Aneta Cornová: Správný hráč musí umět zahrát na všech postech

Zveřejněno 28.12.2017 | Vít Trubička
Hráčka litoměřického staršího dorostu Aneta Cornová se zúčastnila spolu s A reprezentací žen Turnaje čtyř, hraného v Příbrami. Kromě třech zápasů zde odehraných zhodnotila i aktuální sezónu pohledem svých výkonů, klubového a reprezentačního působení. Navíc i s výhledem do té nadcházející.

V letošní sezóně ses zúčastnila podruhé reprezentační akce s A týmem žen, poprvé proti jiným reprezentačním celkům. Jak bys turnaj celkově zhodnotila?
Pro mě to bylo super. Byla jsem na začátku sezóny zraněná, přičemž tohle byly moje první zápasy po něm. Dobře jsem se na tomto turnaji rozehrála, i když byl turnaj docela náročný.

Byla jsi po zranění již stoprocentně připravena?
Fyzicky ano, akorát mi chyběly zápasy. Myslím si ale, že jsem do toho dala všechno, že jsem byla připravena ukázat nejvíc, co jsem mohla.

Všech pět letošních reprezentačních zápasů jsi odehrála v Příbrami. Je pro tebe tamější stadion nějak specifický?
Každá pozvánka na sraz A týmu je pro mě poctou. Jsem ráda, že jsem byla pozvána a mohla se ukázat. Uvidím, jak to bude dál.

Cítíš šanci na trvalejší usazení v týmu s výhledem na mistrovství světa 2019, hraného ve Finsku?
V tuto chvíli to nejsem schopna říct. Pokusím se ale udělat vše pro to, abych tam mohla hrát.

Zasáhla jsi v Příbrami do všech utkání. Které z nich se ti vydařilo nejvíce?
Řekla bych, že zápas proti Norkám.

Na turnaji jediná výhra a čtvrté místo. Přesto stejně bodů jako Francie a Norsko, dalo by se mluvit o vyrovnanosti mezi všemi týmy na turnaji?
Myslím si, že jsme vyrovnaně hrály se Švýcarkami. Myslím si, že jsme byly lepší než Norky a Francouzsky. Akorát jsme neproměňovaly šance, které bychom měly. Celkový výsledek je podle mě způsoben tímhle.

Trenér Novák mluvil po tomhle turnaji i po srazu v Rusku o špatné koncovce týmu. Je právě ta hlavní příčinou dosavadních nezdarů?
Špatná koncovka nás trápí celou dobu. Jinak jsme na tom dobře týmově i bruslařsky.

V reprezentaci nastupuješ v obraně, v Litoměřicích v útoku. Která pozice ti svědčí více?
Určitě obrana. Vždycky jsem hrála v obraně. Tady hraju v útoku, protože obránců je v týmu moc. Ale správný hráč má umět hrát na všech postech.

V ženské extralize jste s týmem Slavie s vysokým náskokem na prvním místě. Útočíte na zlatý hattrick?
Já jsem za tenhle tým ještě letos nenastoupila, takže úplně nevím. Ale teď v únoru bychom měly mít další zápasy. Myslím si, že i třetí titul získáme.

Slávistický tým pod vedením Karla Manharta se zúčastňuje i hokejbalových soutěží ať už na klubové či reprezentační úrovni a rovněž je v nich suverénní. Máš zájem se více začlenit i do tohoto sportu?
Letos jsem již nastoupila na hokejbalovém mistrovství světa, akorát v Lovosicích, nikoliv na oficiálním v Pardubicích

Se starším dorostem jste zatím na šestém místě nadstavbové tabulky. Kladli jste si před jejím začátkem nějaké cíle? Daří se je případně plnit?
Určitě jsme chtěli hrát vyšší skupinu. Ale já jsem byla dlouho zraněná, takže nemůžu moc kluky hodnotit. Myslím si, že na postup měli. Chodila jsem koukat na všechny zápasy. Bohužel i zde chyběla správná koncovka.

Za námi již bezmála tři čtvrtiny soutěže. Jak bys jí ohodnotila?
Zatím celkově kladně, až na to, že se nepovedl postup se starším dorostem a s reprezentací jsme skončily poslední. Jinak je ale sezóna zatím super.

Jaké máš vyhlídky do budoucna? Ať už co se týče klubového či reprezentačního působení?
Určitě bych chtěla zkusit hrát v cizině. Uvidím ale, jestli se to zadaří, protože teď budu maturovat, takže se chci věnovat škole. Pak budu řešit, co bude dál.

Děkuji za rozhovor.