13. 6. 2017 | Tisková zpráva

WSM Liga zná svůj systém a rozlosování

Na úterním (13. 6.) Aktivu WSM Ligy byla stanovena definitivní podoba letošního ročníku. Soutěž odstartuje v sobotu 9. září, základní část bude mít 52 kol a končí 24. února 2018.

V letošní sezóně se nebude hrát play-out, ale ani předkolo play-off. Přímý postup do čtvrtfinále si tak zajistí nejlepší osmička základní části, zbývajících šest týmů tak zakončí sezónu 24. února 2018.

Stadion začne WSM Ligu domácím soubojem s Českými Budějovicemi, ve druhém kole zajíždí do Prostějova. Kompletní rozlosování bude uveřejněno po doručení oficiálního dokumentu od Českého svazu ledního hokeje. Vzhledem k systému soutěže by měl být zaručen optimální poměr domácích utkání v sobotu a ve středu. Vloženo bude tradičně několik pondělních zápasů a je pravděpodobné, že na základě dohod klubů dojde k předehrávkám některých utkání. Soutěž také bude respektovat listopadovou a prosincovou reprezentační přestávku.