Začne Stadion šňůru domácích zápasů vítězně?

Zveřejněno 29.10.2017 | Michael Apeltauer
Po venkovní prohře se Vsetínem Kalich Arenu navštíví SK Horácká Slavia Třebíč. Ta má z posledního zápasu zapsanou výhru. Na třebíčském ledě již kališníci zazářili a protivníka přemohli. Momentálně se Stadion povyšuje nad Horáckou Slavií o tři místa v tabulce s rozdílem šesti bodů. Utkání můžete sledovat od 18:00 v Kalich Areně nebo přes tvcom.cz

Údaje před
19. kolem

Porovnání
po 1. - 18. kole
6-3-4-5
celková bilance
6-1-2-9
8.
postavení v tabulce
11.
28
získané body
22
49
počet vstřelených branek
44
49
počet obdržených branek
49
Ondřej Smetana (4+10) - 14 bodů
nejproduktivnější hráč
Roman Erat (3+13) - 16 bodů
Vítězslav Bílek - 7 tref
nejlepší střelec
Luboš Horký - 7 tref
Aleš Pavlas - 10 nahrávek
Ondřej Smetana - 10 nahrávek
nejvíce asistencí
Roman Erat - 13 nahrávek
Martin Havelka - 43 TM
nejtrestanější hráč
Václav Čejka - 26 TM
Lukáš Doudera - 23:45
nejvyšší průměrný ice-time
Lukáš Vágner - 24:37
Tomáš Král - 92,17%
Martin Michajlov - 92,86%
Milan Klouček - 87,92%
úspěšnost brankářů
Pavel Jekel - 92,71%
Lukáš Dostál - 90,28%
Karel Vejmelka - 88,76%
47,01%
Podíl střel na branku oproti ostatním střelám
46,95%
85,26%
ubráněná oslabení
83,91%
8,00%
využití přesilovek
17,44%

Posledních 5 kol z pohledu Horácké Slavie

  • Třebíč - Přerov 3:1
  • Kladno - Třebíč 2:1
  • Třebíč - Karlovy Vary 2:3 pp.
  • Ústí nad Labem - Třebíč 3:2
  • Benátky nad Jizerou - Třebíč 6:4

Třebíč nezažívá radostné období

Šňůru proher, která se s Třebíčí táhla čtyři zápasy ukončil až Přerov. S ním se Třebíč vypořádala dvougólovým náskokem a ukořistila tak tři body. HC ZUBR Přerov se ale i tak nachází v tabulce o nemálo míst výše než Horácká Slavia a o pár míst nad Stadionem. S posledním litoměřickým soupeřem ze Vsetína se celek z Vysočiny vypořádal lépe. Na konci první dvacetiminutovky byl stav vyrovnaný a zbytek zápasu co třetina, to jeden gól pro Horáckou Slavii – 1:3.

Autor fotografie: Jiří Mokrý (hstrebic.cz)

Horácké Slavii se nevyhýbá marodka, musela proto povolat posily

Horácká Slavia zareagovala na absenci hráčů. Se zlomeným prstem se léčí Dalimil Mikyska a se špatnými zády Tomáš Kaláb, ale hráčů na marodce je více. Bylo tedy rozhodnuto pro nového hráče z partnerské Komety Brno, stal se jím mladý Michal Furch. Ve WSM Lize má za tuto sezónu odehrané tři zápasy, zatím bez gólů a asistencí.

Autor fotografie: Jiří Mokrý (hstrebic.cz)

Předchozí zápas rozhodla druhá třetina

První dějství kališníci odstartovali rychle a kvalitně, jejich přesnost a rychlost je pouštěla ke střelám. Po několika slibných akcích přišla odměna. V sedmé minutě díky nahrávce Janduse a Pavlase se kotouč bleskurychle ocitl na čepeli Vítězslava Bílka, který ho uklidil za záda chytajícího Karla Vejmelku. Prvních dvacet minut bylo poctěno pouze tímto gólem.

V druhé třetině dorovnal Silvester Kusko. Kotouč stihl dorazit do kasy po prvním zákroku gólmana, kdy puk vyrazil. Stav 1:1 vydržel sotva půl minuty, Litoměřice navýšily. Černou pryž opět do branky uklidil Vítězslav Bílek. Po odehrané minutě se Třebíč opět zakousla a dorovnala stav střelou Jana Wasserbauera. Rozhodující gól vstřelil v přesilovce Ondřej Smetana a dostal tak kališníky do vedení, které si udrželi i po dobu posledního dějství.

Autor fotografie: Jiří Mokrý (hstrebic.cz)

Ofenzivě vládne Erat, brankoviště svého vládce zatím nenašlo

Dlouholetý útočník Znojemských Orlů či brněnské Komety se letos neprosazuje příliš střelecky. Na svém kontě má pouhé tři góly. O to víc je aktivnější v přihrávání. Gólových přihrávek si připsal již třináct. Nejlepším střelcem Třebíče je Luboš Horký. Za tuto sezónu odehrál 14 zápasů a připsal si sedm gólů. Za ním se pak nacházejí čtyři hráči, přičemž každý z nich vstřelil čtyři góly: Michal Vodný, Radim Zohorna, Lukáš Paták a Silvester Kusko.

Nejúspěšnějším gólmanem je Pavel Jekel s úspěšností 92,71%. Za ním se drží Lukáš Dostál s úspěšností 90,28%. Oba dva odchytali sedm utkání. Úspěšnost 88,76% patří Karlovi Vejmelkovi, který má na svém kontě čtveřici zápasů.

Autor fotografie: Jiří Mokrý (hstrebic.cz)