31. 10. 2017 | Jiří Novák

Do Kalich Areny dorazí ústecký Slovan, který v Litoměřicích nevyhrál téměř dva roky

Hokejisté Stadionu Litoměřice ve 20. kole WSM Ligy přivítají soupeře z Ústí nad Labem, s kterými mají z poslední doby velmi úspěšnou bilanci a v případě výhry se mohou Kališníci usadit mezi nejlepší pěticí celé soutěže. Utkání začíná ve středu v 18 hodin. Ke sledování můžete mimo návštěvy Kalich Areny využít přenos na tvcom.cz

• Ústí n. L. - Třebíč 3:2

Ústí nad Labem je v současné sezóně společně s pražskou Slavií nejúspěšnějším celkem na kluzištích venku. Zakleté jsou pro severočeské hokejisty jen stadiony ve Vsetíně a v Přerově, kde prohráli oba letošní zápasy. Naposledy v pondělí právě v Přerově dopláceli na častá vyloučení, po jednom z nich inkasovali ve druhé třetině vítězný gól a nakonec prohráli 1:3.

Autor fotografie: Jan Gebauer (hokejprerov.cz)

Ovšem z ostatních osmi zápasů venku Ústí pokaždé přivezlo alespoň bod a čtyřikrát slavilo výhru, i proto by měli být Kališníci doma obezřetní. Druhou čtvrtinu WSM Ligy zahájili Ústečtí vysokou prohrou ve Vsetíně, ovšem poté vyhráli tři zápasy v řadě a Kladnu doma podlehli až po nájezdech (3:4), poté následovala prohra v Přerově. Tým táhnou veteráni Antonín Melka a Jaroslav Roubík, oba jsou dokonce v čele bodování celé ligy. V první pětici je i Daniel Vrdlovec, David Bernad je zase nejlépe nahrávajícím obráncem.

Autor fotografie: Radek Žák (sportyusti.cz)

Litoměřice se nemohou pyšnit hráči na úplně čelních příčkách ligových statistik, výjimkou je jen útočník Martin Havelka – nejčastěji „hitující“ hráč WSM Ligy. A k nejproduktivnějším obráncům pak patří Ondřej Smetana a Aleš Pavlas. I díky nim Kališníci v posledních pěti zápasech pokaždé bodovali a prohráli jen s Prostějovem (2:3 v prodloužení) a ve Vsetíně (1:2 po nájezdech). V pondělí porazili doma Třebíč 4:3, když využili dvě přesilové hry a dvěma góly ve druhé třetině v rozmezí 91 vteřin se dostali už do tříbrankového vedení, které hosté dokázali jen zmírnit.

Autorka fotografie: Karolína Štolcová

Ústečtí Lvi vyhráli na ledě Litoměřic naposledy 5.prosince 2015 (2:6). Tehdy ovšem měli v kádru takové borce jako Martin Vágner, Jiří Kuchler, nebo Petr Tenkrát, který v zápase zaznamenal hattrick. A v jejich dresu hrál i Ondřej Smetana, současná opora litoměřického týmu. Ústí vyhrálo i následující zápas doma, ale od konce ledna 2016 už vzájemné zápasy vyhrávali pouze borci v dresech s kalichem na hrudi.

Autorka fotografie: Michaela Luňáčková

Pět posledních vzájemných zápasů = pět výher Litoměřic. V loňské sezóně měli Kališníci stoprocentní bilanci, přičemž dvakrát uspěli až v prodloužení. Letos proti Ústí už jednou doma hráli a Ústí udolali 3:2 po samostatných nájezdech. Ten vítězný zaznamenal Vítězslav Bílek, ovšem opravdovým specialistou na Ústí je zřejmě Filip Hanták. V posledních čtyřech zápasech totiž nasbíral jeden gól a pět přihrávek!