Rádi bychom navázali na úspěch mladšího dorostu z minulého roku, říká Vladimír Domin

Zveřejněno 20.12.2017 | Barbora Koťová
Mladší dorost letos zažívá velice vydařenou sezónu. Po základní části soutěže postoupil do nadstavby, která je aktuálně v plném proudu. Proto jsme po druhém domácím utkání proti Plzni požádali o rozhovor kouče mladšího dorostu Vladimíra Domina.

Začneme základní částí soutěže mladšího dorostu. Jak byste ji zhodnotil?

Myslím si, že do soutěže jsme vstoupili velice dobře a první polovina základní části se nám velmi povedla. Druhá půlka už tak vydařená nebyla. Prohráli jsme tři utkání v řadě a cestu k postupu do nadstavby jsme si trochu zkomplikovali. Přesto jsme se ale jako tým dokázali semknout a v posledním utkání základní části proti Kadani vyhrát, což nám zajistilo postup do nadstavbové části.

Šli jste do letošního ročníku soutěže s cílem dostat se do nadstavby a bojovat o Extraligu?

Tento cíl jsme si zadali již před soutěží. Máme v týmu mnoho hráčů ročníku 2002, což nasvědčovalo tomu, že by to měl být velmi silný výběr s potenciálem k postupu do nadstavby. Samozřejmě bychom se s tímto týmem chtěli zkusit dostat až do finále, tak jak se to povedlo mladšímu dorostu minulý rok. Na tento úspěch bychom rádi navázali.

Jak z Vašeho pohledu zatím vypadá průběh nadstavby?

Zatím jsme odehráli čtyři zápasy a myslím, že všechny byly velmi kvalitní. Tato utkání byla velice rozdílná od těch, která jsme odehráli v základní části. Teď jsme například odehráli dva venkovní zápasy na užších hřištích, na která nejsou pro naše hráče úplně standartní. Kluci hráli vždy na maximum a zápasy rozhodovaly opravdu detaily. V některých utkáních jsme nedali vyloženou gólovou šanci, a i to mělo následně vliv na výsledek utkání. Všechny čtyři zápasy jsme ale odehráli velmi dobře, přestože jsme zvítězili pouze jednou. Myslím si, že se prozatím nemáme vůbec za co stydět a určitě budeme pracovat na tom, abychom v dalších zápasech bodovali.

Připravujete se různě na některé soupeře nebo máte stejný způsob přípravy na každý zápas?

V nadstavbě je to mírně složitější než v předchozí části. Některé týmy jsou vedeny jako "B" týmy extraligových mužstev, takže mají daleko širší kádr a těžko se dá předem vědět kteří hráči proti nám nastoupí. V nadstavbě se teď připravujeme na každý zápas téměř stejně, jelikož očekáváme, že všichni naši soupeři budou velice kvalitní. V utkáních nechceme hrát pouze do obrany, snažíme se o atraktivní útočný hokej. V přípravě se zaměřujeme na podstatné věci jako jsou přesilové hry nebo to, abychom byli v utkáních málo vylučováni.

Je pro hráče obtížné hrát dvě utkání ve dvou dnech? Jak to zvládají?

V základní části jsme hráli jeden zápas za týden, takže je to určitě změna. Aktuálně hrajeme ve čtrnácti dnech dokonce pět zápasů v krátkém časovém rozestupu. Řekl bych, že je to ale pro hokejový vývoj hráčů pozitivní. Je pro ně dobré zahrát si takto kvalitní utkání v krátkém časovém rozestupu.

Změnili jste kvůli nadstavbě nějak tréninkový plán mladšího dorostu?

Aktuálně jsme museli tréninkový plán mírně změnit, jelikož nás 16., 17. a 19. prosince čekala tři utkání. Proto jsme měli minulý týden dva dny volna, abychom si odpočinuli a připravili se na tyto tři zápasy. Jinak ale budeme trénovat standardně jako jsme trénovali doposud.

Poslední otázka. Jakou mají kluci v kabině partu?

Snažíme se vést hráče k tomu, že sportovní výkon není to jediné, co nás spojuje a že přednosti hokejisty nejsou jen dovednosti na ledě, ale i jeho morální stránka. Pracujeme na tom, aby se každý hráč dokázal ztotožnit se svou rolí v týmu. Myslím si, že parta je v kabině dobrá a pracujeme na tom, aby byla zápas od zápasu ještě lepší.

Děkuji Vám za rozhovor.