1. 10. 2017 | Vít Trubička

S Markem Domským o úspěšně zvládnutém zápase proti Mosteckým Lvům

Poté, co se kališníkům povedlo jako prvnímu týmu v letošním ročníku Krajské ligy mužů zkrotit útočné Lvy z Mostu se k rozhovoru dostavil Marek Domský. Jako nejproduktivnější hráč litoměřického celku si po odehraném zápase našel chvilku na jeho závěrečné shrnutí. Na konečné výhře 5:3 se podílel jedním gólem a dvěma asistencemi

Kališníci museli již od začátku čelit enormnímu tlaku Mostu. Vzdor byl nakonec úspěšný, jako bonus pak hráči Litoměřic dokázali soupeře rozhodit a ten již poté pouze snižoval litoměřický náskok, na rozdíl od předchozích zápasů proti Roudnici nad Labem, Kadani “B“ a Lovosicím, které Most přehrál vysokým rozdílem. „Této výhry si za tým velmi ceníme. Myslím si, že všichni odvedli vynikající výkon. Od začátku do konce jsme všichni makali, tak jak jsme měli, dodržovali jsme pokyny trenéra. Výsledek poté jen ukazuje, jak hra celkově skončila. Vyhráli jsme a jsme za to nesmírně rádi.

Sám Domský pomohl k výhře svým gólem z desáté minuty, kdy v přidělené výhodě pro Litoměřice přijal v mezikruží přihrávku od Davida Kolenatého a z první ji umístil za záda mosteckého gólmana. K tomu poté přidal i dvě asistence. „Pro mě je to bonus , za který jsem rád. Každý bod je dobrý, ale důležitější je výhra celého týmu.“ Brilantní výkon v tomto utkání podal také gólman domácího celku Šimon Sklíba, který pochytal enormní množství mosteckých pokusů. Má tedy obrovskou zásluhu na výhře celého týmu. „Šimon podal opravdu neuvěřitelný výkon, za který si zaslouží obrovské poděkování od celého týmu.“

Často se také střídali hráči na trestné lavici, ať už na straně Litoměřic, či Mostu. Celkově sudí rozdali sedmnáct dvouminutových trestů, devět na straně Litoměřic a osm na straně Mostu. Navíc si litoměřický Marek Cerman odnesl desetiminutový trest za nesportovní chování. „Zcela jistě vyloučení ovlivnila hru. Byly tam časté vysoké převahy, soupeř i my jsme se dostávali do velkého množství šancí. Většina z nich však byla neúspěšná. Když jsme trošku polevili, Most nás hned vytrestal. Nebylo to jednoduché, ale zvládli jsme to.