Již podruhé tento měsíc vyzve Stadion kadaňské Trhače

Zveřejněno 23.01.2018 | Vít Trubička

Na hráče litoměřického celku čeká další soutěžní utkání. K tomu se vydají na led poslední Kadaně. Trhačům se letošní sezóna vůbec nepovedla, prakticky celou její délku se drží u dna tabulky. Naproti tomu Stadion stále živí naději na postup do play-off. Potvrdí Stadion roli favorita a udrží si stoprocentní bilanci ve vzájemných zápasech? Úvodní buly padne zítra 24.1. v 18 hodin. Utkání můžete též sledovat přes tvcom.cz

Údaje před
42. kolem

Porovnání
po 1. - 41. kole
6-2-1-32
celková bilance
15-3-5-19
14.
postavení v tabulce
11.
23
získané body
56
82
počet vstřelených branek
102
166
počet obdržených branek
125
Darek Hejcman (6+11) – 17 bodů
nejproduktivnější hráč
Vítězslav Bílek (14+15) – 29 bodů
Nicolas Hlava – 9 tref
nejlepší střelec
Jan Veselý – 15 tref
Darek Hejcman – 11 nahrávek
nejvíce asistencí
Aleš Pavlas – 17 nahrávek
Jakub Trefný – 64 TM
nejtrestanější hráč
Martin Havelka – 73 TM
Jakub Trefný – 21:55
nejvyšší průměrný ice-time
Aleš Pavlas – 22:33
Tadeáš Dvořák – 87,87%
Dominik Pavlát – 92,84%
Patrik Spěšný – 87,34%
Štěpán Lukeš – 84,32%
Michal Danylec – 71,43%
úspěšnost brankářů
Tomáš Král – 90,91%
Jakub Škarek – 96,67%
Martin Michajlov – 91,80%
Adam Wolf – 79,49%
45,50%
Podíl střel na branku oproti ostatním střelám
47,36%
78,04%
ubráněná oslabení
84,47%
13,56%
využití přesilovek
10,60%

Posledních 5 kol z pohledu Kadaně

  • Přerov – Kadaň 3:2
  • Kadaň – Kladno 0:5
  • Kadaň – Karlovy Vary 2:4
  • Ústí nad Labem – Kadaň 1:3
  • Litoměřice – Kadaň 5:1

Výsledky Trhačů již vypadají nadějně, pravidelně je však srazí debaklem

Kadaňský tým dokáže držet s mnoha soupeři krok, kterým podlehne pouze o gól. Také však nastanou utkání, ve kterých obdrží obrovské množství gólových tref, přičemž žádnou z nich nedokážou vstřelit. Typickým příkladem budiž utkání odehrané na vsetínském Lapači. Valaši si připsali nejlepší výsledek letošního ročníku, a to výhru 11:0. Na něj však navázali Trhači výhrou 3:2 nad Horáckou Slavií.

Poslední utkání odehrála Kadaň proti Přerovu. V MEO Areně podlehla Zubrům pouze jediným gólem. Hráčům Kadaně se podařilo zmírnit stav díky dvěma gólům Šimona Száthmáryho, k vyrovnání se však již nedostali. Přesto lze brát pro kadaňské toto vítězství jako úspěch, zejména díky tomu, že o zápas předtím podlehli Kladnu 0:5.

Autor fotografie: Jan Gebauer (hokejprerov.cz)

Statistikám vládne Hejcman, branku hájilo hned pět gólmanů

Nejproduktivnějším hráčem kadaňského týmu je Darek Hejcman. Do vůdčí pozice se dostal díky šesti gólovým trefám a jedenácti asistencím. Pouze o bod méně mají ale hned tři hráči. Prvním z nich je Nicolas Hlava, který je zároveň nejlepším střelcem svého mužstva s devíti trefami. K nim přidal sedm gólových nahrávek. Šestnáct bodů složených ze šesti gólů a deseti asistencí má na svém kontě Jaroslav Kůs. Poslední z této trojice je Jakub Trefný. Jeho body se skládají z pěti tref a jedenácti asistencí.

Celkem 22 utkání odchytal Tadeáš Dvořák. Jeho úspěšnost se během nich vyhoupla na 87,87%. Jediným gólmanem, jehož úspěšnost je vyšší než devadesát procent, je Dominik Pavlát. Během jeho jedenácti startů si zajistil úspěšnost 92,84%. Osm utkání odchytala současná jednička chomutovských Pirátů Štěpán Lukeš. Jeho úspěšnost v dresu Kadaně je rovna 84,32%. Jediný zápas za Kadaň odchytal Michal Danylec s úspěšností 71,43%.

Utkání může být specifické pro Ondřeje Buchtelu a Lukáše Chalupu. Oba nastoupili na obou stranách barikády, každý ovšem v jinou dobu. Na hostování z Chomutova byl v Litoměřicích Buchtela, který se již k pirátskému či trhačskému kádru vrátil. Chalupa tu ale zůstává. S velkou jistotou oba nastoupí proti sobě. V přípravě rovněž v Litoměřicích nastupoval David Šesták, který nyní hostuje z Litvínova právě v Kadani.

