28. 1. 2018 | Barbora Koťová

Uspějí kališníci na ledě Vsetína?

V pondělí 29. ledna vyrazí kališníci do dalekého Vsetína. Ze tří vzájemných utkání dvě ovládli Valaši. Dokáží litoměřičtí hokejisté navázat na úspěšný zápas proti Kadani a přivést ze Vsetína cenné body? Utkání můžete sledovat přes tvcom.cz

Údaje před

Jakub Škarek – 93,51%
Martin Michajlov – 91,80%
Adam Wolf – 79,49%
Podíl střel na branku oproti ostatním střelám
ubráněná oslabení
využití přesilovek

Posledních 5 kol z pohledu Vsetína

• Přerov – Vsetín 4:3sn.
  • Vsetín – Kladno1:6
  • Karlovy Vary – Vsetín 1:2
  • Ústí n. L. – Vsetín 2:3sn.
  • Vsetín – Třebíč 1:4

Vsetín hájí osmou příčku v tabulce

Se dvaašedesáti body se Valaši nacházejí na osmém místě v tabulce. V letošní sezóně mají na svém kontě dvaadvacet výher a jednadvacet porážek. Podívejme se tedy na jejich několik posledních utkání. Ve třicátém osmém kole deklasovali Valaši Benátky nad Jizerou 1:9. Následující kolo přivítali na svém ledě Třebíč, které podlehli 1:4. S ústeckým Slovanem si poradili až v samostatných nájezdech, ve kterých zvítězili 2:3. Ve čtyřicátém prvním kole zaskočil Vsetín favorita soutěže. Nad karlovarskou Energií dokázal zvítězit v základní hrací době 1:2, z lázeňského města si tak Valaši odvezli velice cenné body. Na dalšího velkého favorita ale už nestačili a před domácím publikem prohráli s kladenskými Rytíři 1:6. Z posledního odehraného zápasu bral Vsetín jeden bod. Přerovským Zubrům podlehli v samostatných nájezdech 4:3.

Autor fotografie: Martin Pavík (hc-vsetín.cz)

Statistikám vládne Březina, v brance se představují čtyři golmani

Nejproduktivnějším hráčem Vsetína je třetí nejlepší střelec WSM Ligy David Březina (na fotce). Čtyřiadvaceti letý útočník si ve čtyřiceti třech utkáních připsal třicet sedm bodů za osmnáct gólů a devatenáct asistencí. Jaroslavu Markovičovi se také velice daří na svém kontě má dvacet devět bodů (9+20). Dvaceti šesti body se pyšní Radim Kucharczyk (9+17). Druhým nejlepším střelcem týmu je však až čtvrtý nejproduktivnější hráč mužstva, kterým je Tomáš Vrána. Ten se do soupeřovi sítě trefil dvanáctkrát a jedenáctkrát ke gólu asistoval.

Luboš Horčička je v letošní sezóně nejvytěžovanějším golmanem v dresu Vsetína. Nastoupil v osmnácti zápasech s úspěšností 89,35%. Jen o jedno utkání méně odchytal Jaroslav Pavelka, který je s procentuální úspěšností 91,53% nejúspěšnějším brankářem valašského celku. Michal Šurý se mezi tři tyče postavil třináctkrát (88,85%). Posledním golmanem Vsetína je Pavel Jekel, který vsetínskou svatyni chránil ve dvou utkáních (83,78%).

Autor fotografie: Martin Pavík (hc-vsetín.cz)

Letošní vzájemné zápasy patří Vsetínu

5. kolo, 23.9.: HC Stadion Litoměřice – VHK ROBE Vsetín 4:3pr.
Branky a nahrávky:19. Komárek (M. Havelka), 32. Jirásek, 52. Kantner (Jirásek, Pavlas), 62. Miškář (Smetana) – 10. Hruška (Březina), 38. Březina (Kucharczyk, Janáček), 60. Kucharczyk (Březina).
Sestava Litoměřic: Michajlov – Jeřábek, Pavlas, Smetana, Kvasnička, Jandus, Strejček – Bílek, J. Veselý, Helt – M. Chalupa, J. Šimeček, Kantner – Jirásek, Miškář, R. Pilař – Komárek, Hanták, M. Havelka.
Sestava Vsetína: Šurý – Ostrčil, Frolo, Janáček, Teper, Holomek, Dundáček – Březina, Hruška, Kucharczyk – Vávra, Karafiát, Slováček – Hořanský, Pokorný, Markovič – Finsterle, Šilhavý, Kajaba.

18. kolo, 28.10.: VHK ROBE Vsetín – HC Stadion Litoměřice 2:1sn.
Branky a nahrávky: 54. Smetana (Jirásek, Hanták) - 60. Ostrčil (Kucharczyk), rozh. náj. Podešva.
Sestava Vsetína: Pavelka – Šenkeřík, Dundáček, Ostrčil, Frolo, Krenželok, Janáček – Markovič, Kucharczyk, Březina – Slováček, Vávra, Šilhavý – Hruška, Podešva, Kajaba – Karafiát, Vítek.
Sestava Litoměřic: Michajlov – Kachyňa, Pavlas, Smetana, Strejček, Jebavý, Jandus – Kusý, Veselý, Bílek – Dvořák, Miškář, Kantner – Helt, Válek, Stříbrný – Havelka, Hanták, Jirásek.

31. kolo, 28.11.: HC Stadion Litoměřice – VHK ROBE Vsetín 3:6
Branky a nahrávky: 34. Machala (Buchtela), 37. Šimeček (Jandus, Jebavý), 58. Machala (Kodýtek) – 14. Beránek (Protasenja, Kucharczyk), 21. Kopta (Březina, Teper), 31. Krenželok (Kucharczyk, Beránek), 33. Březina (Markovič, Dundáček), 35. Březina (Markovič, Dundáček), 55. Ostrčil (Markovič).
Sestava Litoměřic: Klouček (33. Michajlov) – Strejček, Buchtela, Jeřábek, Kvasnička, Jebavý, Jandus – Kusý, Veselý, Bílek – Helt, Machala, Kodýtek – Řehoř, Šimeček, Stříbrný – Havelka, Hanták, Kantner.
Sestava Vsetína: Pavelka – Krenželok, Teper, Frolo, Ostrčil, Dundáček, Žák – Březina, Kopta, Markovič – Vávra, Podešva, Slováček – Beránek, Kucharczyk, Protasenja – Šilhavý, Karafiát, Hořanský.

Autorka fotografie: Karolína Štolcová