Vítězslav Bílek se vrací do Litoměřic!

Zveřejněno 17.05.2017 | Miroslav Kejmar
Opěvovaná spolupráce Kalla – Bílek bude znovu navázána. Střelec největšího kalibru podepsal se Stadionem smlouvu. Loňskou sezónu strávil ve slovenském Martinu, kde kvůli onemocnění odehrál pouze deset zápasů.

Teď má obrovskou chuť a těší se, jak na začátek WSM Ligy, tak také na svého dlouholetého spoluhráče a kamaráda Jardu Kallu. "S Víťou jsme se domluvili na roční smlouvě s opcí. Je to typ hráče, který nám v minulých sezónách chyběl. Je to střelec, což potvrzoval i v uplynulých letech. Nechceme hrát na posledních místech tabulky, s čímž souvisí i jeho příchod," doplnil k návratu zkušeného útočníka generální manažer Jan Fišera. Vítězslav Bílek v Litoměřicích působil v sezóně 2014/2015 a s počtem 34 vstřelených branek obsadil 2. místo v tabulce střelců celé soutěže. V následujícím ročníku pak v dresu Kladna dokázal tabulku střelců s přehledem vyhrát, když si připsal neskutečných 45 přesných zásahů.

O motivaci nové posily pro příští sezóny se dočtete v následujícím rozhovoru:

Co vás přimělo vrátit se zpátky do Litoměřic?

Byl jsem dohodnutý, že budu ještě rok hrát v Martinu, kde se ke mě zachovali skvěle po tom, co mě postihlo. Nechtěl jsem se k nim otočit zády, vyhověli mi a touhle cestou bych jim chtěl ještě jednou poděkovat. Bohužel se tam stala nějaká věc, které jsem se obával a já mám rodinu, takže jsem se musel rychle rozhodnout a řešit celou situaci. Danovi Tvrzníkovi jsem slíbil, že když se budu vracet do ligy, tak půjdu do Litoměřic. Navíc si ještě můžu zahrát s veteránem Jardou Kallou (smích).

Jak se těšíte na spolupráci se svým „bratrem“?

Těším se moc. Vždycky naše spolupráce fungovala skvěle, teď záleží na tom, abychom našli společnou chemii a pomohli Litoměřicím k nějakým úspěchům. Já věřím, že to bude klapat i nadále. Známe se několik let a určitě to bude super, jak na ledě, tak i mimo led.

Po skvělé sezóně v Kladně jste odešel na Slovensko. Jak se zrodil přesun do Martina?

Byla to výborná sezóna, která se povede jednou za život, sedl jsem si s Davidem Stachem, který momentálně hraje v Plzni. Byl jsem opravdu spokojený a chtěl jsem zůstat na Kladně, ale nebyl o mě zájem. Byl jsem z toho zklamaný, ale už bych se k tomu nechtěl vracet, takhle to prostě v hokeji chodí.

Řekl jsem si, že půjdu dál a oslovil mě právě Martin. Už jsem tam hrál, když se tady vypadlo z předkola a já tam dohrál ročník. Měl jsem tam tedy nějaké zázemí a věděl do čeho jdu. Start se mi povedl, z deseti zápasů jsem měl 13 bodů (9+4), ale pak jsem si dal pár borůvek a dostalo mě to na zem. Dostal jsem žloutenku, která mě vyřadila na až nečekaně dlouhou dobu. Ovšem teď dělám vše proto, abych to tady mohl zase rozjet.

Byl jste od podzimu na ledě?

Ještě okolo Vánoc jsem se snažil vrátit zpátky, ale jaterní testy mi stále nedopadaly dobře a po dohodě s lékaři jsem toho nechal, abych se doléčil a mohl se začít připravovat na novou sezónu.

Nebojíte se toho, že se na Vás herní pauza podepíše?

Nebojím, jednou to tam člověk má a zůstane to tam (smích). Hraju hokej celý život a to se nedá zapomenout. Samozřejmě v sezóně je půl roku dlouhá pauza znát, kdybych měl hned naskočit, ale teď mám dostatek času na přípravu. Každý bude začínat z nuly a je na to čas. Já už jsem chodil na led do Slaného dvakrát týdně, zkoušel jsem to, když to nešlo, tak jsem počkal a pak to zkusil znovu. Nebylo to tak, že jsem půl roku nebyl na ledě. Ale teď už jsem v pořádku a mohu tomu dávat sto procent.

Máte nějaký gólový cíl pro tuhle sezónu?

Cíle už jsem si přestal dávat. Budu hrát tak, jak mi to sedne, to co umím. Chci hlavně, aby nás to bavilo a udělali jsme nějaký úspěch.