – Austrálie U20 9:3
 • Litoměřice "B" – Lovosice 5:4

Autorka fotografie: Karolína Štolcová

Bilance kališníků s oběma soupeři

4.10., 9. kolo: HC Stadion Litoměřice – Rytíři Kladno 1:2 sn.
Branky a nahrávky: 50. Bílek (Zajan, Hanták) – 23. Tůma (Lenďák, Machač), rozh. náj. Kloz.

7.10., 10. kolo: HC ZUBR Přerov – HC Stadion Litoměřice 0:2
Branky a nahrávky: 28. Bílek (Hanták, Smetana), 59. Pilař.

15.11., 22. kolo: Rytíři Kladno – HC Stadion Litoměřice 3:0
Branky a nahrávky: 43. Bláha (Kloz, Machač), 47. Přikryl (Pekr, Strnad), 50. Svedlund (Lorraine, Zikmund).

17.11., 23. kolo: HC Stadion Litoměřice – HC ZUBR Přerov 4:2
Branky a nahrávky: 2. Helt (Kantner, Strejček), 34. Válek (Helt), 43. Bílek (Veselý, Kusý), 56. Helt (Hrabík, Smetana) – 13. Berger (F. Dvořák), 57. Pala (Čáp, Šlahař).

29.12., 35. kolo: HC Stadion Litoměřice – Rytíři Kladno 1:8
Branky a nahrávky: 56. Kadlec (Václavek, Bílek) – 26. Pekr (Machač, Přikryl), 28. Tůma (Kurjanov, Kaut), 31. Svedlund (Zikmund), 36. Pekr (Přikryl, Štindl), 38. Kubík (Machač, Veber), 40. Kurjanov (Tůma), 46. Kurjanov (Tůma), 48. Kurjanov (Pekr, Kloz).

4.1., 36. kolo: HC ZUBR Přerov – HC Stadion Litoměřice 8:3
Branky a nahrávky: 14. Šlahař (Doležal, Sýkora), 22. Lenďák (Dvořák, Goiš), 24. Plášek ml., 25. Malina (Sýkora, Doležal), 33. Plášek ml. (Plášek, Pšurný), 47. Goiš (Zbořil, Dvořák), 50. Plášek (Dvořák, Lenďák), 60. Goiš (Procházka, Lenďák) – 3. Veselý (Kantner, Kusý), 6. Kadlec (Bílek, Jandus), 20. Bílek (Doudera, Jebavý).

Autor fotografie: Ladislav Štulpa (fotografovezhane.cz)

Bilance B týmu s Roudnicí nad Labem

7.10., 5. kolo: HC Roudnice nad Labem – HC Stadion Litoměřice "B" 1:4
Branky a nahrávky: 3. Kuchař – 7. Vandas, 26. Drábek (Krýsl), 39. Vandas (Purma), 50. Domský (Krátký, Purma).

30.12., 17. kolo: HC Roudnice nad Labem – HC Stadion Litoměřice "B" 6:5 sn.
Branky a nahrávky: 2. Brandejský (Lauko), 24. Pokorný, 34. Brandejský (Husák), 36. Brandejský (Lauko), 59. Pokorný (Kuchař), rozh. náj. Nenadál – 3. Šikner (Pavlata), 15. Krátký, 34. Pavlata (Rusý), 55. Cerman (Domský), 59. Pavlata (Krýsl).