Stadion se vydá do Karlových Varů, dokáže potrápit favorita?

Zveřejněno 29.09.2017 | Vít Trubička

Po úspěšné zvládnutém derby čeká na kališníky soupeř zvučnějšího jména, do nedávna účastník Tipsport Extraligy, karlovarská Energie. Mezi oběma celky je v současnosti pouze jednobodový rozdíl. Energetici se pokoušejí o co nejrychlejší návrat zpět do extraligy, na vedoucí dvojici z Přerova a Kladna ztrácejí pouze jeden bod. Pokud se nechystáte do KV Areny, můžete utkání sledovat pomocí přenosu na tvcom.cz

Údaje před
8. kolem

Porovnání
po 1. - 7. kole
3-2-1-1
celková bilance
3-2-0-2
3.
postavení v tabulce
6.
14
získané body
13
26
počet vstřelených branek
25
11
počet obdržených branek
21
Matic Podlipnik (6+3) – 9 bodů
nejproduktivnější hráč
Aleš Pavlas (1+7) – 8 bodů
Matic Podlipnik, Ondřej Beránek – oba 6 tref
nejlepší střelec
Matěj Chalupa – 4 trefy
Vladimír Sičák, Tomáš Rachůnek – oba 4 asistence
nejvíce asistencí
Aleš Pavlas – 7 asistencí
Václav Skuhravý – 10 TM
nejtrestanější hráč
Martin Havelka – 12 TM
Vladimír Sičák – 21:49
nejvyšší průměrný ice-time
Ondřej Smetana – 21:48
Filip Novotný – 94,21%
Tomáš Závorka – 92,45%
úspěšnost brankářů
Milan Klouček – 87,40%
Patrik Rybár – 94,29%
Martin Michajlov – 91,67%
60,40%
Podíl střel na branku oproti ostatním střelám
52,36%
88,89%
ubráněná oslabení
85,37%
16,67%
využití přesilovek
4,17%

Posledních 5 kol z pohledu Karlových Varů

  • Přerov – Karlovy Vary 1:0
  • Karlovy Vary – Kladno 6:2
  • Karlovy Vary – Benátky n. J. 8:1
  • Ústí n. L. – Karlovy Vary 2:3 pp.
  • Karlovy Vary – Třebíč 5:1

Návrat do první ligy po dvaceti letech je zatím pro Vary úspěšný

Z dosavadních sedmi kol ztratily Karlovy Vary sedm bodů po prohře v prodloužení s dalším navrátilcem do první ligy, ovšem ze spodních pater, ze Vsetína a prohře proti vedoucímu týmu WSM Ligy z Přerova. Další ztráty si karlovarští neodpustili po výhrách v prodloužení v Ústí nad Labem a Frýdku-Místku. Týmu energetiků se podařilo vysoko zvítězit nad jedním ze svých nejvyšších konkurentů, kladenským Rytířům. I ostatní výhry za tři body ovládly Karlovy Vary vysokým rozdílem. Benátky nad Jizerou si odvezly sedmigólový rozdíl, Třebíč čtyřgólový. V domácích zápasech si Karlovy Vary nadále drží téměř 100% bilanci se ztrátou jediného bodu z úvodního kola proti Frýdku-Místku.

Autor fotografie: Jan Čech (Karlovarský deník)

Po pádu z extraligy došlo k mnoha změnám v kádru

Kádr energetiků opustilo před sezónou dvanáct hráčů a oba trenéři. Dva z nich zamířili do pražské Sparty – David Honzík a Tomáš Dvořák. Do extraligové Plzně odešel Denis Kindl a do slovenské Žiliny Tomáš Harant. Další hráči odešli do jiných extraligových, či prvoligových klubů.

Do kádru nového trenéra Martina Pešouta přišel nový gólman ze Sparty Filip Novotný. Pravděpodobně největší posilou je v tuto chvíli slovinský obránce Matic Podlipnik. Hráč se zkušenostmi z české druhé nejvyšší soutěže v dresu Jihlavy a Třebíče přišel z francouzského Lyonu. Okamžitě se stal díky šesti gólových trefám a třem asistencím nejproduktivnějším hráčem Energie. Další hráči přišli převážně z ostatních týmů WSM Ligy.

Autor fotografie: Daniel Kubelka (hokejkv.cz)

Vzájemné hráčské stopy

Dres obou týmů oblékala hned šestice hráčů. Ten litoměřický a kdysi karlovarský nosila na sobě dvojice zkušených tahounů litoměřického celku Vítězslav Bílek a Jaroslav Kalla. Bílek působil ve Varech v sezónách 2007/08 a 2008/09. V první sezóně odehrál za energetiky 36 utkání, v nichž osmkrát vstřelil gól a sedmkrát asistoval. V té druhé nastoupil k patnácti zápasů s bilancí třech gólů a čtyřech asistencí. Ještě v jejím průběhu odešel do tehdejšího Mountfieldu České Budějovice. Kalla odešel do Karlových Varů z juniorského týmu pražské Sparty před sezónou 1999/2000. Stejně jako Bílek strávil v městě nad soutokem Ohře a Teplé necelé dvě sezóny. V první nastupoval střídavě za karlovarský juniorský tým a za extraligový A tým. Za juniory odehrál jedenáct utkání, během nichž se sedmkrát střelecky prosadil a třikrát asistoval. V extralize sehrál 33 zápasů s bilancí pěti gólů a dvou asistencí. Před přesunem do Kladna stihl odehrát v karlovarském dresu pouze čtrnáct utkání a jednou v nich asistovat. Oba hráči se poté ještě mnohokrát potkali na Kladně, či v Litoměřicích

Autorka fotografie: Kateřina Bogliová (hokejkv.cz)

Na opačné straně barikády v tuto chvíli stojí gólman Filip Novotný, který kdysi, ještě jako hráč Sparty v sezóně 2013/14 odchytal za Litoměřice dvě utkání s úspěšností 91,07%. Dalším je obránce David Krejčí. V sezóně 2014/15 nastoupil v kališnickém dresu k jedinému utkání. V tu dobu působil v tehdejší extraligové Slavii. V té samé sezóně se v Litoměřicích objevili i Ondřej Šafář a Sebastian Gorčík, kdysi převážně nastupující v juniorské MHL. Šafář za kališníky odehrál pět utkání v základní části 1. ligy a další tři v play-off. Pouze jednou se střelecky prosadil. Gorčík má za sebou dva zápasy v základní části a rovněž tři v play-off. Jeho bilance z nich je rovna jednomu gólu a dvěma asistencím.

Autorka fotografie: Michaela Luňáčková

Branku hájí Novotný, produktivitě vládne Podlipnik

Hned pět zápasů v karlovarském dresu odchytal Filip Novotný. Odchovanec jihlavské Dukly v nich byl úspěšný na 94,49%. Druhý gólman, Tomáš Závorka, má o tři zápasy na svém kontě méně s úspěšností 92,45%. Mezi nejlepší střelce se řadí Matic Podlipnik a Ondřej Beránek, oba shodně po šesti trefách. Podlipnik navíc přidal tři asistence, čímž se stal nejproduktivnějším hráčem Karlových varů. Nejvyšší počet asistencí, celkem čtyři, mají však na svém kontě Vladimír Sičák a Tomáš Rachůnek.

Autor fotografie: Jan Čech (Karlovarský deník)