Na kališníky čeká dvojzápas proti Vsetínu a Českým Budějovicím

Zveřejněno 27.11.2017 | Vít Trubička

Úspěšně zvládnutý duel proti Havířovu předcházel dvojici zápasů ve dvou dnech za sebou. První odehrají Litoměřice doma proti Vsetínu, což bude na měsíc poslední domácí utkání litoměřických, druhé na ledě Českých Budějovic. Soupeři pro tyto utkání se nacházejí na opačných pólech tabulky, zatímco Motor bojuje o čelo a drží se na druhém místě, Vsetín obývá místo dvanácté. Jak utkání se Vsetínem, tak s Českými Budějovicemi, můžete sledovat prostřednictvím tvcom.cz.

Bilance Valachů

Nováček WSM Ligy se postupně probíjí tabulku výše, za sebou má již dvojici soupeřů – Kadaň a Benátky nad Jizerou. Přesto nedokáže vyzrát na celou řadu týmů, plný bodový zisk si zatím připsal pouze šestkrát. Ze Stadionu na Lapači postupně odjely poraženy týmy Ústí nad Labem, Kladna, Kadaně a Benátek nad Jizerou. Ústecký Slovan nevyzrál na Valachy v domácím prostředí ani v jednom ze dvou pokusů, kadaňští Trhači jsou prozatím jediným týmem, který umožnil Vsetínu naplno bodovat ve venkovním prostředí.

Tato nepříliš příznivá bilance vedla k několika hráčským změnám v kádru Valachů. V průběhu sezóny se na Lapač stěhovali tři hráči, kteří zanechali stopu i v litoměřickém kádru. Všichni tři přišli na hostování z hradeckého Mountfieldu. Mezi ně se řadí gólman Jaroslav Pavelka, který zatím odchytal v dresu Valachů jedenáct utkání s úspěšností 92,22%. Dalšími jsou útočníci Petr Beránek a Ondřej Kopta. Beránek začal sezónu v Havířově, odkud byl však kvůli nepříznivým výsledkům AZetu odejít. Ve Vsetíně má zatím bilanci jedné gólové trefy a třech asistencí. Stejné množství zápasů, i stejný počet kanadských bodů má na svém kontě Ondřej Kopta, ten ovšem začínal sezónu na Slavii. Mezi další významnou posilu by se dal zařadit běloruský útočník Anatolij Protasenja, který přišel z extraligové Jihlavy. Jeho bilance je naprosto shodná s bilancí Petra Beránka.

Lídři statistik Vsetína

 • Lídr kanadského bodování: David Březina (13+11) – 24 bodů
 • Nejlepší střelec: David Březina – 13 tref
 • Nejlepší nahrávač: Ondřej Slováček – 12 asistencí
 • Nejtrestanější hráč: Tomáš Frolo – 91 TM
 • Hráč s nejvyšším ice-timem: Jakub Teper – 22:13

Autor fotografie: Martin Vojtěch Víta (hc-vsetin.cz)

Bilance Českých Budějovic

Změna na postu trenéra, kdy Antonína Stavjaňu vystřídal Marián Jelínek, byla pro Jihočechy pozitivní. Hráči Motoru se postupně dostali až na druhé místo tabulky s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Karlovy Vary. Právě své dva největší soupeře z čela tabulky, Kladno a Karlovy Vary, dokázal Motor porazit, karlovarské dokonce v jejich domácím prostředí. Z KV Areny nakonec odjel Motor s výhrou 3:2, Kladno porazil v Budvar Areně 3:0. Během působení trenéra Jelínka prohráli Českobudějovičtí pouze třikrát, neúplně padli dvakrát.

Ani Motoru se nevyhnuly hráčské změny. Na střídavé starty posílají České Budějovice své hráče do extraligové Dukly Jihlava. Tam byl zprvu Miloslav Čermák, který se ovšem již do Budějovic vrátil. Namísto něj se na Horácký zimní stadion stěhoval Vlastimil Dostálek, také na střídavé starty. Zároveň opustil kádr Českých Budějovic Timothy Robert Crowder, který se vrátil do francouzské nejvyšší soutěže, v té bude nastupovat v dresu Chamonix.

