Stadion se vydá na moravskoslezský výjezd

Zveřejněno 01.12.2017 | Vít Trubička

Na hráče Litoměřic čekají před reprezentační přestávkou poslední dva duely. Ty odehrají na ledech Prostějova a Frýdku-Místku, dvou těsných sousedů v tabulce. S Jestřáby má Stadion stejné množství bodů, Prostějov je výše pouze o skóre. Rysi mají o bod méně a jsou o dvě pozice níže. Hráči Litoměřic budou chtít zcela jistě napravit předchozí dva nezdary a odpoutat se od obou soupeřů. Jak duel s Prostějovem, tak s Frýdkem-Místkem můžete sledovat na tvcom.cz.

Bilance Jestřábů

Prostějovští zatím hrají dle předsezónních očekávání. Stejně jako Litoměřice se drží stále mezi šestým a osmým místem tabulky, navíc stejně jako Litoměřice prohráli poslední dvě utkání. Prostějov je sehrál na Kladně a v Přerově. Do těchto zápasů sbírali Jestřábi body s jistou pravidelností, bez zisku bodu totiž skončili naposledy o více jak měsíc dříve, v utkání s pražskou Slavií. Z vložených devíti utkání ztratil Prostějov pouhých pět bodů, po porážce v samostatných nájezdech proti Vsetínu a v nájezdech proti Českým Budějovicím. Dále díky výhře v prodloužení nad Frýdkem-Místkem. Ostatní zápasy proti Havířovu, Benátkám nad Jizerou, Kadani, Třebíči, Ústí nad Labem a trochu překvapivě i Karlovým Varům Jestřábi ovládli. Právě Horácké Slavii a Slovanu nasázel Prostějov do jejich branek devět gólů. V zápase s Třebíčí udržel Jakub Neužil čisté konto, proti Ústí nad Labem jednou inkasoval.

Součástí Jestřábí letky je větší množství hráčů, kteří mají litoměřickou minulost. Těmi je trojice obránců – Matěj Bažant, Ondřej Mikliš a Dušan Žovinec. Matěj Bažant zatím nastoupil v dresu Prostějova ke čtyřem soutěžním utkáním, všem v měsíci září. K nim přidal jeden start v dresu druholigového Šumperku. Bilance Ondřeje Mikliše je již poněkud obsáhlejší. Ten zatím nastoupil do všech duelů, v nich se jednou střelecky prosadil a devětkrát asistoval. Dušan Žovinec taktéž odehrál všech 27 utkání s bilancí třech gólů a pěti gólových nahrávek. Všechny třiy doplňuje dvojice útočníků – David Dvořáček a Jan Rudovský. Dvořáček nastoupil ke 23 soutěžním duelům, které korunoval deseti gólovými trefami a osmi asistencemi. Zatímco Jan Rudovský je v současnosti jedním z trojice nejproduktivnějších hráčů celé WSM Ligy. Ve 27 odehraných zápasech desetkrát skóroval a osmnáctkrát asistoval.

Lídři statistik Prostějova

 • Lídři kanadského bodování: Tomáš Nouza (12+16) – 28 bodů, Jan Rudovský (10+18) – 28 bodů
 • Nejlepší střelci: Tomáš Nouza – 12 tref, Tomáš Divíšek – 12 tref
 • Nejlepší nahrávač: Jan Rudovský – 18 asistencí
 • Nejtrestanější hráč: Jan Rudovský – 63 TM
 • Hráč s nejvyšším ice-timem: Marek Drtina – 22:36

Autor fotografie: Lubomír Tesař (lhkjestrabi.cz)

Bilance Rysů

Byť jsou Frýdecko-Místečtí taktéž na hranici kolem osmého místa, nejsou zrovna příliš ve formě. Z posledních pěti utkání dokázali vyhrát jen jedinkrát, a to proti suverénně poslední Kadani. Částečně též proti Vsetínu. Utkání na Lapači bylo rozhodnuto až v samostatných nájezdech. Vyšší porážky 1:4 zaznamenali Rysi proti Třebíči a Karlovým Varům. Velmi těsně proti ústeckému Slovanu, přestřelku nakonec Ústečané ovládli poměrem 5:4. I před tím pravidelně střídal vlny výher a proher. Mezi každé výhry vkládali pravidelně dvě až tři porážky. I tak se ale drží na podobných pozicích jako v loňském ročníku, což je pravděpodobně cíl rezervnímu týmu třineckých Ocelářů.

