12. 11. 2017 | Vít Trubička

Se lvem místo kalichu, den čtvrtý a pátý

Poslední dva dny přinesly další zápasy reprezentací U19 a WU18. Reprezentační dvacítka měla svůj turnaj čtyř v Balašiše již zakončen. Svěřencům Filipa Pešána celkově připadlo třetí místo po jedné výhře v prodloužení, jedné prohře v prodloužení a jedné prohře. Reprezentace U19 odehrála dvě utkání proti Finsku a reprezentace WU18 jedno proti Japonsku.

Reprezentace U19

Český tým si v obou zápasech připsal odlišný konečný stav. V prvním utkání prohrál 2:4, druhé utkání přineslo přestřelku, kterou nakonec zvládl lépe český tým. Kempem v Ostravě-Porubě se devatenáctka rozloučila vítězně. Přičemž oba zápasy se zprvu vyvíjely stejně, Finům se ve druhém duelu podařilo zápas ovládnout až ve třetí třetině. Třetí zápas přinesl celkovou přestřelku.

Litoměřická stopa v utkáních
Ve druhém utkání se do gólového zápisu svou asistencí na první český gól Lukáše Rouska zapsal Filip Jirásek. Celé utkání ve Frýdku-Místku odchytal Adam Wolf, který si připsal úspěšnost 86,96%. Byl zároveň vyhlášen jako nejlepší hráč českého týmu. Třetí utkání z litoměřických bodově ovládl Martin Havelka s bilancí jednoho gólu a jedné asistence. Po jedné asistenci dále mají Jaroslav Dvořák, Milan Klouček a Michael Gaspar.

Autor fotografie: Lukáš Kaboň (ČSLH)

Česko "19" - Finsko "19" 2:4
Branky a nahrávky: 9. Rousek (Václavek, Jirásek), 39. Toman (Chrtek) – 5. Laaksonen, 11. Koskenkorva (Päkkilä, Halme), 47. Päkkilä, 60. Haapanen (Latvala).
Vyloučení: 4:6
Bez využití.
Střely na branku: 21:24
Sestava České republiky: Wolf (Klouček) – Padrnos (C), Veber, Váňa, Gaspar (A), Kunst, Zelingr, Mareš, Muška – Flynn, Chrtek, Novák – Václavek, Rousek, Jirásek – Eret, Fryšara, Dvořák – Kalus, Havelka (A), Toman.

Česko "19" - Finsko "19" 6:5
Branky a nahrávky: 4. Eret (Fryšara, Rousek), 18. Veber (Padrnos), 19. Toman (Zelingr, Klouček), 34. Eret (Havelka, Gaspar), 52. Havelka (Dvořák, Padrnos), 60. Fryšara (Novák, Zelingr) – 7. Laaksonen (Haapanen, Seppälä), 11. Luusuaniemi, 13. Luusuaniemi (Koskenkorva), 31. Laaksonen (Ikonen, Seppälä), 55. Ikonen (Viitasalo).
Vyloučení: 5:8
Využití: 1:3
Střely na branku: 42:30
Sestava českého týmu: Klouček (Wolf) – Padrnos (C), Veber, Váňa, Gaspar (A), Kunst, Zelingr, Mareš, Muška – Flynn, Chrtek, Novák – Václavek, Rousek, Jirásek – Eret, Fryšara, Toman – Kalus, Havelka (A), Dvořák.

Reprezentace WU18

Na ženské juniorské reprezentantky čekal poslední z trojice zápasů proti Japonsku. Ten však nedopadl dle jejich představ, Japonsky v druhé třetině strhly vedení na svou stranu a už jej nepustily. České hráčky se sice hodně tlačily, v závěru jim však již odcházely síly, čímž nechaly Japonkám výhodu. Celkově utkání skončilo 1:3.

Litoměřická stopa v utkání
I do tohoto utkání zasáhla Agáta Sarnovská. Ta se dostala k určitým šancím, ze kterých mohla překonat japonskou gólmanku Mei Sato, do gólových statistik se již v tomto utkání nezapsala. Z celkových tři si tedy připsala jednu asistenci, z úvodního utkání hraného v Litoměřicích.

Autor fotografie: Martin Mašek (ČSLH)

Česko "W18" - Japonsko "W18" 1:3
Branky a nahrávky: 9. Matoušková (Pejšová) - 2. Ito (A. Sato), 28. Wajima (Ushio), 40. Suzuki (Tsutsumi, Shiga).
Vyloučení: 5:0