Nová posila do útoku, přichází Ondřej Machala!

Zveřejněno 23.11.2017 | Hokej.cz
Patří mezi české naděje ročníku 1999, útočník Ondřej Machala se loni v létě vydal za svým zámořským snem. Ten mu ale nevyšel podle představ, krátce po startu druhé sezony v kanadské OHL se tak vrátil zpátky! Žďárský odchovanec se už připojil k prvoligovým Litoměřicím.

Talentovaný forvard vyrůstal na Vysočině společně s Martinem Nečasem či Martinem Kautem, do velkého hokeje se stejně jako druhý jmenovaný odrazil v Pardubicích. Za moře odešel v 17 letech, v loňském CHL Import Draftu si ho vybrali Niagara IceDogs. V Ontario Hockey League loni odehrál 60 zápasů a nasbíral 27 bodů (9+18), letos už to byly jen čtyři body (1+3) v 17 utkáních.

Machala neměl velkou důvěru trenérů, v listopadu se tak rozhodl pro návrat do Česka. Než bude mít jasno o dalším angažmá, naskočí do WSM Ligy v dresu Litoměřic, kde se soustředí mladí hráči před mistrovstvím světa do 20 let.

V klubu nebyl úplně spokojený se svou pozicí a zápasovým vytížením, tak jsme se narychlo dohodli na jeho přesunu do Čech a do Litoměřic. Je to vcelku logické, je v širší nominaci dvacítky,“ říká asistent trenéra juniorské reprezentace Miroslav Přerost, jenž na přípravu mladíků v projektu „Dukla“ dohlíží.

První trénink má Ondřej Machala čerstvě za sebou. „V nejbližších dnech se zapojí i do zápasu,“ hlásí Přerost. Času moc nezbývá, finální kemp českého týmu startuje 10. prosince. Účastník dubnového MS osmnáctiletých odehrál v létě za dvacítku čtyři přípravné zápasy, ve kterých byl vidět. O nominaci se tak stoprocentně popere.

„Záleží na něm, jak rychle se aklimatizuje, jakou si vybojuje pozici a jak se potom ukáže v přípravném kempu, pokud na něj pojede,“ nechce Přerost předjímat Machalovy šance na mistrovství.

Hokej.cz