Posily pod drobnohledem – Jaká byla jejich minulá sezóna?

Zveřejněno 14.07.2017 | Vít Trubička
V letní přestávce opustilo kališnický kádr velké množství hokejistů díky ukončení těsné spolupráce s Mountfieldem HK, chybět budou především tahouni loňského kádru Lukáš Nedvídek, Ondřej Kopta a gólmanská jednička Jaroslav Pavelka. Namísto nich již však přišly některé náhrady a další zcela jistě dorazí. Zatím si ale pojďme rozebrat posily již příchozí.

Asi největší posilou pro příští sezónu je navrátilec Vítězslav Bílek. Kladenský odchovanec strávil předchozí sezónu ve slovenském Martinu. Za tamní MHC Martin však díky nemoci stihl odehrát pouze deset zápasů. Během nich byl však celkem produktivní, připsal si 13 bodů díky devíti gólovým trefám a čtyřem asistencím.

Další nový hráč přišel z Vítkovic. Jakub Kmošek nastupoval pravidelně za juniorský tým ostravského klubu. Ve 41 zápasech nasbíral jedenáct kanadských bodů. Pětkrát se střelecky prosadil a šestkrát asistoval. Ani pro Kmoška není Kalich Arena úplně neznámá. Zavítal sem v dresu Vítkovic na finálový turnaj DHL Extraligy juniorů na konci sezóny 2015/16, v němž Ostravané vybojovali třetí místo.

Litvínovské posily

Nejpočetnější enkláva posil přišla z podkrušnohorského Litvínova. Všichni z nich tvořili kostru HC Most, který sestoupil do 2. ligy. Ovšem několik startů v extralize si též připsali. Těmito hráči jsou jmenovitě Jan Strejček, David Šesták, Martin Havelka, Ivan Řehoř, Josef Stříbrný a Jaroslav Šimeček.

Jan Strejček nastoupil loni v mosteckém dresu celkem ke 46 zápasům v základní části a k pěti ve skupině play-out. V základní části vstřelil tři branky a dvakrát asistoval. V bojích o udržení má poněkud lichotivější bilanci, vstřelil jednu branku a třikrát asistoval. Jeden start si Strejček připsal i v dresu litvínovské Vervy. Ve své extraligové premiéře se však nedokázal nijak prosadit. Druhá z litvínovských posil, David Šesták, odehrál minulý ročník výhradně v bílomodrém dresu Mostu. V základní části si připsal 39 startů, v bojích play-out zasáhl do všech šesti zápasů. V obou částech sezóny vstřelil po jedné brance, ovšem v základní části přidal tři asistence, v play-out jedinou. Třetí zmíněný Martin Havelka střídavě nastupoval za Most ve WSM Lize a juniorský tým Litvínova v DHL Extralize juniorů. Za osmnáct zápasů v Mostě se pouze jedinkrát střelecky prosadil, bez jediné asistence. Havelkova bilance v litvínovské juniorce vypadá daleko lépe. V šestnácti zápasech vstřelil osm gólů a devětkrát asistoval. Nasbíral však docela velké množství trestných minut, vzhledem k porci odehraných zápasů. Za Most celkem 49 a za Litvínov 52.

Podobný vývoj jako Jan Strejček měl v uplynulé sezóně Ivan Řehoř. Nastoupil k jednomu zápasu v Tipsport Extralize, prosadit se však nedokázal. Ve WSM Lize odehrál Řehoř 32 zápasů, které zakončil bilancí jedné branky a čtyřech asistencí. V pěti zápasech play-out zůstal v počtu gólů i asistencí na nule. Střídavé nastupování si užil i Josef Stříbrný. Ten má v uplynulé sezóně odehranou největší porci zápasů v TELH za Vervu z této šestice. Ve žlutočerném dresu vstřelil čtyři góly. Ovšem bez jediné asistence. Celkem odehrál za Litvínov čtrnáct zápasů. V mosteckém týmu nastoupil k devatenácti zápasům, které okořenil třemi góly a sedmi asistencemi. Odehrál též tři zápasy ve skupině play-out za Most. V nich dvakrát asistoval. Šestici uzavírá Jaroslav Šimeček, který po většinu sezóny působil v Mostě, má však několik startů i za Litvínov. Na deset vstřelených tref a sedm asistencí Šimečkovi stačilo 41 zápasů. Za Litvínov nastoupil sedmkrát, ovšem bez jakéhokoliv gólu či asistence. V dresu Mostu odehrál i šestici zápasů bojů play-out. V nich přidal čtyři góly a jednu asistenci.

Litoměřické mládí

Mezi posily by se daly zařadit i mladší hráči, kteří pár startů již za litoměřický tým mají, ovšem po většinu sezóny sbírali zkušenosti v jiném klubu. Z juniorského týmu pražské Sparty přišel Vojtěch Kulda. V DHL Extralize odehrál loni 38 zápasů, během nichž vstřelil patnáct gólů a osmnáctkrát asistoval. Pětizápasové působení v kališnickém dresu však nevyšperkoval jedinou brankou ani asistencí. Druhým z nich je Ondřej Sýkora. Litoměřický odchovanec, který v minulé sezóně sehrál za Stadion jedno utkání ve skupině o udržení a ihned si připsal premiérový gól, většinu sezóny odehrál v druholigovém Děčíně. Nastoupil zde ke 35 zápasům, v nichž vstřelil tři góly a desetkrát asistoval. Jeden start má i v play-off za děčínské medvědy, ten mu přinesl jednu asistenci. Dalším odchovancem je Pavel Zajan. Za kališníky nastoupil sedmkrát, z toho jednou se střelecky prosadil. Ve skupině bojů o udržení nastoupil ke dvěma zápasům, které mu však vynesly jeden gól a dvě asistence.