Lídři statistik Českých Budějovic

 • Lídr kanadského bodování: Václav Nedorost (11+13) – 24 bodů
 • Nejlepší střelec: Václav Nedorost – 11 tref
 • Nejlepší nahrávči: Václav Nedorost a Miloslav Čermák – oba 13 asistencí
 • Nejtrestanější hráč: Patrik Marcel – 44 TM
 • Hráč s nejvyšším ice-timem: Zdeněk Kutlák – 23:23

Autor fotografie: Pavel Kacerovský (hcmotor.cz)

Bilance Litoměřic

Kališníci se drží kolem šestého místa tabulky. Po reprezentační přestávce mají bilanci třech výher a dvou proher. V domácím prostředí jsou po něm stoprocentní. Oba zápasy prohráli venku, na Kladně a na Slavii. Třetí venkovní zápas, proti Benátkám nad Jizerou, dokázali litoměřičtí ovládnout výsledkem 2:1. Zrovna tak i domácí utkání proti Přerovu a Havířovu.

Vzhledem k blížícímu se mistrovství světa do 20 let v americkém Buffalu se do kádru Litoměřic dostali tři noví hráči. Prvním z nich byl Kryštof Hrabík, který přišel z extraligového Liberce. Během svých dvou odehraných utkání se však již zranil. Následovala jej posila do útoku Ondřej Machala, ten se vrátil do České republiky z kanadské OHL. Nejnovější posilou litoměřických je Ondřej Buchtela, ten již nastoupil do duelu proti Havířovu.

Lídři statistik Litoměřic

 • Lídr kanadského bodování: Vítězslav Bílek (10+10) – 20 bodů
 • Nejlepší střelec: Vítězslav Bílek – 10 tref
 • Nejlepší nahrávač: Aleš Pavlas – 13 asistencí
 • Nejtrestanější hráč: Martin Havelka – 59 TM
 • Hráč s nejvyšším ice-timem: Aleš Pavlas – 22:38

Autorka fotografie: Karolína Štolcová

Vzájemná utkání proti oběma soupeřům nedopadla pro Litoměřice příliš příznivě

Stadion proti Vsetínu, ani proti Budějovicím nedokázal naplno bodovat. Proti Vsetínu v domácím prostředí vyhrál v prodloužení, utkání hrané ve Vsetíně prohrál po samostatných nájezdech. Bilance Litoměřic s Českými Budějovicemi znamenala pro kališníky odevzdání všech bodů soupeři. Obě utkání se odehrály v Litoměřicích, obě utkání nakonec Motor, i přes velkou snahu kališníků, ovládl.

9.9.2017, 1. kolo: HC Stadion Litoměřice – ČEZ Motor České Budějovice 2:5
Branky a nahrávky: 14. Jirásek (Pavlas, Jeřábek), 42. Smetana (Pavlas) – 7. Novák (Kutlák), 36. Vlček (Čermák), 47. Vlček (Pavlin, Čermák), 53. Nedorost (Čermák, Pýcha), 54. Galamboš (Novák).

23.9.2017, 5. kolo: HC Stadion Litoměřice – VHK ROBE Vsetín 4:3 pp.
Branky a nahrávky: 19. Komárek (Havelka), 32. Jirásek, 52. Kantner (Jirásek, Pavlas), 62. Miškář (Smetana) – 10. Hruška (Březina), 38. Březina (Kucharczyk, Janáček), 60. Kucharczyk (Březina).

16.10.2017, 14. kolo: HC Stadion Litoměřice – ČEZ Motor České Budějovice 2:3
Branky a nahrávky: 3. Šimeček (Helt, Jebavý), 38. Helt (Stříbrný, Šimeček) - 12. Nedorost (Pavlin, Čermák), 34. Dostálek (Vráblík, Galamboš), 59. Dostálek (Nedorost, Vlček).

28.10.2017, 18. kolo: VHK ROBE Vsetín – HC Stadion Litoměřice 2:1 sn.
Branky a nahrávky: 54. Smetana (Jirásek, Hanták) - 60. Ostrčil (Kucharczyk), rozh. náj. Podešva.

Autorka fotografie: Karolína Štolcová