14. 11. 2017 | Barbora Koťová

Kališníci vyráží do boje proti Rytířům

Po reprezentační pauze vyrazí Stadion bojovat o další body na Kladno, které je v tabulce na druhé příčce a na domácím ledě prohrálo pouze jednou. Poslední vzájemné utkání bylo rozhodnuto až v samostatných nájezdech, ve kterých štěstí více přálo Rytířům. Vrátí Litoměřice Kladnu porážku z devátého kola a dokáží tak dobýt rytířskou pevnost? Utkání můžete sledovat v ČEZ Stadionu od 18 hodin, popřípadě přes tvcom.cz

Údaje před

Tomáš Král - 92,17%
Milan Klouček - 87,92%
Martin Michajlov - 93,28%
Podíl střel na branku oproti ostatním střelám
ubráněná oslabení
využití přesilovek

Posledních 5 kol z pohledu Kladna

• Havířov - Kladno 1:4
  • Přerov - Kladno 4:3
  • Benátky n./J. - Kladno 2:5
  • Karlovy Vary - Kladno 3:2
  • Ústí n. L. - Kladno 3:4 sn.

V tabulce Kladnu chybí pouhý bod na první Karlovy Vary

Kladnu se v letošní sezóně velice daří, aktuálně se nachází na druhé příčce v tabulce, s tím že na první karlovarskou Energii mu schází pouhý jeden bod. Z kladenského zimního stadionu si letos ještě žádný celek neodvezl tři body. Na domácím ledě Rytíři podávají výborné výkony, před svými fanoušky dokázali sedmkrát vyhrát v základní hrací době, jednou v prodloužení proti ústeckému Slovanu a pouze jednou zde kladenské mužstvo padlo, a to až po samostatných nájezdech proti týmu přerovských Zubrů. Ve venkovních zápasech si Rytíři připsali šest výher a šest proher. Poslední dva zápasy odehrálo Kladno v jeden víkend. V sobotu 5.5. Kladno padlo v Přerově, kde Zubři dokázali v poslední minutě vstřelit branku a obrat favorita o tři body. V neděli se Rytíři přesunuli do Havířova, se kterým si poradili a vyhráli 1:4.

Autor fotografie: Michal Polák (hc-havirov.cz)

Tabulku produktivity Rytířů vede David Tůma

Nejproduktivnějšími hráči kladenského celku jsou v letošní sezóně dva bývalí hráči ústeckého Slovanu, a to duo David Tůma-Jan Kloz. David Tůma (na fotce) v tomto ročníku soutěže vstřelil jedenáct branek, se kterými je na třetím místě střelců WSM Ligy, a k šesti přihrával. Jan Kloz je s jedenácti asistencemi nejlepším nahrávačem týmu, mimo jedenáct přihrávek má na svém kontě ještě pět gólů. Gólově se také daří Jakubu Strnadovi, který zaznamenal deset branek a čtyři přihrávky.

Nejčastěji nasazovaným golmanem v dresu Rytířů je letos Lukáš Cikánek, který nastoupil v šestnácti utkáních s procentuální úspěšností 90,76%. Osmkrát kladenskou svatyni střežil Miroslav Kopřiva (88,96%), devatenáctiletý David Stahl se v brance Kladna představil jednou, jeho úspěšnost je 92,00%.

Autor fotografie: Michal Polák (hc-havirov.cz)

Předchozí vzájemný zápas

9. kolo 4.10.2017: HC Stadion Litoměřice - Rytíři Kladno 1:2 sn.

Branky a nahrávky: 50. Bílek (Zajan, Hanták) – 23. D. Tůma (Lenďák, Machač), rozh. náj. J. Kloz.

Sestava Stadionu: Král – Jeřábek, Pavlas, Smetana, Kvasnička, Jebavý, Strejček – Jirásek, Veselý, Bílek – Stříbrný, Šimeček, Helt – Pilař, Miškář, Kantner – Zajan, Hanták, Komárek.

Sestava Rytířů: Kopřiva – Hořava, Lenďák, Kehar, Štindl, Štich, Zelingr – Strnad, Kubík, Matula – Zikmund, Svedlund, Lorraine – Kloz, Machač, Tůma – Redlich, Kaut, Kružík.

Autorka fotografie: Karolína Štolcová