17. 2. 2017 | Vojtěch Martinek

V sobotu startuje play-out, kališníci vyzvou Most

Jedno je jisté – litoměřičtí hokejisté sice do play-off nepostoupili, účast v následujícím ročníku WSM Ligy už ale mají díky třiadvacetibodovému náskoku na poslední příčku zajištěnou. I přes to se však musí zúčastnit šest zápasů dlouhého play-out, ve kterém jim prvním soupeřem bude právě skoro jistě sestupující Most. Oddálí Baník v Kalich Areně nevyhnutelné, nebo mu Stadion vrátí porážku z minulého týdne? Úvodní buly bude vhozeno přesně v 17:00, vstupné je zdarma.

Údaje před

Posledních 5 kol z pohledu Mostu

• Most - Frýdek Místek 2:7
  • Kadaň - Most 5:2
  • Litoměřice - Most 2:3sn.
  • Most - Třebíč 3:1
  • Jihlava - Most 4:3

Druhá liga volá, Most se prohrou v Kadani prakticky pohřbil

Hokejisté Mostu se snaží na poslední chvíli vyškrábat ven z obrovské propasti, kterou si díky špatným výkonům v průběhu základní části sami vykopali. Rozhodně si ale už tak bezradnou situaci vůbec neusnadňují – dvě kola před koncem dlouhodobé části WSM Ligy je čekal důležitý střet v Kadani, ve kterém měli jedinečnou šanci aspoň trochu dotáhnout předposlední celek tabulky. Zůstala ale nevyužita, jelikož Trhači je před pěti stovkami diváků smetli 5:2.

Abychom si mohli o nadějích Baníku na přežití udělat plný obrázek, musíme se podívat do tabulky. Play-out je šest zápasů dlouhé, k mání je tedy ještě celkem osmnáct bodů. Most nyní ztrácí na Kadaň třináct, což znamená, že i jediné zaváhání by ho mohlo po šesti sezónách definitivně odloučit od druhé nejvyšší české hokejové soutěže.
(Autor fotografie: Michaela Luňáčková)

Bilance Litoměřic s Mostem v základní části

3. 10., 11. kolo: HC Most - HC Stadion Litoměřice 2:4
Branky LTM: Beránek, Barák, Kalla, Ondráček.

14. 11., 24. kolo: HC Stadion Litoměřice - HC Most 3:1
Branky LTM: Ondráček, Pilař, Švagrovský.

30. 12., 37. kolo: HC Most - HC Stadion Litoměřice 1:2
Branky LTM: Nedvídek, Švagrovský.

8. 2., 50. kolo: HC Stadion Litoměřice - HC Most 2:3sn.
Branky LTM: Ondráček, Nedvídek.

Celková bilance: 3 výhry, 1 prohra po samostatných nájezdech (skóre: 11:7)

Ofenzívu vede Divíšek, v bráně se usadil Spěšný

Základním kamenem, na němž je v letošním ročníku postaven celý mostecký tým, je sedmatřicetiletý veterán Tomáš Divíšek. Zkušený forvard má devatenáctibodový náskok na druhého nejproduktivnějšího hráče Mostu, Vojtěcha Kubinčáka, a díky patnácti gólům a osmadvaceti asistencím byl jedním z nejlepších hráčů základní části WSM Ligy.

Branku středečního soka Stadionu v posledních zápasech střežil dvacetiletý mladík Patrik Spěšný, který je s 90,30% statisticky druhým nejlepším brankářem Mostu. Do Litoměřic ale může s týmem přicestovat i Michael Petrásek (úsp. 88,10%), nebo Marek Pinc (90,70%). Dříve se v kleci posledního celku tabulky pravidelně objevoval i Jaroslav Hübl, který ale od začátku ledna nastupuje v extraligových Pardubicích.
(Autor fotografie: Edvard Beneš, www.denik.cz)

Sestava Mostu v posledním zápase: Spěšný – Černý, Kokeš, Strejček, Šesták, Frolo, Šefl, Rulík, Walter – Kubinčák, Divíšek, Komínek – Rod, Alinč, R. Veselý – Havelka, Babincev, Dufek – Havlíček, Smolka.