Autor fotografie: Dalibor Kachlík (skkadan.cz)

Oba týmy propůjčily své klíčové hráče Litvínovu

Na střídavé starty odešel z kadaňského kádru jeden z nejproduktivnějších útočníků Jaroslav Kůs. Zrovna tak z Litoměřic odešel k černožlutým kapitán Stadionu Aleš Pavlas. Oba hráči však budou do konce sezóny nastupovat střídavě i ve svých původních klubech. Oba též zasáhnou již do dnešního duelu proti jihlavské Dukle. Pavlas v první obranné dvojici s Karlem Kubátem. Kůs ve třetím útoku s dalším hráčem, který působí i ve Stadionu, Jaroslavem Šimečkem. S nimi na druhém křídle nastoupí slovenský útočník Tomáš Matoušek.

Naděje Stadionu na nejlepší osmičku stále žije

Na osmé místo má tým Litoměřic pouze pětibodovou ztrátu. Přesto na ní má vysokou konkurenci. Ať už od Vsetína, kterému v současnosti patří, tak od Ústí nad Labem, které se na Litoměřice tlačí ze spodnějšího místa tabulky. Obrovskou konkurencí je na této pozici Havířov a Frýdek-Místek. Tým Litoměřic v současné době dokáže svého soupeře velmi potrápit, dlouho s ním držet krok. Výsledky Litoměřic poslední doby se ale zcela odvíjí od aktuální brankářské formy. Možná i proto posílil kádr Stadionu gólman jihlavské Dukly Jakub Škarek.

Nejproduktivnějším hráčem Stadionu je již dlouhodobě Vítězslav Bílek. Svých 29 kanadských bodů složil ze čtrnácti gólů a patnácti asistencí. Vůbec poprvé však Bílek nevévodí ani jedné ze statistik, ze kterých se kanadské bodování skládá. Nejlepším střelcem Stadionu je s patnácti góly Jan Veselý. Nejlepším nahrávačem pak Aleš Pavlas. Na svém kontě jich má hned sedmnáct.

Již zmíněný Jakub Škarek zatím za Stadion odchytal dvě utkání. Obě se shodnou bilancí úspěšnosti 96,67%. Nejvíce odchytaných utkání, celkem šestnáct, má na svém kontě Tomáš Král. Jeho úspěšnost v nich je vyčíslena 90,91%. Hned třináct startů si zajistil Martin Michajlov a to s úspěšností 91,80%. Ze současných hráčů v kádru Stadionu brankoviště ještě hájil Adam Wolf. Jeho dva letošní starty mu vynesly procentuální úspěšnost 79,49%.

Autorka fotografie: Karolína Štolcová

Letošní vzájemné zápasy patří litoměřickému celku

3. kolo, 16.9.: HC Stadion Litoměřice – SK Trhači Kadaň 6:3
Branky a nahrávky: 3. Komárek (Pavlas), 28. M. Chalupa (Kantner, Smetana), 33. M. Chalupa (Jandus), 41. Veselý (Pavlas, Bílek), 47. Šimeček (Doudera), 55. Veselý (Bílek) – 20. Černý (Hejcman), 45. Trefný (Hejcman, Chrpa), 57. Kadeřávek (Rob).
Sestava Stadionu: Klouček – Pavlas, Jeřábek, Smetana, Doudera, Strejček, Jandus – Pilař, Veselý, Bílek – M. Chalupa, Helt, Kantner – Jirásek, Šimeček, Stříbrný – Hanták, Komárek, Havelka.
Sestava Kadaně: Lukeš – Trefný, L. Chalupa, Kadeřávek, Szathmáry, Černý, Blaha – Tůma, Hejcman, Wágner – Müller, Rob, Chrpa – Kohút, Rindoš, Adámek – Ringler, Tupý, Macháček.

16. kolo, 21.10.: SK Trhači Kadaň – HC Stadion Litoměřice 3:4
Branky a nahrávky: 27. Müller (Kůs, Černý), 36. Müller (Buchtela, Tůma), 46. Krejčiřík - 2. Kusý (Pavlas, Pavlík), 12. Kantner (M. Chalupa, Smetana), 38. Kusý (Veselý, Pavlík), 57. Kusý (Veselý).
Sestava Kadaně: Dvořák – Kadeřávek, Trefný, Buchtela, Blaha, Rašner, Černý, Šesták – Dufek, Kůs, Chrpa – Tůma, Šťovíček, Müller – Hlava, Hejcman, Krejčiřík – Tupý, Szathmáry.
Sestava Litoměřic: Michajlov - Jeřábek, Pavlas, Kachyňa, Smetana, Jebavý, Jandus - Kusý, Veselý, Pavlík - Dvořák, Kantner, M. Chalupa - Válek, Helt, Stříbrný - Jirásek, Komárek, Havelka.

29. kolo, 8.1.: HC Stadion Litoměřice – SK Trhači Kadaň 5:1
Branky a nahrávky: 13. Kusý (Pavlas), 21. Bílek (Kusý), 46. Šimeček (Řehoř, Stříbrný), 50. Hanták (Toman, Řehoř), 56. Václavek (Toman, Pilař) - 18. Rezek (Trefný).
Sestava Litoměřic: Michajlov – Málek, Pavlas, Smetana, Gaspar, Jebavý, Jandus, Jeřábek – Kusý, Veselý, Bílek – Havelka, Hanták, Machala – Řehoř, Šimeček, Stříbrný – Toman, Václavek, Pilař.
Sestava Kadaně: Pavlát – Trefný, Černý, Blaha, Szathmáry, Cestr, Kadeřávek, Šesták, Šefl – Wágner, Kůs, Krejčiřík – Procházka, Hejcman, Müller – Rezek, Rindoš, Tupý – Tůma.

Autorka fotografie: Karolína Štolcová