Jediným hráčem Frýdku-Místku, který má za sebou litoměřickou minulost, je René Piegl. Ten hostuje ve Slezsku z hradeckého Mountfieldu. Zatím nastoupil k 26 soutěžním utkáním. V těch se čtyřikrát gólově prosadil a dvakrát asistoval. V celkové tabulce produktivity frýdecko-místeckých hráčů mu patří osmé místo.

Lídři statistik Frýdku-Místku

 • Lídr kanadského bodování: Antonín Pechanec (5+16) – 21 bodů
 • Nejlepší střelec: David Klimša – 8 tref
 • Nejlepší nahrávač: Antonín Pechanec – 16 asistencí
 • Nejtrestanější hráči: Milan Mikulík – 79 TM, Filip Bajtek – 79 TM
 • Hráč s nejvyšším ice-timem: Lukáš Kovář – 21:38

Bilance kališníků

Po reprezentační přestávce mají litoměřičtí spíše převahu proher než výher. Po většinu listopadu si drželi domácí neporazitelnost, byť jej zahájili domácími prohrami proti Ústím nad Labem a Vsetínem. Mezitm bez bodu odjely z Kalich Areny týmy z Karlových Varů, Přerova a Havířova. Venkovní bilance Stadionu čítá jednu výhru, na kterou navazují tři porážky. Litoměřice ovládly duel v Benátkách nad Jizerou, naopak odevzdaly týmům z vyšších pater tabulky Kladnu, Slavii a Českým Budějovicím.

Lídři statistik Litoměřic

 • Lídr kanadského bodování: Vítězslav Bílek (10+11) – 21 bodů
 • Nejlepší střelci: Vítězslav Bílek – 10 tref, Jan Veselý – 10 tref
 • Nejlepší nahrávač: Aleš Pavlas – 13 asistencí
 • Nejtrestanější hráč: Martin Havelka – 65 TM
 • Hráč s nejvyšším ice-timem: Aleš Pavlas – 22:38

Autorka fotografie: Karolína Štolcová

S oběma soupeři mají Litoměřice vyrovnanou bilanci

Úvodní utkání Litoměřic v Prostějově ovládli kališníci díky výsledku 4:1. Ovšem z Frýdku-Místku se vraceli kališníci bez bodu, Rysi zvítězili 5:3. Opačnou situaci zažili hráči Litoměřic v druhých vzájemných utkáních, které se obě odehrály na litoměřickém ledě. Stadion v nich získal čtyři body, proti Prostějovu padl až v prodloužení, Frýdku-Místku vrátili úvodní porážku. Desetigólová nadílka byla rozdělena v poměru 6:4 ve prospěch Litoměřic.

2. kolo, 13.9.: LHK Jestřábi Prostějov – HC Stadion Litoměřice 1:4
Branky a nahrávky: 16. Rudovský (Drtina) – 38. Chalupa (Jandus, Kantner), 43. Jeřábek, 52. Jirásek (Šimeček, Komárek), 60. Pavlas

4. kolo, 20.9.: HC Frýdek-Místek – HC Stadion Litoměřice 5:3
Branky a nahrávky: 13. Christov (Kofroň), 22. Christov, 33. Pechanec (Kovář, Klimša), 34. Bajtek (Mikulík, Ostřížek), 59. Kovařčík (Jáchym, Kovář) – 39. Pilař (Smetana), 57. Chalupa (Miškář), 58. Veselý (Smetana, Kvasnička).

15. kolo, 18.10.: HC Stadion Litoměřice – LHK Jestřábi Prostějov 2:3 pp.
Branky a nahrávky: 7. Miškář (Jebavý, Král), 41. Pavlas (Kusý) – 9. Divíšek (Rudovský), 30. Nouza (Divíšek, Rudovský), 64. Nouza (Neužil).

17. kolo, 25.10.: HC Stadion Litoměřice – HC Frýdek-Místek 6:4
Branky a nahrávky: 2. Smetana (Miškář), 7. Veselý (Bílek, Smetana), 33. Bílek (Veselý), 37. Miškář (Smetana, Strejček), 47. Jirásek (Šimeček, Havelka), 59. Válek (TS) – 11. Mikulík (Kofroň, Christov), 44. Mikulík (TS), 51. Kalus (Pechanec, Kvasnica), 53. Pechanec (Mikulík, Kvasnica).

Autorka fotografie: Karolína Štolcová